IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th February 2010, 10:10
*Dalia* *Dalia* не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 7
По подразбиране Колебая се между 2 хирурга, моля за мнение

Здравейте, чета ви от доста време, но сега се реших да пиша. Искам да си увелича бюста, но до скоро все не се престрашавах. Ходила съм на консултации при двама хирурзи - Ефремов и Енчев, и сега се колебая кой да избера. Четох мненията за тях, но ме интересува има ли тук някои опериран от един от двамата. Или знаете ли кои по - известни личности са били при тях и да търся снимки в нета. Прегледите и при двамата бяха различни, при Ефремеов ме притесни това, че иска да ми сложи много малко кубици - най-много 270кк, но това за него беше максимума, иначе държеше на 240, първо ми каза, че според него кръгли импланти няма да могат да се сложат, защото за кръглите гърдите трябва да са перфектни, но на втория преглед (той беше след няколко месеца), тогава каза, че могат и кръгли и анатомични. Това, честно казано, ме обърка и затова отложих плановете за операция, тъй като ми се стори, че и с 270кк и без тях няма да изглеждам кой знае колко различно със сутиен. Вчера се консултирах с Енчев, допадна ми, стори ми се компетентен и усмихнат, неговото мнение за кубиците беше 335-360kk, кръгли под мускула през ареолата. Аз съм сравнително дребничка - 164, 48кг, само да спомена, на прегледа при Ефремов бях по - слаба, към 45кг, дали това не е било причина за малкия кубик? При Ефремов пак щеше да е под мускула, с разрез под гърдата. Това което ми направи впечатление при прегледите беше, че Ефремов ме разчертаваше и мереше с някакви неща, докато Енчев само ме поопипа... Не знам много се чудя, по - скоро ми е любопитно да видя бюстове на Енчев, тъй като имам приятелка оперирана при Ефремов и за него имам представа някаква, между другото гърдите и са страхотни. Малко дълго стана, дано поне е ясно .
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th February 2010, 11:58
novak novak не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 134
По подразбиране

Моето мнение си остава че трябва сама да усетиш кой е твоят лекар,нещо което в момента явно липсва като усещане при теб и съвета ми доколкото може да се нарече такъв е да отидеш на консултация и при други лекари. Вярвай ми сама се усетиш на кой да се довериш поне при мене беше така
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th February 2010, 13:01
*Dalia* *Dalia* не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Да, така е, права си, би трябвало да се усети, но винаги е полезно да има и допълнителна информация . Определено би ми помогнало да видя техни корекции или поне да чуя повече отзиви за работата им.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 13th February 2010, 17:42
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

за размера на имплантите е важен размера на гръдният ти кош и вече като втори фактор колко тъкани имаш,но за тази разлика от 3 кг няма никаква разлика между това, което може да ти се сложи...по тази причина аз досега не съм чувала и приемам за изключително непрофесионално определяне на имплантите без измерване
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th February 2010, 18:18
*Dalia* *Dalia* не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Благодаря за мнението , да, на мен също ми се стори странно, че не ме премери, но не бях сигурна как се процедира, миналата година една приятелка беше при Н.Георгиев и аз присъствех на прегледа, тогава той също не я измери, а я накара да си сложи под блузата различни размери импланти и да каже как най - много се харесва. Така че, трима хирурзи, три различни прегледа... След дълго умуване реших да се консултирам и със Стоянов, въпреки че за него имам малко смесени чувства, все си мисля, че поставя гърдите доста раздалечени, може и да греша, разбира се, утре ше видя и ще напиша. Поне да видя като кубици какво ще каже и той, че 270 малко ми се струват. Бих написала и мои мерки, но не си ги знам в момента, предполагам подградната ми е 70-75, поне такива са ми сутиените, но нямам почти никакви гърди.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th February 2010, 18:47
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

В щатите пък е избора на размер - бил право на пациента .
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th February 2010, 20:05
max_mara max_mara не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 34
По подразбиране

