IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1551  
Стар 27th February 2014, 10:10
Аватара на KLisa
KLisa KLisa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 24
По подразбиране

[QUOTE=Nansi@Nansi;796986]Привет мацки,
и аз да се похваля вече с едни гърди напред! Вчера мина моята операция в Есте клиник и днес ако всичко е наред ще си ходя вкъщи благодаря на всички от форума които отговаряха на въпросите ми и ме успокояваха :-*
Искам да ви питам какво да очаквам от тук нататък да спадат или да се уголемяват? Малко съм шокирана от размера, но сестрата ми каза че като спадне отокът ще се свият малко.[/QUOT

Първо честито! Защо си шокирана от размера, с колко кубика си?
Разкажи нещо повече за операцията, имаш ли болки?
Моята операция е на 12 март и такова шубе ме е подгонило, че имам нужда да чуя,че не е толкова страшно. Бързо възтановяване
Отговори с цитат
  #1552  
Стар 27th February 2014, 14:04
Nansi@Nansi Nansi@Nansi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 34
По подразбиране

Мерси момичета. С 365 куб. съм но в момента изглеждам като с 500, поне на мен така ми изглежда. Не се притесняай, нищо страшно няма, болката е лека, обезболяващите си свършват работата, дренажите са малко гадни, но стискаш зъби и за секунда ги издърпват и край. Аз се събудих в стаята си, през цялото време си имах сестра до мен, която ми вливаше венозно болкоуспокояващи при нужда и ме гушкаше и успокояваше. Всички бяха много мили и усмихнати. Прави са момичетата че най - гадно е че ти изтръпва гърбът от лежане

Последно редактирано от Nansi@Nansi : 27th February 2014 на 14:06
Отговори с цитат
  #1553  
Стар 27th February 2014, 22:32
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nansi@Nansi Виж мнението
Мерси момичета. С 365 куб. съм но в момента изглеждам като с 500, поне на мен така ми изглежда. Не се притесняай, нищо страшно няма, болката е лека, обезболяващите си свършват работата, дренажите са малко гадни, но стискаш зъби и за секунда ги издърпват и край. Аз се събудих в стаята си, през цялото време си имах сестра до мен, която ми вливаше венозно болкоуспокояващи при нужда и ме гушкаше и успокояваше. Всички бяха много мили и усмихнати. Прави са момичетата че най - гадно е че ти изтръпва гърбът от лежане
Nansi@Nansi и моята операция беше в Есте.Наистина отношението към пациента там е точно така както го описваш, това до голяма степен действа успокояващо и е мило от тяхна страна.Карат те да се чувстваш като принцеса.Нека не звучи като реклама, не това целя, но наистина отношението след една такава процедура е от голямо значение за душевният и физическият комфорт, а там го постигат.
Не искам да те изплаша, но болките в гърбът тепърва сега ти започват и така може да продължи две-три седмици.Даже при мен в началото болката в гръба беше сравнително по-лека от това, което стана по-късно.Първите 10 дни гърдите ти ще ти изглеждат като бобми, огромни, подути, с отток, и да ти започват от гърлото, но после започват да поспадат постепенно и да си стават с нормален към естествен изглед.До към края на първият месец ще са напрегнати повече. После все повече ще придобиват естествен вид.
Отговори с цитат
  #1554  
Стар 28th February 2014, 00:12
Nansi@Nansi Nansi@Nansi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 34
По подразбиране

Мерси много Дени, това което си написала много ме успокои. Ето за това е много полезен форумът, колкото и да се подготвяш психически накрая все си мислиш че само на теб нещо не ти е наред. Друго си е да има кой да те успокои
Отговори с цитат
  #1555  
Стар 28th February 2014, 00:42
Аватара на de_ni_
de_ni_ de_ni_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 156
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nansi@Nansi Виж мнението
Мерси много Дени, това което си написала много ме успокои. Ето за това е много полезен форумът, колкото и да се подготвяш психически накрая все си мислиш че само на теб нещо не ти е наред. Друго си е да има кой да те успокои
За нищо Нанси, сега гледай да си почиваш повече, не се натоварвай много, без резки движения с ръцете, не носи тежко, не спортувай активно и тежко няколко месеца, не карай кола седмица поне..после нещата ще започнат да се нареждат постепенно и да се връщаш към нормалното си ежедневие.
Отговори с цитат
  #1556  
Стар 28th February 2014, 18:17
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tiva_ra Виж мнението
Относно обезболяващите,да споделя какво съм пила ... заедно с антибиотика,който ми дадоха от болницата взимах и на 4ч парацетамол.Взех си и арника на хапчета.Тук в Англия,всичко лекуват с парацетамол След антибиотика,продължих парацетамола и включих ибупрофен на 3ч.Не знам кое колко е имало ефект,но вече съм много по добре,имайки предвид,че гащите не можех да си вдигна близо 10 дни.
Златни мили мои, на които ви предстои операция, слушайте:
- парацетамол (панадол), аналгин (алгозон), аспирин 500 мг - вземат се максимум до 6 табл на ден - през 4 часа. Парацетамолът се взема до 5 дни, после се спира, че вреди на черен дроб.
- други обезболяващи са групата на НСПВС: аулин (нимезил, енетра), фламексин (1 на ден, независимо дали е саше или табл), диклак (диклофенак дуо и др.), ибупрофен (нурофен, ибупром, ибудолор и др.). Те се вземат максимално кратко време - до 10 дни макс. И не се вземат при проблеми със стомаха, че в такива случаи могат да предизвикат кървене от стомашно-чревен тракт.
Търпете малко на болка, освен това тя наистина ще ви пази да не се изсилвате.
Тивара, мила, ако си пила повече от 5 дни парацетамол непременно си вземи нещо растително за черен дроб (обикновено съдържат силимарин). Сериозно говоря. Работя в аптека и гледам да не вземам почти нищо синтетично, че ... после започват други проблеми.
Отговори с цитат
  #1557  
Стар 28th February 2014, 18:46
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Аз минах без обезболяващи, след като ме изписаха цапнах един аулин за всеки случай, но и от него нямаше нужда. Инче, много полезна информация даваш... брау
Отговори с цитат
  #1558  
Стар 28th February 2014, 18:52
Аватара на atina
atina atina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 35
По подразбиране

Ина Благодаря за полезната информация!
Отговори с цитат
  #1559  
Стар 28th February 2014, 19:47
Nansi@Nansi Nansi@Nansi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 34
По подразбиране

Мерси за инфото Инче, аз вече съм без хапове (3-ти ден от операцията) снощи един диклак пих по скоро за застраховка, днес съм ок без нищо
Отговори с цитат
  #1560  
Стар 1st March 2014, 09:37
Аватара на atina
atina atina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 35
По подразбиране

Нанси моля те сподели, обличаш ли се сама, сресване, зъби, обгрижване на децата, успяваш ли да поспиш, има ли кой да ти помага или сама се справяш с всичко. Сега с лента или със сутиен си? Беше ли вече на контролен преглед, какво каза Стоянов? Правила ли си си вече снимки, много бих искала да видя резултата, тъй като и аз ще съм със същия профил. Кога смяташ да се върнеш на работа? Вчера ми съощиха, че в яслата организират тържество за осми март на 6.03 , а моята оп. е на 5.03 , просто прекрасно, на всички деца майките ще са там ще им рецитират стихотвореня, ще им подаряват подаръци а моето момченце...затова те питам толкова подробно, защото искам да направя всичко възможно да присъствам .

Последно редактирано от atina : 1st March 2014 на 10:43
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:22.