Виж само едно мнение
  #10  
Стар 18th November 2010, 10:56
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

В друга тема видях, че откакто ходиш на фитнес, се чувстваш по-стегната, но килограмите стоят същите. След като си започнала сега тренировки, 1-во мускулът започва да събира повече вода (която тежи) , 2-ро мускулната тъкан се развива, а тя тежи още повече - тоест възможно е да гориш мазнини, но да поддържаш същото тегло за известно време.

Относно режима - за мен е грешка да започваш деня с кисело мляко - бавно се усвоява и удължаваш времето, през което организма не получава нищо - тоест цялата нощ + допълнителното време, което е нужно за киселото мляко. Естествено това влияе много слабо, но като промениш няколко малки фактора, се получава по-голям резултат. Сутрин ти трябват много белтъци, но е най-добре да бъдат растителни, особено щом говорим за отслабване. Така че идеалният вариант е някаква пълнозърнеста каша, била тя с орехи и/или бадеми, особено, ако тренировката ти е между закуската и обяда (това също е идеалния вариант) .

Така без часове ми е трудно да разбера кога-какво ядеш. За обяд е напълно достатъчно хубава салата + пилешко/яйца, без супи, без макарони. "Следобедна закуска" може спокойно да бъде 50 грама ядки или ябълка, банан, млякото пак е излишно, но зависи в колко часа е тази закуска и кога е вечерята.

За вечеря сама разбираш, че крем супа от картофи не е добре, когато целиш отслабване Попринцип всичко го казвам, като имаме предвид, че отслабваш, не че иначе е фатално.

И плод след хранене си е основната грешка, която незнайно как са се научили да правя българите, но сигурно са имали някаква идея, някога. Ти сама знаеш, че трябва да се отучиш

А и казваш, че си на НВД. На мен по-добре би ми изглеждало, накратко - овесени ядки с орехи и мед, след 3 часа ябълка, след 1 час обяд, след 2-3 часа ядки/ябълка/грейпфрут/всякакъв плод, след 1-2-3 часа (в зависимост какво си избрала) вечеря и толкова, без плод след вечеря Важно е и кога ти е самата тренировка, т.е. какво ти е храненето преди и след нея. Също е важно, както казах, каква ти е активността през деня - едно е да седиш 8 часа на стол и да цъкаш с мишката, друго е да си хамалин. И от това много зависи какъв ще бъде хранителния ти режим.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат