IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 18th November 2009, 17:48
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Ако може ,да ви запитам...вие,които не се лекувате с лекарства ,с какво аджеба се лекувате??Нагревки,топли тухли под чаршафа,терапия с праз(чесън опционално) или яйца с черупките??
Конспирациите съществуват от много време и аз самият вярвам в много от тях,но все пак...мисля ,че повечето от лекарствата са плод на сериозен труд и не може да се каже ,че са създадени да ни правят зеленчуци...
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #12  
Стар 26th November 2009, 22:15
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

http://antipropaganda.comxa.com/chastnain.html

Още малко за свинския грип...

Яворе, не знам какво да ти кажа за конспирациите. Не съм любител на такива неща. А ти, като лекар, би трябвало сам да знаеш какво значи "фармацефтична индустрия". На теб обещавали ли са ти ваканция, ако предписваш някое лекарство? А нещо друго обещавали ли са ти? А на твоите колеги? Благодаря предварително за евентуалния отговор.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #13  
Стар 27th November 2009, 10:25
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Явор е прав,но и Стрейндж също!
лекари фарм.компании фармацевти са тясно свързани,така да се каже,от край време факт...
__________________
Празните пространства могат да бъдат доста опасни!Особено ако се намират между ушите ти...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 27th November 2009, 17:50
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

http://antipropaganda.comxa.com/Grip2.html

Да живеят капитализмът, частните компании и независимите медии!
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #15  
Стар 27th November 2009, 18:04
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Е, Стрейнж, тука си малко крайна. Ти грипа изкара ли го? А твоите роднини? А нали нямаш приятелка, бременна, дето заради "несериозния" грип да е починала?

Мисля, че значително по-голямата конспирация, свързана с грипа, е че ни позволяват всяка година да боледуваме от него. Като боледуваме, ще си купиме къде-къде повече лекарства - за температура, за главоболие, за болките в ставите, после антибиотик за усложненията. Сравнението ваксина (12-14 лв. на човек) срещу разходи за лекарства - 50-150 лв. е много показателна. Не броя колко печелят лекарите от прегледи на болни - и от болните, и от Здравната каса.

Какво значение имат 500 000 дущи, които годишно умират от грип. Те са просто статистика.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 27th November 2009, 18:15
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Шарк, какво точно каза, не разбрах?
Говоря за свинския грип тук, не за 500 000 годишно, умиращи от грип, за които никой нищо не споменава. Не е ли достатъчно ясно мнението ми?
За каква конспирация говориш? Никой не обвинявам в конспирации, само отбелязвам следния факт: КОРУПЦИЯТА и ПЕЧАЛБИТЕ НА ГЪРБА НА НАРОДА е задължителен елемент в капитализма!!!!! Който се опитва да отрече това, е или лъжец, или глупак.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #17  
Стар 27th November 2009, 18:21
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Смятам, че не само свинския, а всеки грип е много опасен, щом от него годишно умират 500 хиляди души по света (за сравнение, в настоящите войни умират по-малко хора). Самия факт, че вместо държавата да задължи хората да се ваксинират, ги оставя да боледуват, е престъпление.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 27th November 2009, 18:31
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Съгласна съм, че всеки грип е опасен. Но ще ти дам да видиш някои статистики и филми за ваксините, за да разбереш, че ваксините не са решение, НАПРОТИВ! Това, разбира се, е мое мнение, но създадено след дълго проучване на въпроса. Тъй че и твоето предложение е налудничаво, според мен. Пак големи печалби за компаниите, без никакъв резултат.
Ваксините са огромна заблуда за народа и точно това се опитвам да покажа. Виж, има си лекарства, които си действат добре. Вината, която преписвам на политиците е точно тази: ваксинирането или създаването на паника сред народа с цел закупуване на лекарства даже от хора, които не са болни (или от самата държава... нали не мислиш, че платените от държавата лекарства се разпределят на 100%?)

Ако влезеш в скайп, ще ти изпратя един-два филма, после сама можеш да си провериш данните
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #19  
Стар 27th November 2009, 18:48
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Аз вече 6 години прилежно се ваксинирам срещу грип + цялото ми семейство + плащам ваксините на който каквато поиска от офиса = не хващам грип. Не правя пневмонии. Не излизам в дълги болнични. Не цедя НЗОК за болнични.

Смятам, че факта, че в България не осигуриха навреме ваксини срещу свинския грип за престъпление.

В развития свят ваксинират срещу варицела и заушка. В България - за варицела все още не, за заушка - от 10-15 години насам. Питай неваксинираните мъже, прекарали заушка, които сега се борят със стерилитета, какво те са направили толкова лошо през живота си, че да не могат да имат деца.

Не може ваксините да се отричат на прима виста.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 27th November 2009, 19:35
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
Не може ваксините да се отричат на прима виста.
Защо реши, че отричам на прима виста? Напротив, доскоро и аз говорех като теб. Мисля, че ти ги приемаш като полезни на прима виста
Сега, не знам за теб, но аз никога не съм се ваксинирала. Никога не съм правила пневмония, да не говорим, че рядко настивам (даже не си спомням да ми се е случвало в последните 10-тина години). Какво те кара да мислиш, че заради ваксините не се разболяваш?
А знаеш ли колко народ УМИРА заради ваксините?
Жалкото е, че ти ваксинираш цялото си семейство. Не зная колко дълбоко си проучвала въпроса, преди да започнеш да го правиш. По-скоро си представям следната ситуация: приятелка ти казва в офиса: "Аз се ваксинирам и не боледувам", ти се прибираш, казваш на мъжа си: Хайде да се ваксинираме, че това е добре. И така...
Обикновено тъй става. Та пак да те попитам: какви статистики си проучвала за ваксините, преди да започнеш да се ваксинираш?
Има МНОГО ваксини, чието "полезно" действие изобщо никога не е било доказвано. Да не говорим, че ваксините за грип са смехотворни. Знаеш ли колко разновидности има всеки грип? Никога не е създавана ваксина за грип, която да може да предпази от всички разновидности. Тъй че само се блъскаш с вируси, без никаква гаранция... Както и да е, по-добре сама си ги провери тези неща, има много лекари, които отдавна обясняват тези неща и се опитват да кажат на хората да внимават.
Темата е създадена точно с тази цел, тъй че всяко твое мнение е много ценно, благодаря ти, че се включи!
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лекарствата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:00.