Виж само едно мнение
  #10  
Стар 31st January 2006, 02:16
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Това е най-малкото ,което мога да направя! Няма защо!
Сега,трябва да уточниме тоя един милиметър в каква посокае:
1.един милиметър вертикално отстояние при стиснати зъби между горните и долните фронт.зъби
или
2.един мм между вътрешната(от към небцето) повърхност на горните зъби и външната(от към устната) на долните зъби

Ако е първото,то си с т.нар"Отворена захапка",нещо нормално като резултат от ортодонтско лечение в края му,защото след края на лечението тези зъбки ще се преместят малко в старата си позиция(МАЛКО) и затова е необходима тая"свръхкорекция"сещаш ли се...иначе отворената захапка никак не е нормално явление в други случаи...
Тия дупчици,които усещаш,първо най-добре да ми кажеш по кои повърхности на зъбите ги усещаш и на колко зъба...там,където е лежала телта на ортод.апарат или по други повърхности?
ако драскат езика и създават чуство за дискомфорт могат да се загладят и да се третират с реминерализационен агент(разтвор или гел) решаване на проблема
Всяко избелване води до отнемане на слой емайл,дори четкането на зъбите сутрин и вечер отнема от емайла(със сигурност обаче е по-добре да се мият )
Домашното избелване,тоест ти спиш с една шина в устата(нещо подобно на боксъорска) пълна с избелващ гел и курса продължава в зависимост от търсения ефект като ти хареса -спираш..това е по-малко ефективния и евтин начин
Другият в клинично избелване(в кабинет на стоматолог),при който ефекта е по-голям и върху зъбите и върху джоба и се използват фото полимеризиращи покрития и т.н.,по-бърз е също така!
Има също и избелване на единични зъби,които са умъртвени и оцветени...
Хубаво е след избелване да се сменят "белите" пломби с цвят,като постигнатия от избелването...коронки също,защото върху тях избелване няма..
Има и +ове ,има и -си,ако имаш много пломби не е за препоръчване например,тънък емайл също..
Липсата на зародиши на постоянни зъби е нещо нормално в днешно време,имам предвид,че такива хора са еволюционно по-напред от тези ,които имат мъдреци например...Тука е момента да споделя,че аз имам 6 зъба по-малко,отколкото трябва Но,какво да се прави,това е положението,а й тея дето ги имам са малки,но поне са здрави и бели ,имам две пломби,от общо 26 налични зъба
Отговори с цитат