IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #131  
Стар 22nd August 2013, 14:28
trifonova.teodora trifonova.teodora не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 8
По подразбиране

[QUOTE=raliza;664838]Ако става въпрос за Пловдив чувала съм хубави отзиви за др.Джуркова, др. Маневска,др. Горялов. За лингвални знам от една моя приятелка ,че др. Маневска поставя такива брекети. -www.dentalesthetic.biz[/QUO


А на каква цена ги поставя ?
Защото в София ми съобщиха от 2 места цената на лечение с лингвални брекети и ми падна ченетооо?
Отговори с цитат
  #132  
Стар 23rd August 2013, 19:31
geri 89 geri 89 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2012
Мнения: 58
По подразбиране

мдаааа,не са те излъгали за цената,ако те интересува нещо за тези брекети пиши ми на ли4ни в момента съм с такива...
Отговори с цитат
  #133  
Стар 15th May 2016, 21:29
Dorothea Dorothea не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2016
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте!
Регистрирах се специално, за да споделя мнение за д-р Ваня Маневска.
На 39 години съм. След като ми извадиха два зъба, реших, че е дошло време за изправяне на останалите. Държах да ми сложат лингвални брекети.
След доста проучвания за други ортодонти (някои от които с титли и уж прославени), които ме пообъркаха и обезсърчиха, чух добри отзиви и си записах час в кабинета на д-р Маневска. Останах с отлични впечатления от нея и от целия й екип. Всички са много възпитани, етични, внимателни, отзивчиви, коректни. Очевидно е, че се спазват високи стандарти за всичко, включително и по отношение на хигиената.
Д-р Маневска работи изключително професионално. Независимо че не съм в първа младост, успя да ми изправи зъбите идеално за около две години. Можеше да стане и по-бързо, ако аз самата бях малко по-отговорна в посещенията си. Лечението ми се забави повече от необходимото, защото неколкократно отлагах прегледите или ги отсрочвах.
Впечатлена съм от няколко неща в работата й. Първо, предварително обмисля много прецизно и обглежда отвсякъде възможните варианти. Начинът, по който реши проблема в моя случай, беше възхитителен. Подчертавам го, защото преди това имах горчив опит с видна столична доцентка (тогава завеждаше Катедра по ортодонтия в Стоматологичния факултет), която ми предложи много “просто” и “лесно”, но абсолютно безумно решение. Според него долният ми кучешки зъб щеше да дойде някъде към средата на горната редица, ама, както ми каза тя, тази асиметрия нямало да си личи, само аз съм щяла да знам за това. А едно от основните неща, на които държеше д-р Маневска беше съвпадането на срединната линия и симетричността. Не ми се мисли как софийската “специалистка” щеше да реши проблема със захапката. А сега захапката ми е идеална, много ми е удобна.
Понякога се чудя как се дават титли на очевидно некадърни хора. За това мога да говоря доста, но, ако някой се интересува, ще кажа допълнително.

Второ. Бързо и ефективно взема решения, когато се наложи да промени нещо или изникне непредвидено усложнение.

Трето, работи абсолютно фино, леко и атравматично. Знам, че например вземането на отливки понякога е доста неприятно. При нея не усетих изобщо как стана.
В хода на лечението се наложи да ми прави и пломба на трудно място. Отново се справи блестящо.

Никога не е предприемала нещо, без предварително да ме осведоми какво ще прави и да ме попита дали съм съгласна.

Обикновено си записвах час около месец и половина предварително. Има много пациенти, но графикът се спазва доста стриктно. Почти не се е налагало да чакам. Разбира се, лечението не е механизиран процес. Когато се работи с хора, е възможно да се появят и неочаквани или спешни ситуации. Проявявам разбиране. Като цяло хората от целия екип са абсолютно отговорни, дисциплинирани и с уважение към пациентите и тяхното време.
Не мога да кажа, че това се отнася за другите стоматолози, които съм посещавала. При някои от тях, включително и такива с много по-малко работа и на по-ниско ниво, ми се е налагало да чакам по много повече. Това говори за липса на уважение към хората и за недобра организация.

Кабинетът е оборудван по най-съвременен начин. Имат и отличен рентген, който е по-добър даже от рентгена в Стоматологичния факултет в София. В началото погледнах с недоверие и помислих, че е форма на ненужен перфекционизъм, едва ли не някаква претенциозност от страна на д-р Маневска, когато заяви, че снимките, които занесох, не са с необходимото качество. Впоследствие обаче се убедих, че всъщност е била абсолютно права.

Имах непрекъснат достъп до снимките си. Даже ми ги качи на флашка. Знам, че има ортодонтски кабинети, в които практиката е различна, макар че не съм сигурна доколко това е законно.

Цялостното поведение на д-р Маневска е перфектно - много приятно, интелигентно и точно. Умело спазва необходимия баланс между основателно самочувствие и скромност, като го прави по начин, който подчертано пази достойнството на пациентите. Общата атмосфера в “Денталестетик” е ведра, предразполагаща. Хората са учтиви, вежливи, но ненатрапчиво. Спазва се точната мярка във всичко.

Понеже цените се определят от индивидуалните особености, не мога да съм абсолютно обективна. От това, което знам от другите ми проучавания, ми се струва, че са доста приемливи.
Отговори с цитат
  #134  
Стар 8th June 2022, 17:47
alehia_ alehia_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2022
Мнения: 7
По подразбиране

Аз носих лингвални брекети на горни и долни зъби. Носих ги 3 години. Сложи ми ги д-р Ваня Маневска. Резултатът е наистина перфектен, защото тя много внимателно правеше корекциите. След премахването им ми сложи ленти, които спират зъбите от повторно изкривяване. Вече минаха 7 години откакто ми ги махнаха и зъбите ми не са мръднали.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лингвалнибрекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:12.