Виж само едно мнение
  #19  
Стар 3rd December 2012, 14:57
neli1111 neli1111 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2012
Мнения: 2
По подразбиране

Невярвам на нищо вече.Всичко е бизнес.Аз също имам проблеми със теглото и съм пробвала различни илачи с чудотворна дейност и различни диети направени от диетолози и то известни диетолози и в крайна сметка положението е същото, а портфейла изтъня.Трябва да спрем сами да се заблуждаваме.Това е единствения начин да се опазим.Изтината е че човек трябва да се храни със всякаква храна,но в по-малки количества и да спортува редовно.Много хора ще кажат,че нямат време и воля,но това е начина.Невъзможно е килограми трупани със години да изчезнат за един месец и никога повече да не се появят.Всички производители разчитат на хорската заблуда и на желанието нещата да се оправят като със магическа пръчка.А хората смятат,че ще успеят да надхитрят съвършеният биологичен механизъм на организма само срещу 50-60лв.Ние вървим срещу природата си,а искаме тя да работи за нас.Четох някъде,че тези кетони в Америка струват 300-400 долара,а във България са 50-60лв.Станно, нали?!Това е бизнес-подход.Таратора в Пловдивско заведение струва 1.2лв.,а Във Банско струва 5лв.Аналогично в Америка хората са платежоспособни и за тях е 300 долара,но българският потребител ще даде 50 долара за това трябва да струва толкова,а кой знае колко е реалната му цена!Но докато има купувачи ще има и производители.Такова е и мнението ми за някои диетолози неказвам всички,защото не съм се сблъсквала със всички и не ги слагам под общ знаменател,но съм на мнение,че тези хора успешно си въртят бизнеса заради такива като нас.Да наистина това се е превърнало в бизнес и звучи много страшно,защото тези хора са полагали клетва да помагат,а не да вредят.Немога да си представя как диетолог може да ти даде диета без да те прегледа и без да ти направи някакви изследвания и тази същатата диета да я раздава на всички,а ти отиваш с надеждата,че той е лекар и компетентно ще ти помогне.И когато те кара цял месец да ядеш зеленчуци и кисело мляко ти сваляш 10кг и благославяш диетолога си,а после цялата картинка се връща със всичка сила и лекарят ти казава,че нямаш волята да си пазиш диетата,т.е ти сам си си виновен.Това ми е виждането за нещата.Ако има някой,който споделя мнението ми,нека да пише няколко реда,защото ми е интересно колко хора мислят като мен.
Отговори с цитат