Виж само едно мнение
  #6  
Стар 24th February 2018, 23:28
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

Марки има много, но определено те съветвам да избягваш българските марки. Знам историята на някои от тях - постлани с добри намерения от добри хора, но поради възраст оттеглили се, а бизнесът им взет от чиста проба печелбари.

Аз поне бих ти препоръчал да търсиш от следните няколко марки - Optimum nutrition, Dymatize, MusclePharm, Mutant, NOW foods, PHD.

За креатина - има различни форми, но всичко е маркетингов трик, тъй като много фитнесджии се оплават, че креатина задържал вода. "Задържа", защото се взима обикновено в етапа, когато се трупа мускулна маса, когато се ядат бая въглехидрати. А той реално не им е виновен, а въглехидратите, както и по-голмите количества на приета сол (щото си хапват тестени изделия бая, а ориза и картофите не са им вкуси безсолни). Така че... нищо повече от креатин монохидрат. Кре-алкалини и простотии... маркетингови трикове както казах. Относно дозировката - внимание, защото креатина товари бъбреците. Има различни мнение по въпросната тема, но докато не се убедих на собствен гръб и аз не знаех на какво да вярвам. Принципно, по старите разбирания се приемаше по следната схема:

5 дни х 20 гр. (зареждаща фаза) и 20 дни х5 гр., след което се прави почивка от около седмица. Това го направих 3 месец и като започнаха едни тъпи болки отзад/острани на кръста... година и половина няма оправия. Къде ли не ходих, какво ли не ме правиха... накрая ми викат - "айде бе, ти нали си фитнесджия, нещо си претоварил някой мускул"..., демек искаха да ми кажат, че аз не мога да различа мускулна от вътрешна болка... Направих си сам двумесечна терапия с един чай за бъбреци на Ламбрев и всичко се оправи. Последваха няколко теста и установих за себе си, че 5 гр. креатин на ден на мен ми е много - обаждат се бъбреците. Ако реша да взимам креатин го взимам по 3 гр., не повече и без никакви зареждащи фази. И той изобщо не ми пречи в етапа на изчистването.
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат