IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #561  
Стар 22nd May 2009, 19:01
Аватара на mickey_82
mickey_82 mickey_82 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: USA;Sofia
Мнения: 388
По подразбиране

И аз не мисля,че е хубаво да почваш противозачатъчни само заради операцията.И то, защото те се почват по схема-не можеш ей така от днес за утре.Абсолютно всички противозачатъчни ,за който аз знам първия път се почват от първия ден на цикъла.
А относно възможността за образуване на тромби-да вярно е,че риска се увеличава, но не с изпиването на една опаковка.риска се увеличава ако ги пиеш няколко години без да правиш почивка всяка година.Казвам го,защото моя приятелка имаше същия проблем миналата година и е много неприятни и опасно...
Отговори с цитат
  #562  
Стар 22nd May 2009, 23:04
julkabg julkabg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 55
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mickey_82
И аз не мисля,че е хубаво да почваш противозачатъчни само заради операцията.И то, защото те се почват по схема-не можеш ей така от днес за утре.Абсолютно всички противозачатъчни ,за който аз знам първия път се почват от първия ден на цикъла.
А относно възможността за образуване на тромби-да вярно е,че риска се увеличава, но не с изпиването на една опаковка.риска се увеличава ако ги пиеш няколко години без да правиш почивка всяка година.Казвам го,защото моя приятелка имаше същия проблем миналата година и е много неприятни и опасно...

Ето още нещо за което да мисля сега аз сащо пия противозачатачни от години, но сам правила паузи от един, два месеца.Офф...дано всичко да мине добре
Отговори с цитат
  #563  
Стар 23rd May 2009, 14:22
Аватара на miss_iv
miss_iv miss_iv не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 56
По подразбиране

Съжалявам, ако ви се е сторил безотговорен съвета ми. Казах го, защото аз съм претърпяла 5 оперативни намеси, от които 4 гинекологични. Противозачатъчни съм пила за наместване на цикъла и те всеки път са ми били изписвани от гинеколог. За това сметнах, че ще е безопасно и за нея. Но разбира се нека моичето си отиде на консултация и лекаря и каже дали е ок да ги пие. От мен беше просто идеята
Отговори с цитат
  #564  
Стар 23rd May 2009, 14:26
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

наистина недейте нито да давате личен пример, нито да давате така безотговорно съвети.............приемът на противозачатъчни се спира 10 дни преди операцията !!!!!! това кой какво е направил на своя глава си е негова работа ! Същото важи и за пушенето и за много други неща. в крайна сметка нека всеки сам си поеме риска и сам да прецени кое му е по-важно , защото без да искате, като говорите как вие сте нарушили " правилата" и" нищо" не ви е станало, успокоявате неправилно другите...

сори, но не можах да се въздържа...

пс: за оргаметрила пък специално съм ви писала,че освен че увеличава риска от тромбози ( както всички хормони), така и увеличава съдовото кървене по време на операция, респективно увеличава опастността от хематоми...така ,че......

колкото до въпроса на момичето - ако си разумна ще разбереш, че нито трябва да се оперираш до 3-я ден, нито да си спираш менструацията с медикаменти...това е моето мнение...
и аз планувах един месец операцията си за 8, но на 7 ми дойде ( и знаех,че ще дойде по -рано защото внаги си знам кога ще ми дойде )) и волю неволю си смених датата, и хората покрай мен също се наложи да си пренастройват графика....обаче какво да се прави?!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #565  
Стар 23rd May 2009, 14:28
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от miss_iv
Съжалявам, ако ви се е сторил безотговорен съвета ми. Казах го, защото аз съм претърпяла 5 оперативни намеси, от които 4 гинекологични. Противозачатъчни съм пила за наместване на цикъла и те всеки път са ми били изписвани от гинеколог. За това сметнах, че ще е безопасно и за нея. Но разбира се нека моичето си отиде на консултация и лекаря и каже дали е ок да ги пие. От мен беше просто идеята
да, при гинекологичните операции понякога няма как да се избегне преди това да се пият хормоните, тк те са консервативното лечение, което те закрепва, докато си подготвиш документите и изследванията....така,че нещата там са различни...
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #566  
Стар 24th May 2009, 11:09
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

te_dda, аз и двата пъти пих оргаметрила, след като питах гинеколога си, който е доста уважаван лекар, а и аз имам много добри впечатления от него. Аз нямах търпение, не исках да отлагам и в двата случая направих "жертвата да пия хормони - нещо, което не може да ми се случи при други обстоятелства (аз не пия противозачатъчни). Категорично съм против приемането на каквото и да било без лекарски съвет. Момичето само да си реши според обстоятелствата
Отговори с цитат
  #567  
Стар 24th May 2009, 12:56
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mickey_82
А относно възможността за образуване на тромби-да вярно е,че риска се увеличава, но не с изпиването на една опаковка.риска се увеличава ако ги пиеш няколко години без да правиш почивка всяка година.Казвам го,защото моя приятелка имаше същия проблем миналата година и е много неприятни и опасно...
Това никак не е вярноАко случайно си предразположен към образуването на тромби или дори вече имаш таквиа, но не знаеш (щото колко от нас си правят профилактично такива изследвания), един месец може да е фатален. За съжаление доста ми се наложи да науча на тази тема последните дни.
Отговори с цитат
  #568  
Стар 25th May 2009, 03:45
Аватара на mickey_82
mickey_82 mickey_82 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: USA;Sofia
Мнения: 388
По подразбиране

Да Апо, това може да се случи, но процента е много малък.Като цяло, когато ти изписват противозачатъчни гинеколозите май те питат дали имаш някакви проблеми с кръвта.
Случаите, когато хематомите се образуват в следствие на хормони са ако тези хормони се натрупват много месеци и няма почивка.Тогава кръвта се сгъстява и така се получават хематомите.
Иначе ако си имаш хематом и почнеш противозачатъчни те няма да му повлияят особено.Ако си имаш наследственост една опаковка също не оказва влияниe.Тогава и един ден може да е фатален ако хематома се откъсне и тръгне по вените...
Така, че мисля,че ти говориш за друг случаи...
И всичко това го казвам, защото това беше обяснението на 3ма доктори в случая с приятелката ми...
Отговори с цитат
  #569  
Стар 25th May 2009, 09:18
Аватара на fani_83s
fani_83s fani_83s не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: София, България
Мнения: 349
По подразбиране

на моята операция, аз бях неразположена, а пия противозачатъчни от 7 години - хирурга ми знаеше за всичко това и не каза, че ще има проблем, а и наистина нямаше. Може би при всеки е различно...
Отговори с цитат
  #570  
Стар 25th May 2009, 11:41
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Мики, като за начало, не е хематом, а тромб Хематома не може д се откъсне и да тръгне по вените, тромба ги прави тия работи Хематома е синина, ударено, натъртено и тя никъде не ходи, стои си на едно място. Всичките тия работи, дето ги пишеш са така на теория, но практиката покава, че понякога и един месец е достатъчен да ти стане кръвта на желе. Докторите я питат, я не питат- мен за толкова години никога никой не ме е питал, а и с питане не става, изследвания трябват, за да не те тресне нещо страшно изневиделица.
Смея да не се съглася въобще с обясненията и на тримата доктори, защото наистина съм си дала екстра много труд сама да проуча за себе си действието на противозачатъчните и времето, за което могат да повлияят на кръвта и тромбообразуването и на отчайващо страшни случаи попаднах. А покрай мъжа ми станах свидетел и на това, как тромб се образува и без противозачатъчни за месец, ако си предразположен.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: моятденнаближавамомичетамолязасъвет
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:17.