IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #421  
Стар 24th April 2011, 23:00
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

http://www.imdb.com/title/tt1189340/

този изгледах, хареса ми доста

от доста време не бях гледал филм, които да ми е толкова интересен

та с 2 думи препоръчвам го
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #422  
Стар 25th April 2011, 09:54
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
Cool

The Way Back
вдъхновен от историята на 6 човека, избягали от сибирски затвор и извървяли своя път към свободата до Индия (пояснявам - извървяли, буквално. 6500 км пеша)
Като филм не е нещо невиждано и невероятно, но със сигурност ми хареса и тази история, вдъхновена от другата си заслужава да се види. Бих ви го разказал накратко, но не Не съм сигурен дали в живота си досега съм изминал общо 6500 км впрочем
Макар и за малко, във филма роли имат Деян Ангелов, Захари Бахаров, Станислав Пищалов и Марио Григоров, а Колин Фарел е научил доста лафове на руски
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #423  
Стар 25th April 2011, 13:34
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ALEXATA Виж мнението
На мен ми става тъжно, когато чуя някой да дава отрицателни мнения за новото българско кино и актьорска игра.Като че ли ние сме уникалните специалисти по режисура! Разбира се, че има недостатъци.Но нима българските проекти не заслужават шанс и рейтинг, за да се въздигнат?

Може "Стъклен дом" да е във формат на сапунена опера, но е 100 пъти по-добър от латиноамериканските и турските помии по BTV или някоя друга телевизия.

Ако погледнем към американското кино от 50-те и 60-те години на XX век, няма ли да ни се стори преиграно? Това не е реална актьорска игра (въпреки че американците се възхищават), съответно...всяко нещо с времето си.И в този ред на мисли, би трябвало да дадем шанс на българските продукции да придобият опит, за да стават все по-надеждни.
Аз почнах с това - радвам се, че има подем в българското кино! Много даже. За това всеки път като се прибера, съм в киното да гледам какво ново БЪЛГАРСКО е излязло.
Но виж, да ръся суперлативи, само защото е българска продукция, не мога. Обективна съм, както съм обективна и към чуждото кино.

Има един момент - когато си избрал да се занимаваш с искуство, трябва да си наясно, че критика ще има. 90% от тзи критика ще е неоснователна - дебили, които искат да си излеят агресията някъде, независимо къде. 10% от тази критика ще е тригера, който ще те бута напред. Аз не се имам за специалист по кино, но вярвам, че критиката ми не беше неоснователна.

И аз се занимавам с искуство, Алекса, до колкото знам ти също. Всички сме били критикувани. На мен такива критики са ми праскали, че съм прекарвала цяла нощ под душа ревяща.. Ама на сутринта съм избърсвала сополите и съм продължавала с още по-голям хъс. За да работиш в тази сфера ти трябва здраво дупе.

И сега какво се случва с "Love.net" - филма разби бокс офиса въпреки моите критики. Супер! Много се радвам! Ще продължавам да гледам и подкрепям българското кино, но и ще продължавам да изисквам по-убедителна игра и реалистични сценарии.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #424  
Стар 25th April 2011, 13:45
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Гледах Червената Шапчица-хареса ми
Обичам приказки
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #425  
Стар 26th April 2011, 11:56
Аватара на резервна модераторка
резервна модераторка резервна модераторка не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Бруней
Мнения: 3 632
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
..........
Nells, разбирам те напълно.Аз съм далеч от идеята да се ръсят суперлативи без покритие.Идеята ми беше да подкрепяме, да правим градивна критика, за да напредва въобще продукцията на българското кино.Мен също ме дразнят страшно много неща в новите филми, включително и в "Стъклен дом", който аз следя.Специално третия сезон го наакаха много, а зрителят се чуди кво става...По принцип, когато нещо стане хит в началото, е трудно да се направи продължение или втора част, съответно после трилогия и т.н. (в пълнометражните филми).Трябва реално майсторство, за да остане хит до края.Е, в "Стъклен дом" работите вече станаха малко като в "Дързост и красота".И тези набиващи се на очи реклами на "Кока Кола", сладкарница "Неделя", "Активия" и "Лидъл" са толкова смешно направени, че няма да коментирам.

Исках просто да кажа, че българското кино има нужда от градивната критика, а не само от заплюване.
__________________
TE AMO MAS QUE A MIS IMPULSOS, MAS QUE A MIS PLACERES!
Отговори с цитат
  #426  
Стар 26th April 2011, 14:01
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Абсолютно вярно. Но на малкия български пазар няма как да се избие инвестиция в кино. За това остават рекламите и промотирането.
Както и да е, наистина се радвам, че има подем в киното. Само се надявам да не е временно явление, както беше подема на поп музиката по едно време. Сега остана пак само фолка...
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #427  
Стар 26th April 2011, 18:21
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Днес гледах Високо напрежение с Робърт Дениро.Интересен е.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #428  
Стар 27th April 2011, 16:45
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
Thumbs up

Чак сега изгледах "Стъпки в пясъка"....А е трябвало с него да почна (от българските).... много як, пресъздава много добре времето и средата от онези години; казармения, емигрантския живот и човешките мечти и терзания... Успя да ме докосне, браво на режисьора и актьорския екип...
Отговори с цитат
  #429  
Стар 3rd May 2011, 00:42
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Гледах Тор-измишльотини,но повечето мъже се кефят на такива филмчета
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #430  
Стар 5th May 2011, 21:22
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

искам да ви кажа

че има некъв нов

бг сериял

под прикритие

дават го всека неделя така да се каже

по принцип не се пеня по такива серяли

ама тоя е готин

как си правят жик-так в планет, а
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Темазафилми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:42.