IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th June 2007, 23:33
Аватара на bonano
bonano bonano не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 183
По подразбиране д-р ХАОС

Та значи, никой насила не го карат да купуват, нали? Ясно е, че чрез мода хората се опитват да компенсират нещо. Щом смятат, че така ще успеят, нека го правят. Ако знаеха, че не могат, щеше да е друго. Докато човек не знае и не иска да знае, нека да прави глупости. Това си е негово право, нали? Мен ми е жал за малките, дето тръгват по тоя път, защото до нямат избор. Момичета на 14-15 години се носят така, както преди десетилетие курвите. Разбиват си здравето, а и не се знае кой ще ги срещне по нощите... Вредят и на психиката си, защото са адски повърхностни. Култовото беше завръщането на потурите . Мен ми се струва, че отгоре наистина се забавляват как могат да манипулират хората да обличат нещо дето са им го носили прадядовците на село... Но така е, всяка грешка се заплаща. Голяма част от нещата са набити подсъзнателно. Малките вършат много неща и не знаят защо. Родителите им не са достатъчно знаещи и силни, за да могат да ги предпазят. А и ми се струва, че не са способни и достатъчно да ги обичат. Обвиняват ги за нещо което всъщност са плод на тяхното поколение - телевизия, реклама, комерсиални певци, мода и т.н. Те са изградили този свят и после, малките им виновни. Не пряко разбира се, но всеки един служи в някоя от тези сфери като раб(отник).

Мисълта ми е, че проблемът не е в самата мода, а далеч по-навътре в психиката на хората. Пак се опира до светът навън и кой го изгражда, до бягство от отговорност, от недостатъчно мислене, от недостатъчно чувства... Виждам ги хората как се примиряват, особено в Бг, защото те нямат волята да се обединят. Дори за дребни несправедливости в образованието, в работата. Предпочитат да го карат по течението и всеки да се спасява както може. Еми, какво да кажа, няма как да стане... Децата го отнасят...
ПП. Колко е неприлично и глупаво е да се жертвуваме за модата и да търсим в нея спасението. Аз знам добре , че модните журнали, легкоумните и халосани жени ще се присмеят и охулят моите забележки. Но те ще престанат да се смеят и ще познаят и ще познаят истината, когато видят, че с своето безумство са съсипали здравето си.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th June 2007, 11:05
sladurka sladurka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 42
По подразбиране

Добре де,това че ти имаш нещо против модата не значи,че във всяка тема трябва да говориш толкова неща против нея.Ето,направил си си темичка,агитирай си в нея.То си е напълно наша си работа дали ще следваме или не тенденциите.Ти като искаш недей,твоя воля.Извинявай ама не съм съгласна навсякъде да пишеш колко презираш модата.Разбрах ти мнението по въпроса.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th June 2007, 11:35
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

тъй като не знам дали си жена или мъж не знам как да се обърна към теб освен с бонано.
та значи, бонано. както ти си изразил/а своето мнение смятам и аз да го сторя.
първо смятам, че много грешно си разтълкувал самото понятие. модата като понятие не обхваща само дрехите и начина им на съчетаване. мода има във всичко - начин на мислене, мода в дома, мода в начина на поведение и т.н.
тя определено не е задължителна. всеки сам прави своя избор колко точно и дали изобщо да се повлияе от нея. и не смятам, че е осъдително, ако някой се влияе доста, така както не смятам, че е осъдително, ако избощо не се влияеш от нея.
предполагам ,че под "Момичета на 14-15 години се носят така, както преди десетилетие курвите" имаш предвид разни кичозни изпълнения, на които всички ставаме свидетели. но това не се отнася само за момичетъа, нито само за тази възраст, нито само в тази "секция" на модата. кичозия (която всъщност понякога е и полезна ) има и в домовете, и в поведението...
като цяло смятам, че мнението ти е много хаотично.
доколкото си спомням целта на този форум е да споделяме мнения и опит и да си бъдем полезни един на друг.
едва ли мнението ти ще обиди някой здравомислещ човек, така че го окачествчвам като абсолютно излишно в случая.
по мои наблюдения разпъваш все едни и същи локуми във всичките си мнения.ако смяташ отново да пишеш, то нека поне следващия ти пост бъде полезен по някакъв начин и е с НОВО съдържание.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th June 2007, 12:43
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Абе бонанчоо..много си отежнил/а понятието МОДА...Модата си е мода,кво толкова има да се философства по нея..Има мода,има хора,които да й подражават.Както каза Пупито,модата не е само в обличането.Модата като цялото е това,от което хората се интересуват в дадено напраление.Едни са модерни например с книгите,които четат,други с дрехите,които обличат,трети с местата,които посещават и т.н...Няма кво толкова да го разводняваме тва явление МОДАТА
__________________
Ти си бурята в сърцето ми,
която преобърна целият ми
свят,когато ме прегърна ти!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th June 2007, 19:39
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

