IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 27th June 2007, 22:24
Reminder Reminder не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 270
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Не са малоумни, но тук има и 14 годишните деца и те са "недоразвитоумни". Четат и не знаят на кой да вярват.
Малолетните и непълнолетните имат попечители и това обикновено са техните родители. Те решават какъв достъп да им предоставят или да ги придружават като съветници.

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Може и да си прав за някои неща, може и да се окажеш пионер. Няма да споря. Но засега всички медицински, спортни и т.н. деятели са на обратното мнение. Аз предпочитам да се доверя на тях, а не на теб.
Ако пожелаеш да се задълбочиш в темата ще откриеш повече от противоречия в официалната/доктринна "наука" за здравето.
Предлагал съм ти не веднъж да имаме по-сериозен диалог, в който да те запозная с науката, която чета и на която уча хората.
Партньорката ми с "Спайдер Спорт" Галя тази година се сетифицира CPT към NSCA и на семинарите, на които беше не се говори за "вредните мазнини". Не се говори за монотонно и продължително кардио.

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
С демонстративното си напускане ти показваш едно нещо - че за теб форума има смисъл единствено като поле за рекламиране на идеите ти, форума ти, бизнеса ти на фитнес инструктор.
Филипе, вчера ни пристигна четири цифрен чек в долари за статия, която ще се публикува в американския печатен вариант на Men's Health. За каква реклама и прокламиране ми говориш
Нямаше изобщо да стъпя в този форум, ако целта ми беше да "напусна".

Аз не съм фитнес инструктор. Аз съм личен треньор и поемам лична отговорност за всичките си действия и съвети.

Днес Галя, която ти банна първа преди 2 години беше канена в Атама в Кемпински и чете лекция на тема трениране и хранене на специален семинар, организиран от световна фармацефтологична компания

Затова ти казвам да се запознаеш с това, което знаем преди да го банваш.
  #22  
Стар 27th June 2007, 22:25
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от locvs
А какво е един форум, ако не място за споделяне на идеи? С какво една идея е по-лоша от друга и заслужава да бъде изтрита без дискусия??? Това е цензура!!!
Т.е?? Не мога да схвана какво казваш? Че трябва да се оставят всички идеи ли? Без никакъв контрол, независимо дали са вредни, обиждащи и прочее?!
  #23  
Стар 27th June 2007, 22:31
Reminder Reminder не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 270
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Сега виждам че "леко" спекулираш с въпроса. Никъде не съм искал да те банвам. Ето и какво ти писах с лично съобщение:

Цитирай:
Първоначално написано от Liophy
Нищо лично, но знаеш, че имаме сериозни принципни противоречия. Няма да позволя да прокламираш идеите си в този форум. Пробвай в ББ-тийм.орг

Все пак си доказал, че си културен и възпитан човек, за което те уважавам. И затова няма да ти налагам БАН. Моля те само - не ми създавай работа да трия мнения за мазнинната диета, както и за вредата от загряване.
След два бана и след бележката, която ми прати днес, не мисля, че думата "спекулация" би могла да определи твърденията ми.

Цитирай:
От: liophy
До: Reminder
Пуснато на: Сря Юни 27, 2007 12:15 pm

Заглавие: Съжалявам

Нищо лично, но знаеш, че имаме сериозни принципни противоречия. Няма да позволя да прокламираш идеите си в този форум. Пробвай в ББ-тийм.орг

Все пак си доказал, че си културен и възпитан човек, за което те уважавам. И затова няма да ти налагам БАН. Моля те само - не ми създавай работа да трия мнения за мазнинната диета, както и за вредата от загряване.
Аз ти отговорих, че няма да спра да пиша това в което съм убеден в тоя живот, за да имам възможност да пиша тук. Има къде да пиша. Пиша и тук, защото е публичен форум и защото ти ми го направи допълнително предизвикателство
Също така ти предложих да се запознаем наживо и да видиш, че не сме вуду-хипита
  #24  
Стар 27th June 2007, 22:33
locvs locvs не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 33
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Цитирай:
Първоначално написано от locvs
А какво е един форум, ако не място за споделяне на идеи? С какво една идея е по-лоша от друга и заслужава да бъде изтрита без дискусия??? Това е цензура!!!
Т.е?? Не мога да схвана какво казваш? Че трябва да се оставят всички идеи ли? Без никакъв контрол, независимо дали са вредни, обиждащи и прочее?!
Прочете ли думата дискусия? Ако автора не може да подкрепи тезата си с факти идеята се доказва като грешна и заминава в небитието.
Пак казвам, преди 200 години жените не са имали право да гласуват.
Идеи от типа "яподнско чудо 30 кг за 4 дни" съществуват във форума, въпреки тоновете информация показващи вредата от тях.

