IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 22nd February 2011, 17:06
guiltybydesign guiltybydesign не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 3
По подразбиране Проблем с пърхот/себорея/косопад

Ами на 22г. съм, пол-мъжки. Винаги съм имал сравнително много пърхут, казват че е наследствено и да-и баща ми има. Но при мен забелязва, там в двата края на челото за последните 4години примерно, ми се е оголило с около 1-2см по посока центъра на главата. Отзад на темето нямам олесяване, по принцип имам доста твърда и гъста коса.
Бях на 2 дерматолога, и 2та казаха че имам себорея, като ендата-д-р Сурликова ми изписа някакви шампоани по 100тина лв, та да питам и тук-някакви алтернативни методи, или по-евтини медикаменти. Пробвал съм доста шампоани..от някои, например хед енд шолдърс, за пърхут, от него пък ми става суха косата и пак се появава пърхут...както и да звучи-като ми е мазна косата имам по-малко пърхут. Въпроса ми е да спре косопада, защото сега не личи щото имам 5-10см косъм, но след години ще си личи. Също така изгубената коса мога ли да я подкарам пак да расте на тия места?? Даже ако трябва с чесън...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd February 2011, 19:44
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Чесънът даже и себореята ще ти излекува,а косата побеснява от негоТия шампоани имат временен ефект.И аз имам генно от баща ми себорея,която винаги е придружена с косопад.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd February 2011, 20:20
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Чесънът даже и себореята ще ти излекува,а косата побеснява от негоТия шампоани имат временен ефект.И аз имам генно от баща ми себорея,която винаги е придружена с косопад.
Чесън ли? Моля те, кажи някоя маска. Напоследък косата ми започна да оредява, а имам голям страх от това да не остана с миша опашка
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd February 2011, 22:31
Аватара на Taneva`
Taneva` Taneva` не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Където пожелая.....
Мнения: 1 166
По подразбиране

Скъпа моя...най-уникалната маска, при която,колкото и да не ти се вярва,усещам ефекта почти веднага е следната:


2 суп. л. Тривитаминол /комплекс от Витамини А, Д3 и Е, продава се във ветеринарните аптеки/
1 суп. л. свинска мас
1 суп. л. ракия
1 суп. л. оцет
2-3 капки газ
Към тази маска в зависимост от вида на косата можеш да си прибавиш кисело мляко, мед или жълтък.
Уникална маска! Да не говорим,че косата расте като луда...и се сгъстява за месеци!!
__________________
Искам невъзможното..желая недостижимото..правя необходимото и получавам максималното!!!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd February 2011, 22:33
Аватара на Taneva`
Taneva` Taneva` не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Където пожелая.....
Мнения: 1 166
По подразбиране

А на автора бих дала тези,против пърхот:


Маска против пърхот
Хума, вода и един жълтък.


Маска срещу суха себорея

В корените всяка вечер се втриват по няколко капки мазнина, а на сутринта косата се измива само с вода. Маските с кисело мляко са също много ефикасни при появата на пърхот.

Отвара от билки против пърхот

Прави се отвара с билките салвия, липа, лайка и корени от коприва, похлупва се, след това се прецежда. Косата се облива с отварата, без да се изплаква.

Настойка от цветовете на невен против пърхот

20 пресни или сухи цветчета невен се накисват в 100 мл спирт (70 градуса). Настойката се използва след 15 дни. При мазен пърхот кожата се обтрива с настойката, а при сух към нея се прибавя малко зехтин. Процедурата се прави 2 пъти на ден.

Маска против пърхот с хума и оцет

Разбърква се в една купичка малко хума с 3 лъжици оцет. Бърка се с вода, докато стане на хомогенна кашица, подходяща за намазване по косата. Сместа може да се използва вместо шампоан.



Аз имах доста проблеми с косопада,изписаха ми серията на Ревалид-шампоан,балсам,хапчета,и ампули за втриване. Съчетах ги с чесъна....директно вземам скилидката и търкам в корените...
ефекта е..да чукна на дърво..коса като на "кон"
__________________
Искам невъзможното..желая недостижимото..правя необходимото и получавам максималното!!!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 23rd February 2011, 06:16
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Чесънът се втрива директно.Но аз лично не бих направила нищо с чесън.После смрад голяма,работя сред хора.Ъбсурд
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th March 2011, 09:27
anjela_k anjela_k не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране

Ето ви една рецепта и от мен много е ефикасна.Накиснете 30 грама цвят и листа от теменужки в половин литър студена вода за 24 часа. След това кипнете, прецедете и оставете да изстине. Косата се мие редовно с течността.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th March 2011, 19:41
danylony danylony не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Испания
Мнения: 11
По подразбиране Ре

Момичета някой ползвал ли е таблетките INNEOV MASA CAPILAR на NESTLE i LOREAL, вчера си ги купих да видим дали ще има ефект за косопад
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th January 2016, 15:17
Аватара на desi_dm
desi_dm desi_dm не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2015
Мнения: 21
По подразбиране

Борбата с косопада е трудна, а причините могат да бъдат от различно естество, а понякога са комбинация от две, три и повече. Затова непрекъснато експериментирам с продукти и билки. Най-добрите билки според мен, а и не само, са чемериката, репей, коприва, орех, розмарин, хмел, лавандула. Имат ефект, но трябва да сме постоянни.
Последно си закупих три продукта, които съдържат тези и други билки и натурални масла: http://foryoubg.com/products.php?id=818
Доволна съм не само от продуктите, но и от цената.
Билков концентрат при себорея и косопад
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th March 2016, 09:09
novzavet novzavet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2016
Мнения: 44
По подразбиране

Вярата в Бог помага за всичко.Пример от Библията:
Марко 5:25-34
Там имаше една жена, която от дванайсет години страдаше от кръвотечение26 и доста беше препатила заради много лекари, като беше похарчила всичките си пари, но не ѝ беше станало по–добре, а напротив, по–зле. 27 Когато чу какво се говореше за Исус, тя се промъкна зад него в множеството и докосна горната му дреха, 28 защото си повтаряше: „Само да докосна горната му дреха и ще оздравея.“29 И веднага кръвотечението ѝ спря и тя усети в тялото си, че е излекувана от мъчителната си болест. 30 Исус веднага разбра, че от него е излязла сила,и като се обърна назад в множеството, попита: „Кой докосна дрехата ми?“31 А учениците му отвърнаха: „Не виждаш ли, че множеството те притиска? Защо питаш: ‘Кой ме докосна?’“ 32 Но той се оглеждаше наоколо, за да види жената, която беше направила това. 33 А тя, уплашена и трепереща, като знаеше какво се беше случило с нея, дойде и падна в краката му, и му каза цялата истина. 34 И той ѝ каза: „Дъще, твоята вяра те излекува. Отиди си с мир и бъди здрава от мъчителната си болест.“
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемпърхотсебореякосопад
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:54.