Виж само едно мнение
  #3  
Стар 5th December 2007, 15:58
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

здравей,Аз като разбрах веднага почнах да чета ,да се интересувам от всякъква информация относно храненето за бебето,диетолог и гинеколога исках да ми съставят примерна програма какво и как да се храня. през различните месеци плода се нуждае от различни храни.Последните месеци много мляко пиех ,тогава се оформя и костната система на бебето,селеннът за бременните е мн важен усилва имунната система ,но не си спомням кога ядях гъби.за Фолиевата киселина от 1,2 години започна да се говори,но аз тогава ядях спанак на поразия първите месеци и зеле и домати. В общи линии 9 месеца така беше .Лишение от любимите ми храни .Така ми беше втръснало ,но в името на корема ,неможех да си помисля да се тъпча с каквото ми падне.Абсурд .Не помня всичко и немога да ти бъда полезна ,защото всичко си беше по схема една седмица ядях едни неща защото тогава се оформяло плацентата,после пък кога се оформят зрителните пигменти на бебето ,Витамин А ,моркови ,и такива неща.После си спомням че цинк ядях ,ама ако ме питаш кога и за какво ,пък цинка се усвоявал най добре с незнам си какви храни ,да не ям напразно ,май стана малко объркано .Но питай гинеколога ти най добре ще ти каже .Настоявай да ти обясни ,че искаш да се храниш здравословно и да ти обясни подробно кога през кои гестационни седмици се развива всеки един орган ,за да знаеш през тези периоди какво да ядеш повече и какво по малко.
Отговори с цитат