IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #421  
Стар 17th December 2009, 21:00
Аватара на white_snake
white_snake white_snake не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: кралство Нептун
Мнения: 639
По подразбиране

Спокойно момичета,аватара беше сложен с цел и по определен повод,нищо лично
Шарк,имам предвид точно капки урина,не по време на секс,а по време на смях например явно не съм се изразила точно....
__________________
Празните пространства могат да бъдат доста опасни!Особено ако се намират между ушите ти...
Отговори с цитат
  #422  
Стар 17th December 2009, 22:26
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от white_snake
Шарк,имам предвид точно капки урина,не по време на секс,а по време на смях например явно не съм се изразила точно....
И на мен ми се стори, че нещо се объркаха капките. Май Gwen призова за коледни аватари в темата с аватарите

trigers, при теб, ако са капки урина, най-вероятно е от това, че матката притиска пикочния мехур. Прави по-често упражненията за влагалищните мускули. Ако е повече теч, има някаква ръкавица на някой си, с която се проверява да не са околоплодни води (като лакмус е, реагира на съдържанието на течността), но не би трябвало, рано ти е. Аз просто съм си параноичка и това също би ми хрумнало
Отговори с цитат
  #423  
Стар 18th December 2009, 08:07
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Този пост е отговор на въпроса на Апо от темата "екипи за раждане" (поясенение, че моя пост не е назидание, дошло от въздуха).

Както знаеш, зимните бебета по-трудно сами произвеждат Витамин Д, защото кожата им е много по-рядко изложена на слънце. Недостатъчното производство на Витамин Д от тялото (т.е. кожата, защото допира на слънчевите лъчи с нея води до производство на Витамин Д) води до рахит при бебета. Признаци за рахит: лесно се стряска, примерно при хлопване на врата; росовидно изпотяване по слепоочията, при нас беше по време на кърмене. Затова, на зимните бебета педиатрите изписват превантивно Витамин Д, за да не се стигне до рахит, като мисля, че се почваше от 20тия ден след раждането и се пиеше по 1-2 капки в продължение на няколко (4-5) месеца - аз не помня да е било 3 години...


Апо, има два вида витамин Д - Д2 и Д3. Д2, ако пиете, е гола вода, рахита не ви мърда (аз я направих тази грешка с каката, ама тогава Д3 го продаваха с връзки - 1988 г.). Оправиха ни, като смениха Д2 с Д3, ама след дъжд качулка. Баткото, 2.5 години по-късно, направо го почнах, без да питам, с Д3, и изобщо не съм имала проблеми.

И сега, да си дойдем на думата - тъй като аз я направих тази грешка с третото и още си носим последиците от това. Аз навреме си почнах с Д3, обаче, понеже беше на смесено хранене - кърма + АМ - през първия и втория месец взе да расте много бързо, примерно с 1.4 кг на месец, и GPто ни каза да увеличим дозата на Д3 от 1-2 капки сутрин на 2 сутрин, 2 вечер - тъй като по-голямата доза Д3 (с търговското име Вигантол) ограничава действието на HGH, хормона на растежа. Е, така го ограничихме, че на 8 месеца изглеждаше като 5 месечно хилаво бебе, сега продължава да ми е слабичък и почти последен на ръст в класа (при двама мн. високи родители....), а сме го пили така грешно този витамин само около 2 месеца. Пиша ти тези ужасии да си имаш едно наум да не предозирате - не да те откажа от Витамин Д, но да внимаваш по колко й даваш. Аз с баткото, дето си беше с верната доза (БТВ, моите всички деца са били по около 20 дена само на кърма и после още 4-5 месеца на смесено, докато съвсем ми секне кърмата, така че растежа им е бил еднакъв) не съм имала никакви проблеми с слаботия или обратното, да е много висок и едър, чак сега на 19, ми е станал 186, ама дръпна преди 2 години...

А сега един много важен за мен въпрос: Тъй като днес пътуваме с кола през целите Западни Блакани, вкл. покрай Загреб, по посока Австрия (улучихме времето, а!), би ли ми казала как са ви магистралите - чистят ли ги, опесачават ли ги? Ние сме с 4х4, ама искам да знам с колко по-бавна скорост ще се движим, след като излезем на магистралата на Ниш...Тук, през прозореза като погледна, е Коледна приказка - 7-8 см сняг ..Нашите мърлячи в България си ги знаем, ама имаме само 70 км път в БГ и после...
Отговори с цитат
  #424  
Стар 18th December 2009, 08:54
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Sweet Shark ,приятен път и приятно изкарване във Виена))) там има 1см сняг днес и -12 градуса...Вземи си по топли дрехи
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #425  
Стар 18th December 2009, 09:05
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Хм, не си спомням аз как давах Вигантол и дали изобщо давах Знам, че освен потенето, педиатърът следи и как се затваря фонтанелата.
Апо, килограмите ще ги свалиш като спреш да кърмиш. Аз си позволявам всеки ден по нещо сладко - гледам да е на закуска и да е уж по-диетично - овесена бисквита, правих една торта Мюсли (мюсли, кисело мляко и обикновени бисквити), банан или ябълка, парче шоколад (ако ми се прияде)...като ще се дебелее, поне да не е от баници и кифли При спорт се отделя май млечна киселина в кърмата и може да ти се мръщи малката госпойца Ако пък много спортуваш и рязко слабееш, се отделят и токсини, затова гледай да имаш поне час-два след спорта до кърменето.
Отговори с цитат
  #426  
Стар 18th December 2009, 09:08
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Моят син беше зимно бебе - роден е през февруари. Давала съм му Вигантол, дъщеря ми се роди през юли, но и на нея съм давала - мисля, че беше 1-2 капки сутрин/май една капка, но това вече го уточнява педиатъра/. И на двете деца капките ги давах до навършването на 1 година.
Отговори с цитат
  #427  
Стар 18th December 2009, 09:10
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mimika
Моят син беше зимно бебе - роден е през февруари. Давала съм му Вигантол, дъщеря ми се роди през юли, но и на нея съм давала - мисля, че беше 1-2 капки сутрин/май една капка, но това вече го уточнява педиатъра/. И на двете деца капките ги давах до навършването на 1 година.
И аз давах Вигантол по 2 капки сутрин,даже имаше и премеждие когото беше на 2 месеца баба му вместо във устата му беше сложила във очите,тъй както имаше запушен слъзен канал и слагахме капки и в очите
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #428  
Стар 18th December 2009, 09:13
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Хахахаа, то с бабите понякога е опасно
Отговори с цитат
  #429  
Стар 18th December 2009, 09:13
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mimika
Моят син беше зимно бебе - роден е през февруари. Давала съм му Вигантол, дъщеря ми се роди през юли, но и на нея съм давала - мисля, че беше 1-2 капки сутрин/май една капка, но това вече го уточнява педиатъра/. И на двете деца капките ги давах до навършването на 1 година.
И аз съм давала Вигантол
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #430  
Стар 18th December 2009, 09:24
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Thomi, ние отиваме една седмица на ски в Шлезвиг-Дахщайн, а Виена ни е "десерта" на връщане, на 26.12. . А от цялата глутница взимаме само малкия (той ни е и най-напредналия скиор )...

А сега ми предстои най-приятната част - стягането на багажа...Не ви знам вие как сте, но няма нещо на света, дето да мразя повече...Омразата ми останала ми е от едно време, когато моите родители стягаха багаж за море и баща ми крещеше, че няма място в колата ...Сега нали се сещате каква кола сме си купили, за да няма кой да ми каже "Няма място!"
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:07.