IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd April 2010, 17:43
viksito89 viksito89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 5
По подразбиране Моля за помощ! Много изгорена коса!

Знам, че има много теми за маски, продукти и така нататък за суха и изтощена коса, но искам съвет за специален случай...
Боядисах се с 10 минутната боя - черна, но тя само освежи цвета ми надолу, а корените си останаха кафеникави, на другия ден се боядисах отново с нормална боя пак черна. След 2 дни отидох на фризьор да питам дали може да ми се направят сини кичури. Тя ми каза да сядай...Първо ги изруси, после сложи и синя боя. Всичко стана както трябва. Прибрах се изкъпах се и....не само че кичурите станаха патешко руси веднага след 1вото измиване, а и половината ми коса опада, накъса се... сега е в ужасно състояние! Моля ви кажете ми възможно най-бърз и сигурен метод да я повъзстановя. Тя иначе е абсолютно права и е тънка. А и цвета сега е ужасен, как да го пооправя...?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 3rd April 2010, 20:11
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Охххх как си се подредила Като знаеш 4е има тънка коса никакво изрусяване или пък 4ерна коса.Това са най коварните бои!
За съжаление нищо не можеш да направиш освен да се пострижеш и да 4акаш да израсте.Купи си маска на Денис но доколкото знам няма такова нещо което да възстанови изгоряла коса, евентуално новата коса която поникне ве4е ще е нормална.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd April 2010, 21:26
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

И аз имам тънка коса но съм пристрастена към боядисването и косата ми в момента е в 3 цвята, рядко е само 1 цвят понеже обожавам цветните кичури и колкото повече цветове толкова по добре Много често ми изгаря косата по същата причина но не ми пука особено, а и не обичам да я пускам особено дълга, до раменете е добре а и на всеки отива такава дължина и е по свежо. Затова постригване 3-4 пръста а не само връхчетата яко освежава особено в комбинация с някаква яка дива прическа
В момента и аз съм в твоето положение и искам да се отърва от изгорелите краища защото от черна на сини кичури успешно станах червена на руси кичури като минах през оранжевия етап
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th April 2010, 14:46
viksito89 viksito89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Не искам да си подстригвам косата... вече е почти до кръста, вече няколко месеца се мъча да я оставя за да ми порастнат и пластовете (защотот я бях подстригала етажно) а и приятеля ми много мрази къси коси
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th April 2010, 20:09
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от viksito89
Не искам да си подстригвам косата... вече е почти до кръста, вече няколко месеца се мъча да я оставя за да ми порастнат и пластовете (защотот я бях подстригала етажно) а и приятеля ми много мрази къси коси
Нямаш избор Няма препарат който да я възстанови .
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th April 2010, 23:07
viksito89 viksito89 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 5
По подразбиране

аз искам да я подхраня от корена да расте по-бързо, че да мога да я подстригвам по малко
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th April 2010, 23:25
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от viksito89
аз искам да я подхраня от корена да расте по-бързо, че да мога да я подстригвам по малко
Kakвото и да правиш пове4е от 1 см на месец няма да ти порастне
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th April 2010, 23:41
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Овчите витамини за подхранване на изникващата коса, хининова вода за по-бърз растеж и честичко кълцане, друг вариант аз не виждам. Сюзан ти каза - няма препарат, който да възстанови вече изгорената коса.
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th April 2010, 09:55
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Ползвай препарати за тънка коса, на които пише, че уплътняват косъма. Така ще си спестиш проскубания вид на косата докато поизрастне и се изреже изгореното.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th April 2010, 22:54
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от viksito89
аз искам да я подхраня от корена да расте по-бързо, че да мога да я подстригвам по малко
Можеш да си правиш маски с тривитаминол за по-бърз растеж. На върховете може да слагаш по-мазни и подхранващи вещества - зехтин, витамин А и Е, кристали и т.н.
И все пак е добре леко да се подстрижат върховете, за да може да диша и косъма и да расте, тъй като когато косата е нацъфтяла или увредена в краищата, организма насочва подхранването към тях, а не към растежа (за това и косата расте по-бавно когато е увредена).
Дано да успееш да я възстановиш.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МолязапомощМногоизгоренакоса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:06.