Виж само едно мнение
  #29  
Стар 18th September 2006, 16:45
Slyn4islava Slyn4islava не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: around
Мнения: 1 184
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cranberry
Цитирай:
Първоначално написано от Reminder
Точно така, зеленото на Актавис
в4ера си купих актавис зеленото, 4е нямаше ескимо, а не исках да спирам да пия рибеното масло
въпросът ми е следният - на опаковката пише, 4е всяка капсула съдържа 275 мг омега 3, това зна4и, 4е за да си набавя 1 гр на ден, трябва да пия поне 4 капсули, нали така?
Всъщност 1000 млг. Омега 3 е различно от 1000 млг. ЕПА и ДХА, защото на 1000 млг. Омега 3, ЕПА-та може да е само 180, а ДХА-то 120. Това зависи от концентрацията на маслото. Значи при така дадените стойности, ще изпиеш 6000(6грама) рибено масло(6 таблетки), за да си набавиш 6 пъти по 180, там колко прави, не знам, но е над 1000 млг. само епа. Между другото ЕПА е най-важната, ако има ЕПА, а няма ДХА, тялото може да произведе от ЕПА-то, но не и обратно. Дано ти стана ясно! И също, колкото по-малка капсула- напр. 500 млг., толкова по-добре, а също и колкото по високо съдържание на ЕПА, толкова по-добре. Най-високото известно на мен съдържание е 500млг. капсула, със 70 % концентрирана ЕПА-350млг, а ДХА-50
Дими4, аз по принцип си имам добър апетит, но не мисля, че Омегата ми е помогнала в това отношение, даже напротив, помага да отслабнеш
Отговори с цитат