IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th November 2008, 11:28
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране Ще постите ли? Вашите рецепти за Пост.

Здравейте момичета.
Реших да пусна тази темичка тук. Ако има такива от вас които ще постят бих искала тук да споделяме рецепти.
Да напомня че Коледния пост започва на 15 Ноември. За последно ядем животнска храна на 13 Октомври/ По принцип е на 14 Ноември, но попитах в църквата и казахе че понеже тази година се пада в Петък - а тогава е ден за пост, и тази година Заговезни е на 13-ти./

ИНФОРМАЦИЯ И ПРАВИЛА НА ПОСТИТЕ

УСПЕХ!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th November 2008, 11:41
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Порових се в нета и реших да сложа няколко линка за улеснение на всички нас!
нямах време да ги прегледам всички, но често се срещат "постни" рецепти в които се използват мляко, яйца, сирене.... тоест липсва само месо. Така че ако правите пълният пост внимавайте!
Периодично, ако открия още интересни сайтове, ще допълвам.

МАНДЖА.КОМ
МЕНЮМАГ.БГ
БГ-МАМА.КОМ
ДИЕТА НА РОЗАЛИ.КОМ ПО ВРЕМЕ НА ПОСТИ
ОЩЕ ОТ БГ-МАМА
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th November 2008, 11:48
mumuty mumuty не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 27
По подразбиране

Страхотна тема!
аз по принцип месо не ям , защото ми е жал за животинките , но ям риба понякога (а и те са от друго царство).
ето и една рецепта - дано ви хареса

Домати пълнени с риба тон

Съставки:
4 големи твърди домата , 2 твърдо сварени яйца , консерва от риба тон в олио , 1 - 2 лъжици каперси , 2 - 3 лъжици майонеза , 4 маслини , магданоз , черен пипер



Приготвяне:
Нарязваме напречно доматите на половинки, изваждаме с лъжичка месестата част и обръщаме доматените половинки с разреза надолу, за да се отцедят. Нарязваме яйцата и рибата на ситни парченца, смесваме ги със ситно нарязаните каперси, магданоз, черен пипер, майонеза, напълваме доматите със сместа и украсяваме с половинки маслини.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th November 2008, 11:52
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

аз ще постя.
при мен е лесно. месо не ям от година. установих, че млечните ме задръстват и ги употребявам рядко (гауда, бяло сирене). яйца никога не съм обичала...
постенето пречиства организма идеално. ума става бистър, а кожата прекрасна.

постенето съвсем не означава обаче тъпкане с картофи, ориз и хляб. или увеличен прием на обем ниско калорична храна, защото мисълта, че не се консумира животински продукт те прави гладен.тогава не е оправдано започването на пост или такъв режим на хранене.
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th November 2008, 11:59
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Радвам се че има съмишленички. Няма да съм сама. Аз лично постя от години - не помня точно. В никакъв случей не го правя за да отслабна, въпреки че и това се случва. По-скоро искам да се причистя физически, а и да позакаля волята си.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th November 2008, 12:03
Аватара на sssnejito
sssnejito sssnejito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Sofia
Мнения: 29
По подразбиране

Аз редовно си ги спазвам. Не успях само докато бях бременна, защото имах страхотна нужда да ям месо.
Но сега строго ще си ги спазвам до Коледа.
Чувствам се по-спокойна, до лека и ми е по-добре, когато постя.
Имам много рецепти за пости. Аз редовно си хапвам постни чушки с ориз и картофи, постни лозови сърмички, постни картофки, зеленчукова мусака без заливка, леща, постен гювеч и други. Докато постя, никога не съм изпитвала чувство на глад...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th November 2008, 12:57
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

някой ако изпитва глад за сладко имам много хубава рецепта за канелени сладки. но ще я напиша като започнат постите.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th November 2008, 13:45
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

tirra, месо последно се яде на 14 ноември или октомври Сигурно е ноември, но понеже хич не съм на ясно с постите, та може и да има някакъв преходен период ?!
Аз много се замислям да се опитам да постя. По принцип съм НВД-ка и ям само месо, млечни и зеленчуци. Чудя се дали ще успея да постя, без да вкарвам въглехидрати.
Искам да пробвам волята си и да се пречистя
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th November 2008, 14:33
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Чудя се дали ще успея да постя, без да вкарвам въглехидрати.Искам да пробвам волята си и да се пречистя
не че няма начин, но заслужава ли си?!?!?!?!? тва ше е яко терзание за душата и тялото. от такова пречистване никой не би имал полза ..... най-малко ще припадаш по улиците.
нали знаеш, че енергията се набавя от 2 източника- мазнини или въглехидрати. като основа вегетарианското хранене си е въглехидратно.
при пост, когато се махат и млечните и яйцата става още по-сложно. а за хора хранещи се на НВД просто .......
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th November 2008, 14:43
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

АниК , мисля че alica е права. аз лично не познавам добре НВД и немога да давам никакви препоръки, за да не сбъркам.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЩепостителиВашитерецептизаПост
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:56.