Виж само едно мнение
  #7  
Стар 30th January 2006, 13:11
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ами незнам,напълно възможно е принципно,ако са ти вадили зъб например,при използване на груба сила да пострада ставата...имала ли си някаква травма някога в тая област??
най-често тия инциденти стават сутрин.. цяла нощ ,докато човек спи,челщстта му не се движи и сутрин ставата е скована и при резки или големи по обем движения(прозявания например ) се получава "изщракването" или "пукането"
Трябва да се направи и рентгенова снимка,да се установи има ли или не промени в анатомията на ставата..също да се разграничи с други заболявания на ставата,при които боли например дясната страна,но проблемната става е лявата и поради изкривяването й и натоварванетона дясната,страда именно тя и пациента вика:абе нещо не ме разбиртате,мене ме боли в дясно ,а вие ми изкарвате болна другата страна така,че най-добре отиди,един преглед,консултация и т.н.
За да се получат подобни проблеми има следните вариянти:
1.малка(ндоразвита) ставна главичка
2.плитка ставна ямка
3.нисък ставен туберкул(онова "препятствие"което ставната главичка при отваряне на устата достига до върха му ,без да го преминава при норма)
4.комбинация от някои от изброените
5.травма в детството(фрактура на челюст,удар в областта на ставата)
6.Скърцане със зъби нощем-бруксизъм/бруксомания
7.зависи и от вида на захапката също
8.женския пол е с по-голямо предразположение към подобни проблеми,заради по нежните и грацилни стави :P
ако има още въпроси на линия съм
Отговори с цитат