IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 22nd May 2007, 08:56
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Е аз вече изпитвам удоволствие само да гледам храна, някой път като отида на кафе ставам и оглеждам старателно и бавно витрината с торти - да съм в течение какво има и после си поръчвам само кафенце
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #42  
Стар 23rd May 2007, 14:05
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

Бананът- какво съдържа
(за 100г)

вода : 74,91 г cendres totales : 0,82 г фибри : 2,6 г енергия : 89 kcal
протеини: 1,09 г липиди: 0,33 г глюкоза: 22,84 г захар : 12,23 г
минерали
калий : 358 mg магнезий : 27 mg фосфор : 22 mg калций : 5 mg
натрий : 1 mg мед : 78 µg желязо : 26 µg цинк : 15 µg
витамини
витамин C : 8,7 mg витамин B1 : 31 µg витамин B2 : 73 µg витамин B3 : 665 µg
витамин B5 : 334 µg витамин B6 : 367 µg витамин B9 : 0 µg витамин B12 : 0 µg
витамин A : 64 UI ретинол : 0 µg витамин E : 0,10 µg витамин K : 0,5 µg
мазнини
наситени : 112 mg моно-ненаситени : 32 mg поли-ненаситени : 73 mg холестерол : 0 mg
Отговори с цитат
  #43  
Стар 28th May 2007, 23:17
Reminder Reminder не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 270
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Liana
Е за фибрите, всеки има нужда май, с изключение на теб.

1. Относно пектина - изяснено е по-горе, не е жизнено важен, но от време на време консумацията му се препоръчва.
2. Относно черния дроб и тук съм умерена и не искам да се заяждам, затова ще споделя, че и той е полезен, но не трябва да се яде много често, а от време на време и то на първо място заради холестерола.
И все си мисля, че чистото месо е за предпочитане.

Сега ще те попитам, защо си толкова против бананите и не мислиш ли, че разнообразното и рационалното хранене е най-доброто. А аз не мисля, че бананчето се лепва веднага, стига останалата ти храна да е ок и да внимаваш кога го хапваш.
Обясни с какво е полезен пектина.
Покажи ми изследвания, статии, учени, които са доказали вредността от консумирането на храни съдържащи холестерол. Аз ще ти дам само един линк http://www.thincs.org/

Бананите не са добра храна. Нищо повече не казвам.
Какво е "разнообразно" и "рационално" хранене?
Въглехидратите се лепват веднага, а бананът има гликемичен индекс 84, което го прави най-бързо лепящия се плод (от разпространените).
http://spidersport.com/glycemic-index.php
Отговори с цитат
  #44  
Стар 31st May 2007, 13:45
denissse denissse не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 598
Изпратете съобщение чрез ICQ до denissse
По подразбиране

ми на НВД съм ма си прая кефа с един банан сега ко да напрая
__________________
Обичай не този, който ти казва "Обичам те", а този, който те пита "Обичаш ли ме?"
Отговори с цитат
  #45  
Стар 15th June 2007, 19:34
Korleone Korleone не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Reminder, ти тоя черен дроб суров ли го ядеш ? Предполагам като го обработиш, той запазва същия брой витамини, а? Как може да ми сравняваш плод с черен дроб. Трениращ човек ще си усвои банана, никой не говори да ядеш банан преди лягане. И ми сравняваш витамините в банана с витамините в други плодове/зеленчуци (или черен дроб), в които определените витамини се съдържат най-много от изобщо всички. По тая логика като сравня с кивито, мога да изброя 50 храни, които НЕ трябва да ядем, щото имали по-малко витамин С. Някак си не става. Яж си черния дроб, пък който иска ще си яде бананата, ти като не искаш, не лишавай другите от тоя Полезен плод като изопачаваш нещата.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 23rd June 2007, 19:50
Reminder Reminder не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 270
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Korleone
Reminder, ти тоя черен дроб суров ли го ядеш ? Предполагам като го обработиш, той запазва същия брой витамини, а? Как може да ми сравняваш плод с черен дроб. Трениращ човек ще си усвои банана, никой не говори да ядеш банан преди лягане. И ми сравняваш витамините в банана с витамините в други плодове/зеленчуци (или черен дроб), в които определените витамини се съдържат най-много от изобщо всички. По тая логика като сравня с кивито, мога да изброя 50 храни, които НЕ трябва да ядем, щото имали по-малко витамин С. Някак си не става. Яж си черния дроб, пък който иска ще си яде бананата, ти като не искаш, не лишавай другите от тоя Полезен плод като изопачаваш нещата.
Никого, никъде не лишавам, напротив, казвам да си яде, който иска банани. Но въпреки всичкото хипи-вуду на този свят, има и факти. В написаното от теб няма нищо конкретно като данни/информация.

Корлеоне, ти на колко души си помогнал да свалят мазнини, да подобрят здравето си, да започнат да се набират на висилка и пр. ?
Моята бройка, пряко и косвено, за последните 5 години надвишава 1000, от които 300 пряко/наживо.

Корлеоне, колко е кръвното ти налягане в покои? Моето е 96/65. Колко силови правиш с две ръце без залюляване на краката? Моите са 10. Колко е мъртвата ти тяга? Моята е 160кг, признавам, че тук изоставам. За колко бягаш 2400м? Аз за 9:30, след 10 години без подобно усилие.

Корлеоне, колко % мазнини имаш в тялото си? Аз 4.5% измерени с калипер + електронен TANITA.

Корлеоне, ти спортист ли си? Аз не съм. Но аз съм атлет. А ти?

Корлеоне, ако ме убедиш, че разбираш повече от мен, че си прав, то ще ям банани до края на живота си. Да не си мислиш, че имам свинеферма и гледам да си пробутам дроба
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: бананитезапротив
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:00.