според мен пък модата като цяло и въобще, както казвате че си има мода във всичко, това е някакво пълно обезличаване на хората, на уникалността им и т.н. всички се превръщат в един от групата, един от цялото, не се различават един от друг. стават едни безсмислени такива, безлични...погледнете примерно колко момичета ходят с коса постригана на бритон и изправена...не искам да обидя някой ако някой ходи така в момента, но по центъра когато изляза виждам едно стадо клонинги...еднакви дрехи, прически, обувки, дори начина на мислене, на говорене, на държание, начина на писане...в сайтовете в който си качват снимки - еднакви пози, еднакви очила....господи, понякога се чудя добре ли сме?! това сякаш наистина е вкоренено в съзнанието на хората и сякаш ако не вървиш по тази мода, хората си казват "оф тая селянка, или този селянин, кво разбират от живота, немът пари да си купят нещо модно..."
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #6  
Стар 13th June 2007, 12:02
lori lori не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Пловдив
Мнения: 1 089
По подразбиране

Бонано, въпреки че постът ти е дългичък и малко труден за асимилиране (за мен де ), това, което не разбирам, е защо модата вредяла на здравето??! Вреди на куп други неща, но здравето...
__________________
Erst wenn die Wolken schlafen gehen
kann man uns am Himmel sehen
wir haben Angst und sind allein
Gott weiss ich will kein Engel sein...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th June 2007, 08:35
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lori
Бонано, въпреки че постът ти е дългичък и малко труден за асимилиране (за мен де ), това, което не разбирам, е защо модата вредяла на здравето??! Вреди на куп други неща, но здравето...
може би заради късите полички през зимата или заради късите потничета....нещо от този сорт ще да е
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #8  
Стар 16th June 2007, 19:33
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

хаха не баш... влез в диети и ще видиш защо модата може да навреди на здравето.
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th June 2007, 20:02
Аватара на dododod
dododod dododod не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 472
По подразбиране

може и да навреди на здравето на мъжа ви
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th June 2007, 11:36
Аватара на Enerdji
Enerdji Enerdji не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 873
По подразбиране Re: д-р ХАОС

Цитирай:
Първоначално написано от bonano
Та значи, никой насила не го карат да купуват, нали? Ясно е, че чрез мода хората се опитват да компенсират нещо. Щом смятат, че така ще успеят, нека го правят. Ако знаеха, че не могат, щеше да е друго. ...
Мен ми се струва,че отгоре наистина се забавляват как могат да манипулират хората да обличат нещо дето са им го носили прадядовците на село...
Мисълта ми е,че проблемът не е в самата мода, а далеч по-навътре в психиката на хората. Пак се опира до светът навън и кой го изгражда, до бягство от отговорност, от недостатъчно мислене, от недостатъчно чувства... Виждам ги хората как се примиряват, особено в Бг, защото те нямат волята да се обединят. Дори за дребни несправедливости в образованието, в работата. Предпочитат да го карат по течението и всеки да се спасява както може. Еми, какво да кажа, няма как да стане... Децата го отнасят...
ПП. Колко е неприлично и глупаво е да се жертвуваме за модата и да търсим в нея спасението. Аз знам добре , че модните журнали, легкоумните и халосани жени ще се присмеят и охулят моите забележки. Но те ще престанат да се смеят и ще познаят и ще познаят истината, когато видят, че с своето безумство са съсипали здравето си.
Хахахах....
Направо ме утрепа с тоя пост
Съмнявам се някой да търси в модата точно спасение , по скоро търси ефект или прикрива дефект.
Но особено забавно ми стана, кои отгоре??
Вярно, има някакъв проблем в психиката... но на кой??
И понеже съм от лекоумните и халостни жени, посмях се от сърце, благодаря ти за веселбата :P
__________________
Бъди във форма!!
www.atletikko.com
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ХАОС
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:30.