IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Други > Общи приказки


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 28th April 2006, 23:03
Mila1 Mila1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1
По подразбиране Какво ви кара да ревнувате

Здравейте на всички
Какво ви кара да ревнувате една жена? Питам,защото аз самата не съм ревнива и ми е интересно какво точно подтиква приятелят ми да изпитва ревност................
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th April 2006, 23:17
DIOGO DIOGO не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 45
По подразбиране

липсата на доверие. ако вярваш на другия човек и си принципен човек, който умее да се владее, тогава ревността се преодолява. ако нямаш доверие на себе си и другите, тогава си уязвимо ревнив. да не си ревнив обаче не значи да си безразличен. има уместна и неуместна ревност. в случая става въпрос за неуместната - когато наврежда на взаимоотношенията. например да видиш някой да прегърне приятелката ти и това да доведе до някаква разправия...... и т.н. примери много.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th April 2006, 02:29
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Аз не ревнувам,ама ми става много нервно,когато вървя с приятелката ми някъде и видя някои "мъжкари" как се попипват и се подхилкват похотливо ..Обикновенно са разни строители ,с които е пълно покрай блока ,наседали по земята и помпат бири Идва ми да им счупа по некой пръст Незнам дали е редно..
Иначе най-вероятно не ревнувам,защото не ми дават повод за това...Доверието е истината!Загуби ли се или се посее съмнение,тогава е кофти...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th April 2006, 12:03
Natasha Natasha не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 191
По подразбиране

Явор,ами това е техния начин да се забавляват,те и на женско куче ще подсвиркват .
Ревността е леко изкривено собственическо чувство.На мене ми е дори приятно,когато жени поглеждат приятеля ми или ми казват,че е страхотен,приемам го като комплимент.Не вярвам в брака и "докато смъртта ни раздели",макар силно се надявам да е така.Не съм единствената,не е единственият,и въпреки,че е така за момента,няма гаранция,че все така ще бъде.Разбрали сме се че ако това се случи,честно ще го признаем и разделим,защото и двамата мразим гадните номерца и игрички,а и твърде много държим един на друг.Мъжът ми не ми е собственост и слава Богу.Не се виждам с мъж като домашен любимец на каишка-може да ми е сигурен,ама за какво ми е такъв?Досега не съм ревнувала.Веднъж попитах има ли нещо между тогавашното ми гадже и друго момиче.Отговорът не ми хареса и скъсах,преди да съм задълбала с неподходящ човек.Мога да приема всичко,само не и подлостта и неуважението.То с такива хора нямам и за какво да говоря,изцяло сме различни.Няколко пъти съм била ревнувана и просто излязох от кожата си.Само тогава съм вдигала скандал в живота си,но мисълта някой да ми държи сметка и да ми казва какво ми е позволено да правя и какво не,адски ме отврати,наистина!Някои жени го приемат за любов и се ласкаят от това.Е,аз не съм от тях.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th April 2006, 12:14
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Наташа, абсолютно си права и отговорът ти ми харесва. И моето мнение е нещо подобно. Аз съм оперирана от онази ревност, която побърква някои жени. Понякога мъжът ми се дразни от това, мисли че не го обичам достатъчно и т.н. За сметка на това, той ме ревнува повече от необходимото според моите представи. Опитвам се вече 22 год. да го убедя, че ревността е несигурност и комплекс за малоценност. Когато някой се реши да изневери или да напусне човека до себе си, значи нещо наистина му липсва, особенно при нормални отношения, в които всеки проблем се изговаря и разисква. Разбира се , има и паталогични случаи на хора, които просто не могат да създадат нито една нормална и трайна връзка, но ние не говорим за тях в момента. Аз знам само, че за никой човек на този свят нямам нотариален акт и ако той не е щастлив с мен е свободен да търси щастието си, защото то се полага всекиму по презумция.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th April 2006, 13:35
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Chujdata
Аз знам само, че за никой човек на този свят нямам нотариален акт и ако той не е щастлив с мен е свободен да търси щастието си, защото то се полага всекиму по презумция.
Това е невероятно силно изразено, Chujdata! Чак си обърках словореда!

Много е хубаво! И важи и за други неща - не само за ревността и връзките!
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th April 2006, 19:28
Рендето Рендето не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 158
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от silvia vancova
4e mu sazdavam nesigurna sreda,v smisl.podtikvam go 4rez deistviata i na4ina mi na mislene
У да те е@а,кога ке попадна и аз в тази среда
Отговори с цитат
  #8  
Стар 30th April 2006, 18:30
Seagirl Seagirl не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 155
По подразбиране

mila1, аз също подкрепям мнението на Chujdata.
По принцип аз не съм ревнива, много вярвам на човек до мен и не се замислям за изневери. Но се улавям в два случая - когато май ревнувам.
Вариант едно - някоя приятелка ми говори за ревност, не го ли ревнувам моя и пр. и аз се замислям - аджеба не съм ли малко наивна, че имам 100% доверие. (рядко имам такива съмнения и ми се струва че е тъпо да ги имам. По-добре да се потопя напълно в една връзка, пък ако патя, поне да съм била щастлива известно време. )
Вариант две - тук побеснявам. Гаджето ми е много общителен и понякога като се заприказва с някоя сервитьорка, ауу откачам. Не че ще има нещо общо с нея, ама не и в мое присъствие. ПРиемам го като подбиване на достойнството ми.
Иначе моят човек е ужасно ревнив, ако зависи от него няма да ме пуска никъде сама, но не смее да го показва. Знае, че вече съм късала с мъже заради прекалена ревнивост.
Абе с две думи - по-добре това чувство да го няма - само ти трови щастието и спокойствието.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 30th April 2006, 20:36
Evi4ka Evi4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: софия в едно село с трамвай
Мнения: 310
По подразбиране

Аз страдам от маниакална ревност но само вътрешно външно не го показвам защото знам че е тъпо опитвам се сама да се самонавивам че няма как да ме остават и че един секс нищо не е но отностно това май съм си наистина побъркана
__________________
НЕ на агресията!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st May 2006, 07:13
Natasha Natasha не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 191
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Evi4ka
един секс нищо не е но отностно това май съм си наистина побъркана
Може и да е нищо,може и да е две неща-начало на края с тебе и започване на връзка с друга/и.Единственото важно е на теб как ти понася.Един секс нищо не е,ама после често стават два и накрая- навик.Познавам доста двойки в "отворени"връзки,обаче установих,че тая работа не е за мене и си губя желанието да бъда с "отворкото"в пълния смисъл на думата,а тогава е безмислено да продължаваме. Ок,Евичка,какво толкова страшно ще стане,ако бъдеш оставена?Ще свърши света,това е последния мъж на земята-маркирай вярното Естествено,че могат да ни оставят,което е добре,защото ни дава правото и ние да оставим.Най-вероятно за да те остави,значи не е точния мъж за тебе,и за какво да си губиш времето тогава.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Каквовикарадаревнувате
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:57.