IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th October 2011, 09:18
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране Мнителност или 26-то чувство

Как бихте определили хората, които все търсят под вола теле... като по-интуитивни или параноици? До къде според вас трябва да се простира желанието ни да "разгадаем" някого или нещо, което се случва? Дали ако все се вглъбяваме прекалено не вредим на себе си и околните?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th October 2011, 09:26
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Тия дето търсят теле под вола са нито интуитивни , нито пък параноици
Такива са много дразнещи и ако ги питаш и те самите не знаят какво търсят
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th October 2011, 10:09
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране

Лил, честита първа тема Мнителността често е породена от собствена несигурност и чувство за малоценност.Често мнителен ставаш от горчив опит-предателство на близък или трудно детство, когато си подценяван и постоянно критикуван от родителите си примерно. Важното е след едно предателство, да се преодолее болката и мнителността, за да може да се продължи напред, за да не тормозиш себе си и околните. За мен лично 6-тото чувство е различно нещо, има много хора, които са по-чувствителни от другите и усещат по-дълбоко всичко, което им се случва.Но пък често водени от интуицията си, се подлъгват. Най-добре е да не търсим под вола теле, да оставяме нещата да се случват от само себе си и да не се вкарваме във филми, в които сами си разиграваме сценария.
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th October 2011, 11:09
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
Arrow

Аз съм от този тип хора, които почти винаги оставят нещата да се случват от самосебе си. За най-хубавите ми преживявания дори не съм имала време да се вслушвам в 6тото си чувство. А на него не съм сигурна дали мога да разчитам... Възхищавам се на мнителни хора и на такива, които подлагат нещата на съмнение. Те обикновено се сещат за скрити хитринки, каквито на мен никога не биха ми дошли на ум. Хубаво е да си мнителен, но не прекалено. Хубаво е и да си лековерен, но не прекалено.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th October 2011, 12:18
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Аз пък си мисля, че мнителността е плод на страхове, породени от собствените действия на даден човек. Ако ти си потаен и все се опитваш завоалирано да кажеш или направиш нещо мислиш, че и другите постъпват по същия начин и се опитваш всячески да разконспирираш заговор
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th October 2011, 14:24
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране

По-скоро мнителността е породена от ниска самооценка и съмнение в собствените възможности-това към на Лилче тезата.
За себе си мога да кажа, че спадам към тази група, но съм по-скоро недоверчива и потайна, докато не опозная отсрещния човек, после му вярвам напълно, или ако се окаже не това за което съм го мислила-се отдалечавам от него и той си влиза в кръга на познатите, но не и приятели.Това за по-близките отношения с хората.Иначе не можем да подлагаме всяко действие на някой под съмнение, аз ако го правя това ще полудея Добре, че имам дарбата да усещам хората
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th October 2011, 15:25
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Според мен мнителността е породена от страх, че не можеш да контролираш другите и всеки един човек в даден момент може да те излъже, преметне или нарани. Да нямаш доверие в околните, означава, че нямаш доверие в собствените си реакци и способности за справяне с трудните моменти в живота. Не мисля, че е хубаво качество. Вярвам, че трябва да приемаме всички хора като бели и добри по дифолт, и след това да им дадем шанс да доказват дали е вярно. А не обратното. В крайна сметка, всичко останало освен убийство, може да послужи за урок в живота и може да е точно урока, от който сме имали нужда.

Има още една категория хора, които са толкова вглъбени в себе си, че вярват, че света се върти около тях. За това си мислят, че всичко, което другите правят или казават е свързано с тях. Бившата ми съквартирантка беше така и направо ме хвърляше в оркестъра.. Всички статуси на приятелите й от ФБ бяха свързани с нея, всички песни, които постваха имаха скрито послание до нея, всяка една тагната или нетагната снимка значеше нещо.. Някакъв кошмар беше, целия й ден минаваше в разшифроване на знаци и послания...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th October 2011, 15:43
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Ей таз твоя съквартирантка е била хард кор нарцис бе Нелка
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th October 2011, 15:52
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране

Хард не, ами...Признавам, че се посмях, представих си как някаква девойка стои постоянно във ФБ и разшифрова писанията на приятелите си и си мисли, че света се върти около нея
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th October 2011, 16:46
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Мнителна и недоверчива съм и тези мои качества ужасно ми пречат......не бъдете такива!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мнителностилиточувство
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:48.