аз съм изправена пред същия проблем с избор на доктор и от около месец се чудя при кого да отида. Мнението за Стоянов и раздалеченото поставяне и аз съм го чела, но като ходих при него, той поне ме премери и каза за теб е най-добре 420cc (което ми се видя доста)... Последното мнение изказано в тази тема за вътрешното чувство ми подсказваше да се доверя на Николай Георгиев, след което четох пък как ходят по няколко пъти при него за корекции. И колкото повече чета, толкова повече въпроси възникват в мен. Например количеството кървене при операцията има ли отношение към това да се получи контрактура? Или пък при поставяне на дренажите под мишниците има ли шанс да се засегне някой лимфен възел? Чух че напоследък някои фолк певици ходят при Енчев. Но защо му е да слага тези билбордове из цяла София ако е добър? Така че явно колкото и да четем накрая трябва да вземем някакво решение
Отговори с цитат
  #8  
Стар 14th February 2010, 20:44
Glesanka Glesanka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Моите гърди бяха много далеч от определението перфектни, но въпреки това докторът тогава ми каза, че ще слагаме кръгли импланти. Аз плахо попитах дали не е по-добре анатомични, бях чела че седят по-естесвено, той категорично ме прекъсна, като каза че не може. Това беше преди 5 години. Сега понеже пак съм пред операция и ходя отново на консултации, чух от няколко различни лекари няколко различни мнения, относно новите импланти - дали да са кръгли или капковидни, дали да са над или под мускула, както и какъв размер да избера. Не разчитай много да намериш двама хирурзи на едно мнение, в крайна сметка ще ти се наложи сама да си решиш. Ако нямаш почти никакви гърди 270 може да са ти малко, особено ако са подмускулно, но все пак зависи наистина и каква ти е фигурата. На фина и ниска жена големи цици седят не особено привлекателно, поне по мое мнение. Може би това с пробването на различни размери като при д-р Георгиев ще е най-добрия начин за избор.
__________________
Който има желание - намира начин, който няма желание - намира оправдание.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th February 2010, 19:35
*Dalia* *Dalia* не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Така, да кажа, днес бях и при Стоянов. Като цяло доста професионално ми се стори отношението, обясненията. Премери ме, показа снимки, ама кубиците ме притесниха. Каза ми, че за него най - добре би било 370 (може и 375 да каза, забравих), анатомични, МкГан, среден профил, с най - висока проекция - 6, МХ, защото отдолу разстоянието ми от основата на гърдата до зърното е много малка, около 5 см, а той каза, че искал поне 8 да стане... Аз малко се задърпах за тези кубици и той каза, че можел и 335 да ми сложи, пак щяло да е добре, въпреки че предпочита другите, тези пак среден профил, проекция 5.1, МL, побърках се вече... Някои дали може да ми даде някакво мнение, ако му пусна снимки на л.с.?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th February 2010, 20:34
novak novak не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от *Dalia*
Така, да кажа, днес бях и при Стоянов. Като цяло доста професионално ми се стори отношението, обясненията. Премери ме, показа снимки, ама кубиците ме притесниха. Каза ми, че за него най - добре би било 370 (може и 375 да каза, забравих), анатомични, МкГан, среден профил, с най - висока проекция - 6, МХ, защото отдолу разстоянието ми от основата на гърдата до зърното е много малка, около 5 см, а той каза, че искал поне 8 да стане... Аз малко се задърпах за тези кубици и той каза, че можел и 335 да ми сложи, пак щяло да е добре, въпреки че предпочита другите, тези пак среден профил, проекция 5.1, МL, побърках се вече... Някои дали може да ми даде някакво мнение, ако му пусна снимки на л.с.?
Ако искаш прати снимки...може да опитам с някакво мнение, защото ако не се лъжа ти гледа мои снимки, а аз съм точно с по-малкия размер и много се колебаех дали да не е по-голямата проекция...разликата между нас е че Стоянов на мен ми препоръча по-малката проекция и не мисля че съм сбъркала като го послушах
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Колебаясемеждухирургамолязамнение
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:56.