Виж само едно мнение
  #260  
Стар 9th March 2011, 00:11
Аватара на Reason
Reason Reason не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: Зад пулта
Мнения: 7 680
По подразбиране

- Кумчо Вълчо татко… изпил осем коняка и четринайсет бири… не като татко, само пет коняка и девет бири… и хубав, хубав кьоркютук пиян се отправил към ресторант “Горският кът” да си допива с едно пияно кучеее… Едно куче като майка ти куче, татко.
Недей фърля чинии ма… не си ми дала да пия вкъщи, та се харча като проидоха по ресторантите!
Както вървели и си пеели “Продават се майнольо белите манастири”, която песен аз ще я заформя утре в 5 часа сутринта, щото ми е парола с чичо ти Георги от другия вход, да донесе белото вино да си допиваме, ги засякла и ги чула Баба Мецааа. Баба Меца се била нафиркала при други Баби Меци.Била поканена в една хралупа да пият кафе с ликьор. Баба Меца жулнала 6 кафета и 7 ликьора, но не паднала, защото била мъжката Баба Меца, татко и защото другите мецани й подарили две дамаджанки боровинково вино.
Оказа се, че меците са Гяволи - лятно време събират боровинки, праят винце, зимата го изкъркват, спят си зимния сън и на пролет, като се събудят пак се юркат да събират боровинки. Обаче Баба Меца била ларж, наш човек, не циция като на майка ти майка й!Поканила ги на полянката да пресушат дамаджанките.От храстите ги наблюдавала Кума Лиса, която е хитра и лукава като на майка ти сестра й татко, щото леля ти винаги крие краставичките като нося на вуйчо ти гроздовата.
Тоя път, обаче Кума Лиса носила на Кумчо Вълчо едно шише с ракия, да се сдобрят щот са сбили.Седнали да полянката, отворили тапичката, излязал добрият горски дух на алкохола и казал:
- Какво искате тайфичката?
Рекли, цялата гора татко, дървенцата да станат шишенца.
Двата бора най-високите - гроздова, по-ниските - сливова, а храстчетата – пищовчета плодова, щот най-добре се крият от мама и доброволния отряд.
По време на разказа се чувало падане, плач на детето, а бащата пояснявал:
- Не падна Баба Меца, татко...аз паднах върху тебе, спокойно!


Из "Шкумбата 80-те"
__________________
На някои хора птичето на щастието каца, а на други им се изсира на рамото!
Отговори с цитат