Ободите, личните нападки и тн. са съвсем друга тема! Не ги намесвай!
__________________
Имам черни колани по каланетика и тае-бо.
  #25  
Стар 27th June 2007, 22:34
Reminder Reminder не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: София
Мнения: 270
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Хе, то какво ще излезе, той Льофи ти пише че няма да те банва, а ти тука цяла тема написа по въпроса
Няма да ме банва, ако не пиша това, което мисля, а ако го напиша ще го изтрие
Наистина, малко съм нагъл, нали ще се съгласиш, Милена127
  #26  
Стар 27th June 2007, 22:37
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

А ти прочете ли мнението на Льофи?!

"Нищо лично, но знаеш, че имаме сериозни принципни противоречия. Няма да позволя да прокламираш идеите си в този форум. Пробвай в ББ-тийм.орг

Все пак си доказал, че си културен и възпитан човек, за което те уважавам. И затова няма да ти налагам БАН. Моля те само - не ми създавай работа да трия мнения за мазнинната диета, както и за вредата от загряване."

Къде пък видя ненавист и лични нападки

ПП. Спирам да коментирам, тъй като наистина нямам никакво отношение към Reminder и не знам какви са му диетите. Исках само да кажа, че правилата във форума са за да се спазват, а Админа е за да следи да се спазват.
  #27  
Стар 27th June 2007, 22:41
locvs locvs не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 33
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
А ти прочете ли мнението на Льофи?!

"Нищо лично, но знаеш, че имаме сериозни принципни противоречия. Няма да позволя да прокламираш идеите си в този форум.

Къде пък видя ненавист и лични нападки
Това според теб, не е ли лично? Принципите са присъщи на личностите, особено, че Льофи говори в първо число единствено лице.
__________________
Имам черни колани по каланетика и тае-бо.
  #28  
Стар 28th June 2007, 02:59
mairo mairo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2005
Град: Australia
Мнения: 1 025
Изпратете съобщение чрез MSN до mairo Изпратете съобщение чрез Yahoo до mairo
По подразбиране

Хм, като видях темата в началото си знаех че става дyма за мастнат диета и за загряването Много отдавна имаше проблеми относно BМ ...

Reminder напълно те разбирам че това е твое мнение и че при теб подобни методики работят, но съм съгласен и с liophy! Когато аз чета постовете ти мога да си направя преценка дали подобна програма ще работи за мен или не - BМ никога, без загряване също никога, както казвам това е лично, тез методики не работят при мен (от опит)... Но твърдо вярвам че има доста непълнолетни, а и пълнолетни също, които немогат да си направят правилна преценка кое е полезно за тях и кое не, кое ще работи добре и кое не ... Та смятам че е доста безотговорно да кажеш, че малките си имат родители и да се 'скриеш' зад това ...
Казваш че 'малките' си имат родители, това не мисля че е оправдание или застраховка че един 14 годишен няма да прави неща коeто родителите my не биха разрешили: колко от вас са започнали да пyшат от малки и вашите не са знаели? Аз лично съм започнал с добавки от 15 годишен, и съм ги крил под леглото за да не ги видят нашите ...

