Виж само едно мнение
  #6  
Стар 13th April 2006, 11:35
кити кити не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 367
По подразбиране

Какво става ли? Записваш си час за консултация при него и отиваш с личния си адвокат...съвсем сериозно!! Разговаряте много спокойно, без кавги, задължително, защото после може да каже, че сте го заплашвали или изнудвали. Или по-скоро, иди с адвокат преди операцията.
Според мен, всеки трябва така да постъпва...Обикновено сумите в такива случаи са големи, риска за живота също. Хм...но пък той може да откаже да оперира...
1. Ако ти подписваш документ, че си информирана за възможните усложнения или рискове и ги поемаш, според мен в съда може да се излезе с аргумента, че информацията е била крайно неизчерпателна. Той е чел едни дебели книги, за да стане лекар и да може да прецени много по-добре от теб какво лечение/интервенция да ти назначи, с които ти не си запозната! Значи рискът от усложнения той трябва да го носи в несравнимо по-голяма степен!
2. Те ни уведомяват за рисковете в общия случай...Но лечението/интервенцията се определят индивидуално, и той не е подбрал правилната методика/начин на лечение за теб, затова те е увредил. Това е въпрос на лекарски познания и практика, а не на избор на пациента! Според мен пластичните хирурзи напротив, най-много от всички лекари си измиват ръцете.
3. Никой не можел да ти гарантира крайния резултат!! Но парите ти ги гарантираш до стотинка!! Често пъти предварително. Според мен крайният резултат трябва да е въпрос на договорка, колкото и да не е възможно. Ако той направи всичко възможно, за да ти направи успешна интервенция, и организмът ти реагира по непредвиден начин, то той не носи отговорност...но това трябва да бъде така в пренебрежимо малък брой случаи за един добър лекар.
От друга страна, аз не мога да кажа предварително какъв ще е изходът от едно дело, дори и да съм направила вс. възможно...Но и тъй не е.
Има много аргументи за и против. Освен това, процесът върви повече по документи...Ти какъв документ ще им представиш? За какво? Фактура за изв. услуга. Ок, друго? Споразумение за крайния резултат има ли? То е предмет на разговор между вас двамата. Може би ние трябва да се погрижим за интересите си, и то предварително. Знам, че човек така много натоварва и бездруго рискованото събитие, но ето какви неща могат да станат...
Законите и нормативите, касаещи темата "медицина, лекари" не са никак малко, ще прочета още някои неща и ще се опитам да бъда по-конкретна
__________________
ne mnogo zasega
Отговори с цитат