IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 12th July 2007, 11:00
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

И големия въпрос е: Да вземем червеното или синьото хапче?
Смятам че въпросите които си описал карат хората в повечето случаи когато си ги задават да се чувстват зле, защото човек винаги иска повече и повече.
Има една приказка, че простите хора живеят по-весело. Дали е така?
А и се замислете защо алкохола и опиатите са така популярни.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 12th July 2007, 11:01
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
alfa мисля че книгата я няма в нета, поне не съм я засичала. има си и втора част, има и ново издание на друг автор.и него го имам, но препоръчвам тази на д-р Мърфи, защото е много добре поднесена.
Ще я намеря, ще я прочета и после ми трябваш ти, за да я обсъдим, съгласна ли си?
Отговори с цитат
  #23  
Стар 12th July 2007, 11:03
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

напълно
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #24  
Стар 12th July 2007, 11:15
Аватара на dododod
dododod dododod не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 472
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfa
Има една приказка, че простите хора живеят по-весело. Дали е така?
Съгласна съм напълно с теб Алфа.
Колкото повече знаеш,толкова повече въпроси си задаваш...Хората,които си задават по-малко възпроси,според мен са по-щастливи
Отговори с цитат
  #25  
Стар 12th July 2007, 11:16
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfa
Има една приказка, че простите хора живеят по-весело. Дали е така?
еми да, нямат кой знае какви цели в живота, задоволяват се с малко, радват се и на най-малките неща...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 12th July 2007, 11:17
invisible invisible не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 2 684
Изпратете съобщение чрез ICQ до invisible
По подразбиране

Може би наистина простите хора живеят по-весело, защото имат по-прости мечти/цели което не ги обременява и са много по-спокойно.
По интелигентните хора носят много информация в себе си, знания, умения това ги прави по-търсени в определени сфери, прави ги по-важни за света което съответно е по-голяма отговорност.
__________________
My Webpage

Най-същественото е невидимо за очите!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 12th July 2007, 11:18
__SpOO__ __SpOO__ не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 478
Изпратете съобщение чрез ICQ до __SpOO__ Изпратете съобщение чрез MSN до __SpOO__
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от alfa
Смятам че въпросите които си описал карат хората в повечето случаи когато си ги задават да се чувстват зле, защото човек винаги иска повече и повече.
На хората им харесва да се чувстват зле. Имат нужда от това. Съзнателно или не една голяма част си причиняват неща, от които си причиняват болка, страдание...

Може би мазохизма е заложен в човешката природа, може би не, но аз съм по-склонен да заложа, че е.

Може би след като човек е стигнал до дъното, изпитал е толкова болка, че не веднъж през ума му е минавала мисълта "Не е ли по-добре да сложа край на живота си?".

Може би след всичко това ни остава да се усмихнем, да си кажем "Е, и въпреки всичко аз съм жив, не се предадох!" и да продължим напред.

До следващото изпитание, следващият тест, който ни чака, поредната болка, или пък радост. Понякога е нужно човек да намери сили и да открие сам за себе си мънички поводи за радост дори там където ги няма. Всеки притежава силата да се пребори и се справи с всяка болка, с всяка трудност. Някои хора не го осъзнават до мига, в който не се почувстват притиснати до стената...
__________________
"Promise me , when you see, a white rose you'll think of me
I love you so,
Never let go,
I will be your ghost of a rose..."
Отговори с цитат
  #28  
Стар 12th July 2007, 11:18
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Beautiful_
напълно
Намерих ги и двете части и днес се надявам да имам времето да ги купя.

Traiana, така си е. Но пък от друга страна има ли човек който не си задава въпроси? Може би повечето хора ги е страх от въпросите и може би преборването на този страх прави от човека личност, или?

Е добре де, какво излиза, че всички сме умни, а простите живеели по щастливо. А не сме ли всички умни по своему и това понятие "прост човек" респективно "щастлив живот" не е една илюзия?

А че хората са мазохисти в това няма спор, но ако нямаше болка, а само щастие то ще ше ли да е щастлив такъв живот?
Отговори с цитат
  #29  
Стар 12th July 2007, 11:22
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от __SpOO__
На хората им харесва да се чувстват зле. Имат нужда от това. Съзнателно или не една голяма част си причиняват неща, от които си причиняват болка, страдание...
оф, май си прав за съжаление
Отговори с цитат
  #30  
Стар 12th July 2007, 11:27
alfa alfa не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 873
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
Цитирай:
Първоначално написано от __SpOO__
На хората им харесва да се чувстват зле. Имат нужда от това. Съзнателно или не една голяма част си причиняват неща, от които си причиняват болка, страдание...
оф, май си прав за съжаление
Е може би тук е ключа към успеха, ако мога така да се изразя. А именно да не съжаляваме за грешките си.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Философскаговорилня
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:21.