Виж само едно мнение
  #1  
Стар 30th April 2017, 13:50
Vald Vald не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2017
Мнения: 1
По подразбиране noob във фитнеса! Help!

Здравейте,
От няколко седмици съм се "надъхал" да започна да се грижа повече за тялото си и да ходя на фитнес. Усещам обаче, че има много неща, които не са ми ясни и тренировките ми не са напълно адекватни, та имам редица въпроси и много бих бил благодарен на тези, които отделят малко време да ми помогнат.
Първо, на 22 години съм, 1,65м, 55кг /никога не съм бил пълен и предполагам, че имам малък стомах, защото никога не съм могъл да ям много/. Моята цел е просто да оформя мускулите и да натрупам, 2-3кг. отгоре, нямам някакви високи цели. Не пия нищо (креатин или протеини; не ям пържено и почти не консумирам fast food, не съм веган/вегетерианец). Не пуша и алкохол не пия. По принцип се опитвам 2часа преди тренировка да ям нещо по-хрантиелно - пържола, омлет и 30тина мин. преди тренировка - cereal , банан, ябълка. След тренировка пия една чаша соево мляко /кпувам си малка разфасовка и го пия докато се прибирам/, защото съм чул, че то е полезно и аз сляпо вярвам в това. Надявам се да е така :Д.


1. Вярно ли е твърдението, че упражненията са по-ефикасни, ако се правят по-бавно / 3-4 секунди на flex или отпускане +2-3 секунди задържане / ?
2. Кое е по-добре...по-малко повторения на упр, но с повече килограми или повече повторение, но с по-малко килограми ?
3. Тъй като не мога да се храня много на едно хранене ми се налага да се храня по-често, но по малко. Това трябва ли да го имам предвид по някакъв начин по време на тренировката ми ?
4. Ходя през ден във фитнеса /понякога по-рядко, зависи колко съм натоварен в университета/ и съм си разделил програмата на 2 - единият път тренирам бицепс, трипецс, гърди.., а другият- рамо и гръб. И двата пъти правя и няколко серии за корем. Крака все още не съм започнал да правя /напомням, че ходя от месец, тоест имам около 10 посещения на фитнеса/. Адекватно ли съм ги разделил и по колко упражнения + серии е ок да правя
Отговори с цитат