Виж само едно мнение
  #9  
Стар 10th November 2008, 17:53
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Пуснах тази тема, за да я извадя от контекста за обрязването, но пък виждам, че има капацитет да се развие.

То е ясно, че тук никой, никого няма да научи на толерантност. Не е и това целта на темата. Важното е, че обобщаваме по общо приетия бит и манталитет на общноста.
Тези са мързеливи, другите са скъперници, трети нечистоплътни, четвърти не знам какви.

За мен друго е чудно. Като кажеш че някой е помак, турчин или циганин - трябва много да внимаваш, защото някой от тях може да се засегне.


Защо френските, испанските, португалските, руските, сръбските и т.н. и т.н. цигани, се наричат цигани и това не е обидна дума и кой по дяволите измисли, безумието нашите цигани да се казват роми.

В едно село видях в двора на една циганска къща надпис: "Българино, не хвърляй боклук в двора". Нито един българин не се е обидил на това обръщение.

Странното е друго. Според мен, трябва да се въведе единното Българско гражданство, с всички положения възникващи с това.

Останалите - пребивават в страната като чужденци, без право на гласуване и всякакви др. привилегии. Нека да си бъдат каквито искат, за да знаем и ние как да се обръщаме към тях.

А закона...той е безсилен и странен, не само към самозабравили се общности с по три дневни сватби и гюролтии. Той е безсилен и спрямо българските хулигани.

Лично съм виждал, какво значи респект и авторитет на полицията по света. Полицаите в същата тази Турция, които като се появят на улицата - муха не смее да бръмне. Американските полицаи, които могат да те гръмнат, само при едно съмнително движение.

Не мога да си обясня, кой безумец, заповядва на БГ полицай, да стои и да гледа, как рома го псува и троши колата му, или фена на "Ботев" (моите уважения към отбора), който го замеря с камък. Някой нарочно уронва престижа и респекта - и на закона и на тези които го прилагат.

Тук нашия полицай-съфорумец, ако не е служебна тайна, може да ни светне компетентно, по този въпрос.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат