Виж само едно мнение
  #33  
Стар 10th March 2012, 18:33
swat4081 swat4081 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2012
Мнения: 2
По подразбиране проблеми с носа и носна преграда

Здравейте. Прочетох доста от коментарите в темите за проблеми с носа и бих искал да се намеся като човек с доскорошни дългогодишни проблеми в тази част на тялото. От много години страдам от хроничен синуит, като след различни лечения с капки и т.н. стигнах до хипертрофия на лигавицата /хронично удебелена/. В последствие се установи, че имам и изкривяване на носната преграда /което се оказа първоизточника на проблемите ми с носа - постоянно запушване, трудно заспиване, чести инфекции и пиене на антибиотици за лечение и т.н./. Това, което смело заявявам, че ме оправи не бяха нито капки, нито лекарства, нито китайска медицина, която също съм изпробвал, а "радиофреквентна функционална ендоскопска синусна хирургия". За някои може да звучи като нещо страшно, но всъщност става на въпрос за безкръвна операция на синусите чрез която ми беше изправена носната преграда, оперирана лигавицата, отворени синусите и изчистени полипите. Неща които по старият ендоскопски метод на опериране се извършват в три отделни операции. Операцията ми я правиха в гр. Плевен в клиниката „Св. Параскева” от доц. д-р Юрий Николов. Операцията е безкръвна и няма болка след излизането от упойка, а самото то стана за около 5-10 минути без гадене, световъртеж и всичко останало. Свалянето на тампоните също не е като при стария /кръвния/ метод, а не се усеща никаква болка, освен леко гъделичкане в носа. Препоръчвам на всеки, който има проблеми с носа и не е открил лечение да посети добър УНГ лекар, за да се диагностицира правилно състоянието му и ако има възможност да си направи тази процедура, за да се оправи. За нея знам, че трима лекари в България, които я практикуват към момента. Единият е д-р Николов в гр. Плевен, а другите двама мисля, че са в София и Пловдив, но не съм най-сигурен. Ако някой се притеснява от операции, уверявам ви, че аз самият съм преживял няколко, но като тази няма. Единствения минус за мен беше 48 часа след операцията до свалянето на тампонадата, тъй като се диша само през устата, но не е нетърпимо. Успех на всички с лечението на носни и всякакви проблеми.
Отговори с цитат