Виж само едно мнение
  #5  
Стар 16th November 2017, 13:03
Josefine Josefine не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2017
Мнения: 54
По подразбиране

marionk, абсолютно съм съгласна, че да правиш подобна инвазия на тялото си от суета е пълна глупост. Под суета обаче аз лично разбирам да го правиш без особено основателна причина, а просто да станеш по-хубав, по-секси и да се биеш в гърдите Ето аз съм по от вас и противния пол повече ме ухажва. Обаче за мен не е суета да си направиш операция да са станеш по-малко грозен и да се почувстваш малко от малко по-нормален, да имаш по-нормален живот и дори да ти помогне да си намериш половинка, което в крайна сметка е може би най-важното в живота на един човек. Има хора, които буквално ги е срам да се покажат пред хората, особено ако им се подиграват или са им се подигравали. Има деца, които не искат да ходят на училище, защото съученици им се подиграват. Това ти пречи да имаш какъвто и да е социален живот, понякога пречи и професионално да се развиваш, депресира жестоко и дори може да поискаш да се самоубиеш (приятелка навремето като ученици никога няма да забравя ми каза: Аз ако имах нос като твоя щях да се самоубия), защото не можеш да имаш нормален живот като останалите хора, сред които предполагам си и ти. Както се приема за нормално да си изправиш или ремонтираш зъбите (поне половината хора някога са носили някакъв вид шини, имат импланти, коронки и т.н.) така според мен е нормално и да си направиш пластична корекция. Защо се приема за нормално да ти шинират счупения нос (който иначе и без шина би си зарастнал, накриво разбира се и грозно както моят примерно), а не e нормално да коригираш нещо, което е резултат от естествен процес. Поне в Америка вече е нормално и хората си ги правят де се вика в обедната почивка, все едно си бил на фризьор. Тук още не сме свикнали съвсем с тия неща, но лека полека се приемат. Аз също дълго време ги отричах. После спрях да ги отричам в случаи, когато очевидно се налага, но пък не допусках мисълта аз да си го направя, само защото ме беше страх. Но човек винаги се надява на най-доброто - все пак има доста успешни пластични намеси и не е невъзможно в крайна сметка да си доволен и предоволен от резултата. На това разчитаме всички подложили се на пластика. Може да порагледаш в youtube - има реални истории, при които пластика (в частност рнинопластика) буквално е дарила нормален живот на съвсем нормални и хубави хора, които за зла участ са имали лошия късмет да си родят с грозен нос. И да - има дслучаи (точно одеве четох за такъв) как очевидно надарени от природата с натурална красота момичета си преправят хубавия нос, за да станел още по-хубав и се виждат ужасно грозни с натуралния си нос, за какъвто повечето с грозен нос реално си мечтаят. Знам, че е трудно да го разбереш ако не си минала през ада на подигравките или пък за нещо си са избрали друг, само защото има по-приемлив и атрактивен външен вид или нещо друго. Защото повярвай ми - едно е да си обикновен, бездефектен, но не се харесваш, защото имаш скучен вид, а съвсем друго е да имаш дефект, който привлича вниманието и реално си патиш от него. В крайна сметка ринопластиката дори и една от най-сложните пластични намеси не е най животозастрашаващата.
Отговори с цитат