Виж само едно мнение
  #8  
Стар 30th January 2006, 20:40
Hot_Lady Hot_Lady не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 32
По подразбиране

яворе ти си страхотен!

ти разбра какво ми има дори без да си ме виждал.... а личния ми стоматолог нищо не каза...
наистина мн ти благодаря за информацията защото ми е от полза а и вече знам къде трябва да отида и какво да направя

относно това което каза че е възможно от пластината(апаратчето) ми да се е получило... незнам но е възможно защото проблема който имам е следния- на горната челюс ми липсват вторите по ред зъби и от ляво и от дясно и затова ми сложиха пластина за да се понаместят всъщност не им имаше почти нищо но аз все ги виждах все едно са грозни... и така третите зъби ми станаха втори - когато ме видат непознати не го разбират следователно не си личи особено но аз го виждам
проблема който възникна с времето при носене на пластината е следния- нали знаеш че на всички или айде на почти всички хора захапката им се събира говоря за предните зъби а моята вече се размести и сега имам около милиметър разстояние и ми е трудно да захапвам разни тънки неща с предните зъби като например ..... хмх... печен пипер не мога да отхапя и т.н.
говорих с ортодонтката си и тя ми каза че това се е получило защото ми е намествала захапката и е било нормално... хмх.... незнам дали е нормално но аз вече имам друга захапка
промяна в зъбите си имам известна защото ми намести предните зъби да са по-добре и другите и някакси да се запълни малко място уж да не си личи.... стана ефекта... спокойна съм даже в края на следващия месец вече ще го сваля напълно


въпроса ми е възможно ли е тя да е направила грешка и затова да имам такова разстояние от милиметър между предните зъби когато ги събера или е нормално?
и как се наричат ония малки дупчици по зъбите... които аз усещам с допира на езика си а зъболекрката ми казва че нямам кариес явно не са видими но аз ги усещам и как се предотвратяват?
има ли ефикасно средство за избелване на зъби което аз сама мога да си направя и с което няма да се наруши емайла на зъбите ми?


ааааааа и понеже зъбите ми са малки, не са от онези големите плочки които имат другите хора... а и все пак нямам зародиш на третите си зъби ... тва много ли е лошо да съм с малки зъби??



ПС: още веднъж ти благодаря защото ти се оказа моето спасение в известна степен ) все пак да има кой да ми обясни нещо подобно е наистина хубаво понеже се интересувам....
даже щях да търся някой форум на някой зъболекари че да пиатам... ама ти ми помогна достатъчно
Отговори с цитат