IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th July 2012, 17:03
jovanigorini jovanigorini не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2012
Мнения: 2
По подразбиране Много съм притеснена ! ХПВ

Здравейте , сигурно има без брой такива теми отностно ХПВ - ЧОВЕШКИ ПАПИЛОМА ВИРУС , но както знаете , всеки човек е различен и аз имам въпроси отностно себе си ! Октомври месец бях на гинеколог , който откри ,че имам бели петна по шийката на матката , но не ми каза нищо за тях , а просто ,че ще ги наблюдава с времето . Ок , разбираемо е , лекар е и аз изобщо не се притесних , докато Юни месец , не отидох при друга гинеколожка( Др. Ганчева - онкогинеколог) и тя не ми каза ,че това е 100 % папилома вирус . Направи ми цитонна маска и каза ,че имам от 3-та група . Моите въпроси са следните : ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАМ ЛИ , КАКЪВ Е МЕТОДА НА ЛЕЧЕНИЕ , КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ТОЙ И КАКВО ТРЯБВА ДА ЗНАЧИ 3-ТА ГРУПА ????? Моля ви за отговори ! Най - добре ще е някой , който е минал по този път !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th July 2012, 13:21
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Не се притеснявай. Просто си попаднала на смотани доктори, които или идея си нямат от гинекология, или не са ти обяснили както трябва за какво иде реч.

Папилома вируса е много широко разпространен. Бива около 100 разновидностти, които се обознaчават с цифри. Най-опасни са 16 и 18. Голям процент от сесксуално активните хора го имат, просто не знаят. За съжаление презервативите не предпазват от него.. Предава се дори само при допир на гениталиите.
Обикновения тест за ПВ показва само наличие на антитела. Ако искаш да видиш дали имаш от опасните разновидности, трябва да направиш ДНК тест. Отнема седмица и струва около 100 лв.

Не знам кой нормален специалист ще се изкаже "100% е Папилома вирус" без да ти пусне изследвания... Дори да има някакви основания за съмнение (защото понякога ПВ предизвиква брадавици), няма право да те плаши така.. А то дори не е плашене, защото сам по себе си вируса не е опасен. Дори 16 и 18 може да си ги носиш без да предизвикат рак. Само ако се изследваш на 6 месеца може да си сигърна, че няма как да изпуснеш изменения в клетките..

Сега за 3 група вече е друго. Цитонамаската показва дали има възпаления или други притеснителни процеси във влагалището. Нормални са 1 и 2 група. 3 показва вече някакви отклонения, но пак не е гаранция за нещо сериозно, камо ли пък по някакъв начин да е свързано с ПВ...

Ичумявам се на какви "специалисти" попадате.... Или може би нарочно хвърлят хората в паника, защото панирания човек е склонен да цака повече...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th November 2012, 00:58
Lilya Lilya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 23
По подразбиране

да повдигна малко темата...приятеля ми каза, че имал папилома вирус...излизали му от време на време брадавички и той си ги горял сам с Кондилин.
Доктора му казал, че за мъжете този вирус не е опасен, но няма никакъв вариант за излекуването му, един вид носиш го в себе си за цял живот.
сега се чудя какво да правим....използваме винаги презервативи, но аз вече съм супер уплашена да не се заразя и аз...има ли някакво решение...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th November 2012, 21:13
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Ако приятеля ти го има, със сигурност и ти го имаш вече. Зависи от имунитета ти как и кога ще го пребориш. И за него се отнася същото - ако подсили имунитета си може да пребори вируса.
Аз преди няколко дни бях на гинеколог и пак го обсъждахме - всеки сексуално активен човек е носил ПВ през живота си. Да, причинява рак, но не на 100%!!! В рискова група са жените над 35, пушачки със слаб имунитет. И пак не е гарантиран рака.

Искам да ви кажа нещо мн сериозно - цялата тази шумотевица около ПВ е маркетингов трик да си пробутат фармацевтичните компании опасните ваксини!! Които между другото са забранени в САЩ и ЮК, поради доказани смъртни случаи и парализа след ваксиниране на 12-годишни момиченца. Сега като им спряха кранчето на такива големи пазари, се преместиха на малките, включително почнаха да промиват мозъците на българите за да може някой в министерството пак да си глътне милиони на гърба на здравето на българските жени...
ПВ не е толкова опасен, колкото се прокламира. При здравословен начин на живот и минимализиран стрес, вероятността за усложнения се намаля.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th December 2012, 10:38
Lilya Lilya не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2012
Мнения: 23
По подразбиране

незнам аз съм супер притеснена заради тези брадавици...освен Кондилин с друго какво могат да се махат.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
вирус, папилома, хпв, човешки

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МногосъмпритесненаХПВ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:40.