Виж само едно мнение
  #23  
Стар 5th January 2010, 17:54
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Aз вдигам ръка, Бегемот, но не разбирам какво доказва това...
Наистина ли си склонен да поставяш всички хора под един знаменател?
Ето, омъжих се за човек, който имаше по-малко от мен тогава, но пък си имах други "печалби": тогава имах нужда да "впримча някой", защото бях несигурна в човешките си отношения, чувствах се сама и необичана...

А в България има хиляди примери на жени, които се омъжват за по-несъстоятелни от тях. Изобщо тезата ти е малко странна за мен, не бих казала, че парите са толкова основно нещо в намирането на партньор, просто всеки има различни нужди, които търси да запълни.
А ако за някое момиче финансовата сигурност я кара да се влюбва в чужденци, то не бих я обвинявала. Бих търсила причините, които ни карат да се чувстваме несигурни постоянно: телевизия, консуматорско общество, общия социален характер и прочие...
Всъщност смятам, че е изключително трудно да се измъкнеш от примката на обществото сам. Тъй че обвиненията ти не са на място. Макар че и аз забелязвам, че все по-често портфейлът привлича хората (хич не си мисли, че само за жените се отнася това, мъжете са подвластни на същата зависимост, когато се чувстват "бедни"). Кофтито е, че постоянно ни насаждат колко са важни парите като измерител на "успеха", оттук се зараждат други неосъзнати комплекси, чувство на самота, амбиция, егоизъм и прочие.
С две думи: майката си евало... Много гаден свят... За радост, измъкване все пак има.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат