IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 30th March 2006, 19:59
ga6o ga6o не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 12
По подразбиране Брекети

Колко е цената на брекетите за двете чиниета . И ако може да кажете и разликата в цените на полуестетимните и нормалните железа. И също така ме интересува дали ще се наложи да ми вадят зъби. Аз съм малко така на възраст, ама по добре рано отколкото секи път.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st March 2006, 17:36
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Брекети-при всеки ортодонт е различно като цена.
Дали ще се вадят зъби ще се реши,едва когато има поставена
диагноза и план на лечение на самия теб!Индивидуално е ..
И се казват челюсти,а не чниета
"полуестетимните"-какво би трябвало да означава това??
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st March 2006, 20:39
ga6o ga6o не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 12
По подразбиране

Ами искал съм да напиша полуестетични . Демек отпред на предните зъби брекетите са керамични. Е защо при всеки зъбар да са индивидуални цените. Нещо орентировъчно. А задължително ли е да се слагат и горни и долни брикети.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st April 2006, 01:37
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не е задължително да са на двете зъбни дъги,пак ти казвам,зависи каква е диагнозата и от там върху коя зъбна редица ще се повлиявя,върху захапката ли трябва да се корегира нещо и т.н.Има много случаи,все различни ...Всеки ОРТОДОНТ взима различно,в зависимост от обема на практиката му...Знам такива ,които взимат 700-900лв,знам и такива ,които взимат 2000лв.Това имам предвид.И най-добре за това да се обърнеш към ортодонт,а не към обикновен зъболекар,който просто слага брекети и се опитва да се прави на Ортодонт..Аз например мога да ти обяснявам на дълго и на широко,ама да се наемам с подобно нещо ,забрави.
Естетичните брекети са по-неблагоприятни за подръжка,оцветяват се от кафета и напитки с багрила,падат по-лесно,по-скъпи са и това е!За мене лично няма значение какви ше са ,ако аз ги нося.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st April 2006, 11:12
ga6o ga6o не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 12
По подразбиране

700-800 (2000) лева за едната челюст или за двете . И нещо не схванах баш ортодонтите вземат по-скъпо или по-евтино?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st April 2006, 12:08
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ga6o
700-800 (2000) лева за едната челюст или за двете . И нещо не схванах баш ортодонтите вземат по-скъпо или по-евтино?
много е относително......лечението е различно при всеки,дълго и не мога да ти кажа с точност.Ортодонтите взимат повече,защото са специалисти и те съветвам да отидеш при такъв,сега разбра ли??Ценоразпис никъде няма,всичко е индивидуално.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd April 2006, 18:04
ga6o ga6o не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 12
По подразбиране

Аха разбрах бръснат те на сухо и гледат да те истискат до последната стотинка. Демек в действителност себестойността на лечението е 400 лева, ама доктор Х си казва чакай аз съм доктор Х може да дера кожи с по 3000 лева, аз за какво съм учил толкова години и го имам това име. Е мерси, ама не съм станал още милионер и при заплата 300 лева месечно не виждам как ще стане да извадя 3000 за тея брекети. Още повече, че познавам хора с перфектно подредени зъбки, които са носили апаратчета от тея за по 120 лева. Ама аз балък ще излезна загубих си моите, когато му беше времето за тея работи и родителите ми нямаха желание, пък и пари да правим нови и така. За мое огромно съжаление с времето зъбките ми се разместиха още по-кофти. Е стига толкова глупости съм писал, ако някои знае зъболекар, които взема по-тънко ще съм мого благодарен да сподели все пак кординати. Аре и мого поздрави.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th April 2006, 16:02
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Всеки си избира това,което може да си позволи.Казвам ти,това което знам.За повече информация трябва да говориш с подходящия човек!Аз не съм този,както ти казах,а себестойноста на лечението е толкова ,колкото ти кажат.Материалите за ортодонтско лечение са скъпи,самото лечение е продължително и ангажиращо,затова е скъпо и не всеки може да си го позволи!И не на последно място,нужни са много знания и опит за да бъдеш добър Ортодонт..
В стоматологията няма точен ценоразпис,може да изникнат и други проблеми и усложнения и всичко е индивидуално!
Със здраве! Успех!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th April 2006, 17:19
Аватара на Klio
Klio Klio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 95
По подразбиране

Явор ти е обяснил доста подробно за брекетите. Приготви се да ги поносиш по-дълго време. Аз лично съм носила железни брекети, но едно време имаше само такива. За 3 години носене ми падна само 1 пластинка на 2 пъти. Много съм доволна от брекетите. Вярно е,че са скъпички, но си заслужават и вече 9 години след махането им зъбите не са ми мръднали.

Цитирай:
Още повече, че познавам хора с перфектно подредени зъбки, които са носили апаратчета от тея за по 120 лева.
Всичко си зависи до каква степен има дадения човек нужда от корекция. Аз пробвах с едно от така наречените апаратчета за няколко месеца, но не стана нищо с тях и само ми беше гадно в устата.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23rd January 2008, 12:48
Елинор Елинор не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 18
По подразбиране Re: Брекети

Цитирай:
Първоначално написано от ga6o
Колко е цената на брекетите ....
Понеже съм на тая вълна, имам кръстосана захапка , но вече твърдо съм решила да си пооправя фасадата, опитах се да събера колкото може повече информация за условията и цените на ортодонтското лечение и различните типове брекети при различни зъболекари - ортодонти . Аз съм от Варна , но уча в София, така, че не ми пречи да се лекувам и там Цени:

Лечение с метални брекети около 2500 - 3200 лева
Лечение с естетични прозрачни кристални ( сапфирени ) брекети около 3400 - 3900 лева. Лично аз май съм най-склонна за тези, не ми е чужда суетата човешка...
Лечение със самолигиращи тип Деймън брекети (от д-р Деймън / Damon /, а не като диамант, макар, че за тия пари наистина би трябвало да получа диамантени ) , около 3400 - 4200 лева в зависимост от ортодонта или типа брекети - метални или полуестетични. На мене ми изглеждат доста по-кофти от прозрачните...
Лингвални - от 6500 лева и нагоре. Проблема е, че ги работят на много малко места в България. За Инвизалайн не знам, ама очаквам да е там някъде...

Естествено Здравната каса не покрива нищо. Това са базови цени, за сложност или допълнителни неща (на една моя приятелка се наложи да и поставят микроимплант ) цената може да се качи малко.
Важно е да се пита каква е каква е крайната цена на лечение и дали е фиксирана, да не ви накачулят хиляди допълнителни неща в хода на лечението... Не е зле и да се поровите в нета, да прочетете отзиви за конкретния стоматолог ...

Успехи на всички мацки които са се решили, аз продължавам още малко с рисърча, като започна лечение обещавам да споделя...

Ето и сайтове на някои ортодонти да си ги разглеждате за обща информация, има и снимки на случаи:

http://www.valortho.com

http://www.ortodont.biz

http://www.usmivki.com

http://www.kamendent.eu

http://www.bgortodont.bg

http://www.orthodont-bg.org
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Брекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:35.