IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1321  
Стар 12th September 2010, 09:20
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

именно,
аз съм направила в допълнение и строг контрол на приетите за деня калории
Отговори с цитат
  #1322  
Стар 16th September 2010, 15:53
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

wanja,мерси за сайтовете.според единия излиза че за да отслабвам трябва да поемам 1600кал дневно.Това не е ли много?!?
особено ако съм на яйца,пилешки гърди,нискомаслено мляко?
аз едва ли приемам повече от 1300 и въпреки това пълнея...в момента в който вкарам некоя и друга луканка,пуканки и бисквити,вместо протеиновите храни.
Отговори с цитат
  #1323  
Стар 16th September 2010, 23:42
wanja wanja не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 99
По подразбиране

daniski, и аз съм така. Затова минах на хранителен режим, който изключва млечните продукти, освен един път седмично 30 грама нискомаслен кашкавал, както и плодовете.
Днес например наруших режима много стабилно, но пък вечерята ми беше изрядна и от утре продължавам по режим. За една седмица смъкнах половин сантиметър от обиколките си, което за мен е идеално, защото искам да чистя мазнинките.
Отговори с цитат
  #1324  
Стар 17th September 2010, 11:17
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране

Поразгледах режима, който Пини спазва и мигом се обърках. Като бивша Дюканка, режима който елиминира въглехидратите и дава логично обяснение за това защо го прави ... и сега абсолютната противоположност - ограничаване на протеините. Радвам, се сте открили режимите, подходящи за Вас, но аз съм привърженик и на протеините и въглехидратите и за мен на този етап 90-дневната е най-добрата диета или по-скоро режим, базиран на разделното и разнообразно хранене.
Отговори с цитат
  #1325  
Стар 17th September 2010, 11:27
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Pежимът не ограничава протеините.
Ограничава въглехидратите до 150г на ден и мазнините до 40г на ден.
Протеините нямат ограничения
това за калориите е мое допълнение от друг режим ( за отрицателния енергиен баланс). Но аз просто съм убедена, че отслабването е само въпрос на енергиен дефицит. Диетите ни помагат дотолкова, доколкото ни дават някакви граници, на които да се опираме, защото броенето на калории е много трудоемка работа. Като ти огрначат М на 20г на хранене - щеш не щеш - ще се храниш диетично
На пръв поглед звучи много лесна моята диетка, но всъщност и за мен първите 3 седмици бяха голяма мъка. Това което ме мотивара в началото беше именно че всеки ден кантарът отчиташе минус.
Cпоред мен няма нездравословни храни- има нездравословни количества само.
Аз съм продот- за мен храненето не е просто задоволяване на физиологически нужди, а удоволствие за тялото и душата. Затова аз мога да намалявам количеството на приетата храна, но не мога и не искам да си забранявам каквито и било храни
Отговори с цитат
  #1326  
Стар 17th September 2010, 12:13
Аватара на zozeto
zozeto zozeto не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 194
Изпратете съобщение чрез MSN до zozeto
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
за мен храненето не е просто задоволяване на физиологически нужди, а удоволствие за тялото и душата. Затова аз мога да намалявам количеството на приетата храна, но не мога и не искам да си забранявам каквито и било храни
Ето тук мненията съвпадат на 100% ... лошото е, че аз съм и също толкова страстен пушач ... тва малко като литературно отклонение Понякога, когато усетя глад за нещо, паля цигара, а колко се мъчих да ги спирам ... не знам защо, но винаги сравнявам диетите с опитите за отказване от цигарите ...
Отговори с цитат
  #1327  
Стар 17th September 2010, 12:59
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Аз отказах успешно цигарите преди няколко години и за да се върна към темата - понеже мразя да си забранявам каквото и да било - много време след това имах цигари вкъщи. Исках да съм сигурна, че не пуша защото не искам, а не защото нямам цигари!
Отговори с цитат
  #1328  
Стар 17th September 2010, 17:57
wanja wanja не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 99
По подразбиране

Зозе, и аз съм съгласна с теб, че най-добре е човек да си намери собствения механизъм, с който се чувства добре.
Иначе моето режимче не изключва въглехидратите. На всяко хранене имам доволно количество зеленчуци, в които също има въглехидрати, но няма плодова захар. А също така хапвам печени или варени картофи и ориз, които са си въглехидрат от всякъде.

Важното е да се чувстваме добре и да правим нещо за себе си.
Аз отказах цигарите преди 2 години и се чувствам много по-добре. Почнах да развалям половинката даже с тях като излезем на заведение и един ден казахме, че който пропуши е лайно (с извинение) и от тогава никой не посегна към цигарите. Кой иска да е лайното?!
Отговори с цитат
  #1329  
Стар 18th September 2010, 12:01
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

чели ли сте по въпроса за хранене според кръвната група. Аз съм 0+ и от това което прочетох следва да съм месоядка ( това е 100% вярно!) и че за да отслабвам трябва да ограничавам въглехидрати и продукти от краве мляко( също вярно). Но едно е да ги ограничавам, а съвсем друго е да ги изключвам
Отговори с цитат
  #1330  
Стар 21st September 2010, 01:04
Аватара на daniski
daniski daniski не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Ню Джърси,USA
Мнения: 980
Изпратете съобщение чрез MSN до daniski
По подразбиране

чели сме. и аз съм така.Затова Дюкана толкова ми понася.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетичнаГОВОРИЛНЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:47.