Виж само едно мнение
  #3094  
Стар 12th January 2018, 01:10
Chocolate9 Chocolate9 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 113
По подразбиране

sunflower21, благодаря ти, че реши публично да разрешим този спор, за да няма развален телефон, както явно често се получава.
Това, че работя за д-р Илхан няма нищо общо със случилото се. Всички го знаят, не го крия, а напротив. Обявила съм го, за да се насочват всички въпроси към мен и да се улеснява комуникацията между него и българските му пациенти. А това, че приемам лично подобни нападки, си е мое решение, тъй като съм и негова пациентка освен част от екипа му. Преживяла съм кошмара на ревизията, а точно този лекар беше причината да изляза от депресията, в която бях изпаднала. Но това няма значение, отдавна съм споделила опита си и сега не става въпрос за мен. Никога не съм криела, че има недоволни оперирани. Че кой лекар няма? Колкото и да е добър, не е Господ и не може да задоволи всички възможни желания на пациентите. Но това, че недоволните са много малък % от всички оперирани, го твърдя смело! А чрез твоите коментари излиза така, че всички, които се подлагат на retouches, всъщност са с неуспешни операции и им се налага ревизия. Което е абсолютно невярно! Той се ангажира да ги оперира повторно, да им направи лека корекция, за да стане резултатът такъв какъвто го искат, а е невъзможен само от една процедура. При това без заплащане, защото в крайна сметка това му е работата и си права, че парите не са малко.
Да, наистина не съм присъствала на твоята операция, но при въпроси от сорта на "наистина ли стажанти оперират вместо д-р Илхан" и "вярно ли е, че новата болница, в която оперира, е евтина и се разхождат плъхове" няма как да не реагирам по начина, по който го направих. Естествено, че ще твърдя, че това са лъжи. И го вярвам. Веднага след получените съобщения се свързах с д-р Илхан и го помолих да ми изпрати снимки на болницата, за да видя има ли основания за подобни твърдения. Как мога да не се възмутя, след като се уверих колко луксозна и чиста изглежда всъщност? А това със съмненията дали не те е оперирал негов стажант просто ми дойде в повече...
В крайна сметка се засегнах много след получените съобщения, защото ако си спомняш, доста се притесних след оплакванията ти лично към мен и направих всичко по силите си, за да те успокоя и да те свържа с д-р Илхан, дори го накарах да ти се обади по телефона. Обещали сме ти снимки от операционната и ще ги видиш на консултацията. Странен ми беше и фактът, че когато се обърна към мен с оплакванията въобще не ми спомена нито за плъхове, нито за евтина болница... Откъде се взеха изведнъж всички тези истории? Спомена ми единствено за некачественото според теб обслужване в болницата, лошото отношение на една от асистентките му, която той впоследствие уволни заради подобни на твоите оплаквания, и неговото пренебрежително отношение, за което лично ти се извиних. Знам колко е зает и съм наясно как понякога няма време да обърне достатъчно внимание на всеки, затова се доверява на екипа си.
Спомена и за Марияна. Нейният резултат вече го коментирахме в предишни постове, тя също като теб избухна още в първите месеци след операцията, но като дойде на консултацията по-голямата част от отоците й бяха спаднали и нослето й изглеждаше много добре. Показахме й снимки от операционната и сама видя, че притесненията й са прибързани. Дори д-р Илхан беше учуден от това как реагира организмът й след операцията, наистина беше страшно подута. А нейният случай дори не може да се нарече ринопластика, тъй като процедурата беше премахване на гърбичката чрез поставяне на допълнително материал в тази област.
Това, че са ти изместили операцията с 1 ден, не виждам защо е такъв проблем. Да, той е знаел, че си за ревизия, но най-вероятно е имало разместване в графика, поради отказ от операция или вмъкване на такава. В крайна сметка задължителният престой в Истанбул е 2 седмици. Често се случва да се забавят в изпращането на епикризите, не си единичен случай. Джансу ги изготвя, а нейният график също е доста натоварен.
Относно кожата на носа вече коментирах в предишния си пост каква роля играе. На консултацията ноември месец ти препоръча да потърсиш мнение на друг дерматолог, защото му се стори по-зачервена и мазна от нормалното. Което е ключово за продължителността на възстановяването и крайния резултат.
Последен коментар и приключвам темата. Имаш записан час за консултация на 27 януари, на който ще те прегледа и ще ти назначи час за корекция без допълнително заплащане - нещо, което отдавна е уговорено и няма основания за съмнение.
Отговори с цитат