Върни се   Форуми > Други > Общи приказки

Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 22nd May 2009, 09:30
JosephineDeBeauharnais JosephineDeBeauharnais не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Chateau de Versailles
Мнения: 156
По подразбиране Проблем с Котката

Захващам една малко тъжна тема, но се чудя какво да правя с този проблем.

Котката ми била развила някакво малко туморче на гърдичката и вече цяла година си ходи с него.

Четох из разни котешки форуми какви ли не работи , хората смело оперират , но често след това котките умират от разсейки. Образуват им се още повече и на други места тумори.

Незнам какво да правя, котката си е щастлива в момента и цяла година не е променила състоянието, струва ми се, че би живяла така още минимум година две. Страх ме е да не отприщя болеста, като я подложа на операция.

Не искам Мамунка да умира все още

Имали ли сте подобен проблем? Колко би живяла една котка с тумор?
__________________
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd May 2009, 09:49
Аватара на Stefi B
Stefi B Stefi B не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 1 883
По подразбиране

Нека да и направят снимка и да се види дали има метастази.

Ракът на млечната жлеза е третия по честота от туморите при котката. Половите хормони са основната причина за развитието на тумори на млечната жлеза. Котки кастрирани до първата си година също могат да развият тумори на млечната жлеза но с по малка вероятност и туморите обикновено са по доброкачествени.
Туморите на половите органи (яйчник, матка) също не са рядко явление при некастрираните котки, докато при кастрираните не се срещат. Също така, някой често срещани и опасни възпалителни заболявания на матката (пиометра) и яйчниците, престават да са проблем (поради липсата на съответните органи).

http://www.avicenavet.com/index.php?m=647
__________________
"Ако имаш добра жена - ще живееш щастливо, ако е лоша - ще станеш философ"/Сократ/
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd May 2009, 10:09
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Наблюдавайте е, имам предвид доктор да я наблюдава. Ако не расте и няма разсейки, аз може би също няма да я подложа на операция, не знам... Консултирай се с лекар. Колко е годишна сега?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd May 2009, 10:12
Аватара на miayyy
miayyy miayyy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 302
По подразбиране

Здравей, и моята котка имаше същия проблем .. едно топче на гърдата с което си ходеше доста време.. водихме я на доктор и той я оперира .. уж всичко беше нормално но след известно време се появи друго топче, тя залиня и в крайна сметка си отиде... беше и много стара вече и може би не е могла да се бори с болестта, но беше много жизнена котка... незнам какво да те посъветвам .. най-добре да и се направи снимка и да се види какво точно ще излезе и тогава да мислите какво да правите.
__________________
"Най-добрият начин да накараш един мъж да свърши нещо е да му намекнеш,че вече е стар за тази работа."
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd May 2009, 10:15
JosephineDeBeauharnais JosephineDeBeauharnais не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Chateau de Versailles
Мнения: 156
По подразбиране

На 12 години е.
miayyy колко време си ходеше с топчето твоята?
__________________
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd May 2009, 10:19
Аватара на miayyy
miayyy miayyy не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 302
По подразбиране

и моята беше приблизително на толкова ... но нали като добри стопани решихме да направим нещо, но в крайна сметка може да сме и навредили... заведи я на доктор все пак да си каже мнението и после прецени как да действаш .. ако се чувства добре може и да не я пипате...
__________________
"Най-добрият начин да накараш един мъж да свърши нещо е да му намекнеш,че вече е стар за тази работа."
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd May 2009, 10:49
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

12 години не са малко. Аз не бих я оперирала, още повече, че казваш вече една година състоянието й е непроменено. Бих я водила да я следят и толкова. Дори и само заради възрастта може да има компликации при една евентуална операция, не го мъчи животинчето според мен, остави го да си изживее, колкото има.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd May 2009, 17:30
Аватара на miss_iv
miss_iv miss_iv не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 56
По подразбиране

Моята котка е на 16 години. Преди 2-3 години и тя имаше такива туморчета - даже няколко на гърдичките. Лекарят каза, че е възрастна и по-добре да не се оперира. Самата котка сама се излекува. Спря да яде с дни, даже седмици, отслабна супер много постоянно се ближеше на болните места, козинта и опада. След време туморите изчезнаха и тя почна да се храни отново. От тогава няма нищо, и козинка нова и порасна, сама се е излекувала каза лекаря. Не случайно казват, че котките имат 9 живота, много са борбени. Дано и твойта душичка се пребори с проблема.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПроблемКотката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:22.