Виж само едно мнение
  #1  
Стар 10th November 2008, 16:03
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране Етническа толерантност.

За да оставим темата с обрязването на мира, реших да направя такава тема, въпреки че се чудих - дорасли ли сме да говорим за толерантност въобще.

Сигурен съм, че ще се кажат тежки думи и от едната и другата страна, но пък в края на краищата това ще е барометър на настроенията на хората с които живеем, разминаваме се по улиците, може би са нашите съседи.

Поддаваме ли се на нечии стремежи да се подклаждат етнически комфликти. Вярваме ли на политическите лумпени призоваващи за нетърпимост или във времето.

Имаше ли време, когато циганин, турчин, помак, каракачанин или българин - не се възприемаше, като обидно обръщение.

Имам приятели от всичките тези общности, за които бих тръгнал посред нощ на помощ и съм сигурен в тях, така както съм сигурен и в смърта.

Марин (Между), Сърито (хубавата му сестричка), Илийката - цигани, Гюрсел турчина - те са ми като братя. Тавит, Саркис - хора, които изключително ценя, че познавам и ги има.

Не искам един ден с тези хора, да се срещнем от двете страни на една искуствена барикада - създадена от болните мозъци на политически комплексари.

Та, очаквам вашето мнение по въпроса.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат