Виж само едно мнение
  #105  
Стар 8th December 2009, 22:18
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Емико, знаеш ли, по въпроса за книжките... Мисля, че няма никакво значение кога човек ще ги прочете и дали ще ги изучава в училище. Познавам много хора, които са прочели много от нещата, които за мен са били от решаващо значение и са повлияли на вижданията ми, но върху тях не са имали подобен ефект. От друга страна някои неща, които ми препоръчват, по никакъв начин не са ми направили впечатление.
Според мен много зависи от вътрешната нагласа на човека, в какъв период от живота си ще се срещне с автори/личности/изкуство. Не смятам, че задължителното изучаване на нещо ще се превърне в стимул да погледнем на света по нов начин, ако още не се намираме в подходящия момент.
Разбира се, това не ми пречи да препоръчвам винаги книгите, които са ме впечатлили, но вече видях, че е възможно те да не се харесат на другите, само защото на този етап си имат други важни за мислене и вършене неща.
Да не ти казвам, че сега изчитам много от вече четените книги и виждам, че ги разбирам по съвсем различен начин. Иначе ще се радвам, ако ми препоръчаш нещо от този сорт, стига да не е написано на твърде сложен език, много си падам по такива неща напоследък.

Сори за офтопика.

ПП: Адриано, прекрасно е! "Просто ми харесва допира на пясъка. "
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат