IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #251  
Стар 24th June 2009, 08:32
Аватара на igtigt
igtigt igtigt не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 749
Изпратете съобщение чрез ICQ до igtigt
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
Цитирай:
Първоначално написано от igtigt
аз гледам как пушат хората без да ми прави впечатление, че го правят ... някак си цигарите които държат в ръце са невидими ... извън фокуса ...
Това ми прилича на фукня. Едва ли някой има полз-а от нея... Ако можеш подскажи поне как става при теб (мисъл, емоция) - ето това може да донесе полза някому, което е и целта на темата.
(ако те вълнува.Иначе .... фук-фук на боклук.)
ами ... не знам ка да го обясня ... имах само един тежък момент и го споделих в предишен пост от тогава та до сега цигарите все едно не съществуват ... примерно срещу мен или до мен има хубава жена и тя пуши /голяма част от жените пушат/ ала на мен вниманието, погледа и т.н. не са насочени към ръката с цигарата, а към съвсем други неща ... не знам как става така, че мозъкът ми игнорира цигарите ... все едно не съществуват ...
Отговори с цитат
  #252  
Стар 24th June 2009, 08:39
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Аха, щом е хубава жена ясно накъде е насочено вниманието ти.

Цитирай:
Първоначално написано от melory
...................
Имам познати, купили си електронна цигара - е, нито един от тях не ги е отказал (цигарите).
При три кутии дробовете ти да се чисти .... посмали малко.
Отговори с цитат
  #253  
Стар 28th June 2009, 01:31
tik-tak_87 tik-tak_87 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 16
По подразбиране

Здравейте на всички...Аз лично съм ги отказвала с табекс преди време...Поне на мен ми подействаха хапчетата,след като нямам воля да откажа цигарите сама...Но пак започнах да ги пуша и сега съм решила пак да ги спра....Проблема ми е там,че съм с болни бабреци..и ако мога да попитам-някой от вас знае ли да ли ще ми навредят...защото всичко минава през тях..Пия ли антибиотик за нещо друго,после следват кризи и следователно лекувам и бабреците.направо ми е писнало...
Отговори с цитат
  #254  
Стар 1st July 2009, 12:06
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Знам, че гърците пушат навсякъде, без оглед на забрани. Интересно ми е дали нещо ще промени това: Това е страната с най-голям брой пушачи в Европа. От 1 юли обаче пушенето на обществени места остава в миналото
Отговори с цитат
  #255  
Стар 1st July 2009, 12:34
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Първите стъпки - спираме цигарите!
Сподели
Днес в 10:44
Започването е може би е едно от най-трудните неща, когато сме готови да спрем да пушим. Казвам го от личен опит. Винаги има възможност за още една цигара. Всеки добър повод, гости, купон, парти или излизане навън се превръща в поредната отсрочка, която ви дели от съдбовното решение - да спрете да пушите.

Познавам много пушачи, които са пробвали да спрат. За референция Марк Твен, който се справя успешно с това начинание около хиляда пъти. Но не е нужно винаги и при всеки да става така. Аз съм бил заклет пушач през годините, имал съм обаче и няколко години пауза. Защо говоря в минало време за себе си, като аз не пуша цигари едва от 10 седмици?

Всичко това е свързано до нагласата и до настройката, но обещавам в някои от следващите статии да се спра по-подробно на автомотивацията, защото тя е много добър помощник в тази кауза.

Има хиляди книги и интернет страници, стотици хиляди продукти, които ни обещават успех в това начинание. Но успехът, приятели, идва когато започнете да вярвате. Да вярвате в себе си и във вашите възможности. Защото не хапчетата или книгите ще ви накарат да не пушите. Това може да постигнете със силно желание и със силата на волята. За целта на моите нужди аз разработих едно скромно ръководство, което обещавам също да развия с времето. Не очаквайте нещо хипер сложно или адски научно. Моят начин е по-скоро елементарен и се базира точно на силата на волята и вярата в собствените възможности. Освен е доказан, че работи за мен.

Предлагам ви да хвърлите един поглед, помислите и вижте дали е приложимо за вас. Ако това не е така, тогава измислете собствен начин да започнете, първите стъпки за адски важно начало за промяната. И така, предлагам ви да разгледате как аз се опитвам да се справя. Пиша в сегашно време, защото спирането на цигари не е процес, който може да приключи за ден, месец дори и година. Именно това е и целта на тази страница, да поддържа в мен интереса и да ме мотивира, както се надявам да се случи и с вас.
Първите стъпки - Спиране на цигари:

1. Може би най-важното. Забравете спирането в прогресия. 5, 4, 3, 1-2 цигарки - не. Наргилета - не. Пури? Не. Пури, няма да ги гълтам - не! Не, не и не. Най-важното в спирането на цигари е - самото спиране. Няма една, няма две. Няма празници, рождени дни, поводи. Ех, за коледа и за нова година ще отпусна с една цигара. Грешен отговор.
2. Заместители. Забравете за тях. Трябва кански, стоически подход! Това дъвки, близалки, това тъпчене с Аспартам, изхвърлете го от съзнанието си.
3. Спорт. Спорт, спорт и спорт! Още от първия ден на спиране повишете физическата си активност. Тичане, плуване, ходене. Просто не стойте на едно място. Спортуването и физическата активност играят ключова роля в това практическо ръководство. Не се смейте, истина е. Без спорт шанса пак да посегнете към цигарите нараства. Значително.
4. Алкохол. Не, наистина се надявам да не си мислите, че трябва да се напивате до безпаметност. Напротив! Ограничавайте алкохола. Една бира, 5 пъти не е най-добрия вариант. Не се напивайте, защото там шансовете за провал скачат драстично.
5. Воля. Търпение. В най-добрите практики период на въздържание от 10 години се счита за успешен. Но имайте предвид, че всеки ден без цигари също е успех. Тоест, колкото по-малко без цигари, толкова по-добре.
6. Цигари, запалки и прочие дрънкулки. Изхвърлете ги. Ако Zippo-то ви е любим подарък заключете го в сейф или го скрийте в работата. Дайте го на колеги да го скрият. Не дръжте цигари вкъщи. Да и в работата и в колата също.
7. Ако много ви се припуши. Дишайте дълбоко. Не се шегувам, това го прочетох в интернет, но съм го тествал и работи. Дишайте докато “кризата” не отмине.
8. Сигурен съм, че има още много други добри идеи! Включете се в това ръководство, оставяйте коментари или ми драснете email.

Сигурен съм, че на много от вас това ръководство ви изглежда прекалено просто, за да работи. Ако имате по-добра система или идея съм готов да я обсъдим, да подобрим моята и да я публикуваме тук.

Много от моите познати и приятели пушачи, особено от женската аудитория, се притесняват с натрупването на килограми, след като откажат цигарите[/url]
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #256  
Стар 1st July 2009, 12:37
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

та погледнете първа точка от условията
един мой приятел замести пурите с цигари и се има за отказал цигарите щото не пушил цигари, логично, ама не е спрял пушенето като процес, Често ни свонява живота с пури, аз предпочитам да си дъня цигарите, вместо да се присенгильосвам с пура
Или им казвам сбогом завинаги или си продължавам в същия дух

__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #257  
Стар 1st July 2009, 16:09
Аватара на igtigt
igtigt igtigt не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 749
Изпратете съобщение чрез ICQ до igtigt
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от rokoko
Или им казвам сбогом завинаги или си продължавам в същия дух

опитай, не е трудно, знаеш ли колко е интересно, да си непушач сред пушачите ...
Отговори с цитат
  #258  
Стар 1st July 2009, 17:03
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, много е интересно да им дишаш дима, нямам думи, умираш си от интерес
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #259  
Стар 1st July 2009, 17:07
Аватара на igtigt
igtigt igtigt не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 749
Изпратете съобщение чрез ICQ до igtigt
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Да, много е интересно да им дишаш дима, нямам думи, умираш си от интерес
на мен цигарения дим не ми пречи, а тези на които им пречи - да се оправят ...
Отговори с цитат
  #260  
Стар 1st July 2009, 17:14
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Естествено, че ти пречи... аз не знам да има някой, за който да е безвреден
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Отказванеотцигарите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:49.