IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Пластична Хирургия > Мамопластика


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 6th February 2007, 19:08
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от slan4iceto
А д-р Евстатиев,д-р Христов и д-р Тепавичарова нали работят на едно и също място??!Как така предлагат различни цени на имплантантите?!И защо не фигурират официално в ценоразписа?!Както коментирахме някъде,явно са дистрибутори и в зависимост от % който получават,търсенето и т.н. си определят цените.Хубаво де,ама това е държавна болница първо и второ - изискването е навсякъде да има на видно място ценоразпис с предлаганите стоки и услуги,нали?!защо няма прозрачност точно в това?!Ами защото според мен се злоупотребява доста..но вече сме членове на ЕС и предполагам,че ще секне това безобразие!
Не са дистрибутори, а обикновени купувачи на протези, но съобщават цените с надценка.
Освен това въпросът с естетичните операции в държавните болници още не е уреден... затова няма прозрачност.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #22  
Стар 7th February 2007, 01:26
Venice Venice не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 81
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Не са дистрибутори, а обикновени купувачи на протези, но съобщават цените с надценка...
На какво основание може да се прави такава надценка?

Купувач, който продава закупена стока с надценка, се нарича търговец или спекулант.

Опериращите хирурзи ги наричаме "доктори", те би трябвало да печелят от труда си, а не от търговия с материали.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 7th February 2007, 06:48
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Не забравяй , че голяма част от пластичната хирургия не е задължителна , а " препоръчителна " и то от страна на пациента . От херния или апендисит задължително трябва да се оперираш , но да си направиш липосукция или бюст , никой не те задължава и ти отиваш по първоначална собствена преценка . Ти наричаш хирурзите - доктори , аз пък все казвам на тези пациенти - клиенти .
Отговори с цитат
  #24  
Стар 7th February 2007, 09:10
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Venice
Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Не са дистрибутори, а обикновени купувачи на протези, но съобщават цените с надценка...
На какво основание може да се прави такава надценка?

Купувач, който продава закупена стока с надценка, се нарича търговец или спекулант.

Опериращите хирурзи ги наричаме "доктори", те би трябвало да печелят от труда си, а не от търговия с материали.
Не, те не продават протези с надценка, просто това е начин да завишат цената на операцията.
Не е ли ясно???
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #25  
Стар 7th February 2007, 09:36
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Не, те не продават протези с надценка, просто това е начин да завишат цената на операцията.
Не е ли ясно???
Не,точно това правят.Протези,които реално струват 1000лв,те ги предлагат за 2000EURO,а за работа взимали 2000лв.Защо не си казват,че протезите струват 1000лв,а останалите 5,6000 отиват за работа?!Защото на всеки ще му се види кощунство за елементарна (от гледна точка на изпълнение) пластична операция с времетраене под 1 час да вземеш 6 бона?!Да не говорим и че са необлагаеми...Все тая
__________________
Щастлив е не този,който има повече,а този,който е щастлив от това,което има...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 7th February 2007, 10:55
Teara Teara не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 41
По подразбиране

При мен цената беше определена на око . Хирургът ми каза , че ще бъде около 3400 евро, но последната дума била на д-р Малинов-собственикът на клиниката.
Когато отидох при него зо окончателна цена- той ме погледна в ОЧИТЕ и каза твърдо - 3600 евро.
Отговори с цитат
  #27  
Стар 7th February 2007, 12:06
DeSIKOS DeSIKOS не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 412
По подразбиране

Не мога да си обясня защо толкова много 3600 На мен ми излезе 2300 Евро. Откъде идва тази голяма разлика в цената
Отговори с цитат
  #28  
Стар 7th February 2007, 12:21
Teara Teara не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 41
По подразбиране

Може би защото съм с импланти на Макган.
Отговори с цитат
  #29  
Стар 7th February 2007, 12:53
Venice Venice не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 81
По подразбиране

На имплантите МакГан точно Ефремов им е вносител за БГ, така че при него цената им би трябвало да е най-ниска.

Диастема, точно това и аз мислех, исках да го чуя от теб. Винаги те чета с интерес.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 7th February 2007, 14:41
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цените на имплантите в БГ за чифт са около (?) 900 до 1400 евро.
Такива суми ми се въртят в главата, макар че мога и да греша за определени марки и видове.
Разбира се, че е нечестно е да се оправдава цената на операцията с високата цена на имплантите...
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Новиценинаоперациянабюст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:38.