IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd January 2016, 22:28
niikichka29 niikichka29 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2016
Мнения: 1
Question Малко допитване..

Здравейте!Аз съм на 14 и както на другите тинейджъри и на мен ми е любопитно какво е усещането,когато за първи път се прави половия акт.. Знам,малка съм за такива неща,но както и на други и на мен ми е интересно това.. Прави ми се,но това е глупост,защото на тези години не е подходящо,защото не сме развити.. Има и момче,на което наистина имам доверие и се познаваме от 2-3 години.. Той е много,много добър приятел.. Имали сме моменти,в които сме си казвали чуствата,но ми пречи,че е много голям ( на 16 ).. Според мен е голям,дее.. и така един ден просто ми предложи,но аз казах,че няма шанс,когато съм на тези години.. Той винаги ми е повтарял,че е внимателен и ще ме пази,но не ми е време сега.. Имам приятемка,която беше с него и каза,че той я е пазел много и не било страшно.. Имам му доверие,но знам,че съм малка и не трябва.. Та какво е усещането от първия път..? Боли ли много(аз тренирам гимнастика от 9 годишна).. И на колко години е добре да го направя,защото много ми се иска,но съм малка.. Благодаря Ви предварително за отговорите!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 7th January 2016, 11:33
Аватара на Little Blue Dress
Little Blue Dress Little Blue Dress не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 32
По подразбиране

Мило момиче, усещането е различно при всяка. Зависи от много неща - от партньора, от това доколко успява да те предразположи и да се отпуснеш, зависи и от това колко ти е еластичен химена. Какво е усещането най-добре да видиш от първо лице, за да не те наплаши някой предварително, или пък да не ти създаде нереални очаквания.
Относно възрастта - наистина си малка. Не се поддавай на натиск да го направиш в никакъв случай (нито от това момче, нито от приятелки!). Ще го направиш тогава, когато ти самата прецениш и си готова - на 14 правилно си разбрала, че е още рано. Прецени хубаво първия си партньор - важно е да му имаш доверие и да е внимателен.
А ако много ти се правят разни неща сега - можеш да се опиташ сама да опознаеш тялото си, да откриеш какво би ти харесало и какво би те задоволило. Образовай се, но не само относно начини на предпазване и болести (въпреки, че и за това трябва задължително!). Така като дойде моментът за първия ти път - има шанс да се получат по-добре нещата, тъй като ще можеш да кажеш на партньора какво ти харесва и как да те докосва, за да се отпуснеш и настроиш по-лесно. И въпреки това - не очаквай "чудеса" първия път. Да, важен е, но от по-основна важност е как ще се развиеш след това като сексуалност и усещания, какви хора ще избираш за връзки и какъв човек ще избереш за "спътник в живота".
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th January 2016, 09:33
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Little Blue Dress Виж мнението
Мило момиче, усещането е различно при всяка. Зависи от много неща - от партньора, от това доколко успява да те предразположи и да се отпуснеш, зависи и от това колко ти е еластичен химена. Какво е усещането най-добре да видиш от първо лице, за да не те наплаши някой предварително, или пък да не ти създаде нереални очаквания.
Относно възрастта - наистина си малка. Не се поддавай на натиск да го направиш в никакъв случай (нито от това момче, нито от приятелки!). Ще го направиш тогава, когато ти самата прецениш и си готова - на 14 правилно си разбрала, че е още рано. Прецени хубаво първия си партньор - важно е да му имаш доверие и да е внимателен.
А ако много ти се правят разни неща сега - можеш да се опиташ сама да опознаеш тялото си, да откриеш какво би ти харесало и какво би те задоволило. Образовай се, но не само относно начини на предпазване и болести (въпреки, че и за това трябва задължително!). Така като дойде моментът за първия ти път - има шанс да се получат по-добре нещата, тъй като ще можеш да кажеш на партньора какво ти харесва и как да те докосва, за да се отпуснеш и настроиш по-лесно. И въпреки това - не очаквай "чудеса" първия път. Да, важен е, но от по-основна важност е как ще се развиеш след това като сексуалност и усещания, какви хора ще избираш за връзки и какъв човек ще избереш за "спътник в живота".
Абсолютно подкрепям! Хубаво е, ако може и чувства да има първия път, както и да имаш доверие на този човек. Общо взето първия път са по-важни емоциите (за да го запомниш с хубаво), а не физическите усещания (защото те няма как да са на 6).
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th January 2016, 18:22
Аватара на martina333
martina333 martina333 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2015
Мнения: 134
По подразбиране

Няма смисъл да се бърза, животът е пред теб, а кога е подходящият момент, ти сама ще разбереш в даден момент, но гледай да не съжаляваш за избора си след това,защото няма връщане назад.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Малкодопитване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:42.