Казваш че има много медицински изследвания по въпроса. Смятaш ли, че един 14 годишен или някои' кои'то е готов на всичко само и само да отслабне за лятото, да качи 5см в бицепса за 2 месеца или пък да отслабне, че да може да влезе в роклята си при условие че балa/сватбата е след 2 месеца биха се втурнали в търсене из медицински изследвания, материали, че да видят кое би работило за тях или не!? Аз лично вярвам че отговора на въпроса е НЕ, много по вероятно е да те видят - човек с добре оформенно тяло, и просто да си кажат "ок, тоя така прави, и аз ще почна така"
Та аз си правя изводи че един такъв човек който започне да тренира и да речем не загрява, би бил 100000 пъти по податлив на травми от колкото един които загрява ... Същото се отнася и за ВМ ...

Всичко се свежда до правото на лично мнение, но по тази логика аз мога да поканя мои добър и стар приятел Arnold Schwarzenegger, които да ви разкаже че с помоща на стероиди е станал Мр.О, влязъл е в киното, а сега дори е гoвернатор ... но хората които са имали "полза" от стероидите (в областа на спорта) са една малка част в отношение с тези на които str. са навредили ...


За да се подържа форума подреден и спретнат се нуждае от твърда ръка, когато модераторите решат че нещо е за триене се трие ... затова са там!
__________________
  #29  
Стар 28th June 2007, 09:13
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Почти не съм чела мненията на Reminder и за загрявките и другото не знам, но искам да си кажа мнението, по отношение на
животинските мазнини.
Цитирай:
Първоначално написано от Reminder
Нямаше да питам, ако знаех.
Досега е ставало дума за това, че аз казвам, че животинските мазнини не са вредни, особено за клинично здрави хора.

Досега няма един, които да е казал, че от ядене на мазнини е навредил на здравето си, а какво остава това да е доказано медициснки!

Нека бъда оборен, че мазнините са вредни. Твърденията за вредността на мазнините се основава на псевдо-наука, която е широко прокламирана пред миналия век. И така от low-fat американците и не само те са най дебелите и болни.
в разумно количество животинските мазнини са си важен елемент от храненето!
нали отровата е в количеството.цитирам Яна, от темата за холестерола:

Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Сега да за постигнем релативен консенсус ще повторя пак.Не съм противник на мазнините в месото а и въобще животинските мазнини, да не говорим че любимият ми шиш е сланина, праз, бекон лук и пак сланина. Все пак съм не просто диетирала по Аткинс ами това ми е любимият начин на хранене.

На мен също не ми е полезно да ям наситени животински мазнини заради хронична инсулинова ресистентност и тежка хипогликемия.

Това няма нищо общо с факта че докато си карах на Аткинс триглицеридите ми бяха в ред а и холестерола в кръвта също но на панкреаса ми това не му се особено харесва, така че компромиснят за мен вариант е студенопресовани масла, чат път краве масло или кокосово ако се докопам до качествено такова.
Ако човек се лиши от естествените животински мазнини и ги замени например с маргарин, нищо няма да спечели!!
Цитирай:
Първоначално написано от Yana
Ааааааааааааа и за мен маргарина като продукт не съществува и изобщо го нямам предвид под каквато и да била форма, нормален средноинтелигентен човек отрова не уде доброволно:)
виж, съвсем друго е за зехтина например.
мисълта ми беше, че ако избора е пред краве масло и маргарин за мен такъв избор не стои!!
винаги по-добре малко масълце, отколкото много отрови
  #30  
Стар 28th June 2007, 10:06
Аватара на trini_ti
trini_ti trini_ti не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 3 162
По подразбиране

Да отбеляжа че нямам никакво отношение към Reminder.
За ман този форум си има правила за чието спазвабе се грижи в дадения случей liophy и всички трябва да се съобразяваме с това, а не щом не ни харесва това, че ни е изтрито мнението и сме получили някаква молба да се спрем с този тип мнения да вдигаме всичките си съфорумци на крака. Дори и ако някой смята че liophy се потдава на личното си мнение, все пак всички с влизането си във форума сме приели да се съобразяваме с него, а ако не сме съгласни с това което прави си има място за оплакване. Reminder, така и така се вижда че не си баннат, защо е тази цялата патардия тук. Все пак и на други хора са им трити мненията (мои също), но не всеки отваря нова тема за което.
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОтноснопотребителяReminder
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:05.