IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Красота


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #41  
Стар 27th October 2008, 23:32
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Беленето е част от процедурата. Много зависи с какви съставки е пилинга. Според това, ефекта е различен и беленето също. За акне примерно добре се влияе от гликолова к-на, салицилова к-на; за белези - АНА, БНА, ретинол и т.н.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 28th October 2008, 00:14
Аватара на ZANDALEE
ZANDALEE ZANDALEE не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: София
Мнения: 850
По подразбиране

rossi_spi ,има ли го този ретинол някъде да се продава и под какво име?
Отговори с цитат
  #43  
Стар 28th October 2008, 13:32
briana briana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до briana
По подразбиране

И аз имах този проблем с тези досадни пъпки и отивайки на добър дерматолог там ме посъветваха да ползвам само специална медицинска козметика.Основното е да се прави почистване,като след това много добре се повлиява правенето на пилинги ,така нареченото повърхностно излющване и поява на нова кожа.Лично аз я предпочитам и ти я предлагам като успешен вариант за решаване на този досаден проблем
Отговори с цитат
  #44  
Стар 28th October 2008, 15:58
briana briana не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 24
Изпратете съобщение чрез ICQ до briana
По подразбиране

Пробвала ли сте химически пилинг?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 28th October 2008, 21:06
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Ретинолът е витамин А. Той има регенериращо(за бръчки) и депигментиращо(белези) действие. Има го на капсули, но на ампули е по-добре. За белези в/у самия белег с памуче мажеш.
Отговори с цитат
  #46  
Стар 17th November 2008, 21:42
forlon forlon не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 18
По подразбиране

Аз съм момче и искам да ви кажа, че от салицилов спирт 1% по - хубав нещо няма! За една седмица толкова много ми се изчисти лицето, колкото 5 месеца не се чистеше със скъпи мазила.. Просто съм адски доволен, че за 1 лев на седмица лицето ми си е чисто!
Отговори с цитат
  #47  
Стар 18th November 2008, 11:32
Persefona Persefona не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 131
По подразбиране

хм, аз също преди година бях пробвала това със спирта но те съветвам да спреш сега. първите няколко дни като на всяко ново нещо кожата реагира много добре (освен ако пък не направи алергична реакция, вследствие непоносимост на някоя съставка), но спирта изсушава страшно мног кожата, което провокира в нея естествената реакция да започне да се омазнява повече за да се защити от това прекомерно изсушаване. така, че няма да постигнеш кой знае какво с тоя спирт. четох назад в темата, че честотто ексфоринае било хубаво - не е. ексфолирането трябва да става с гел с микрогранули и да е един път максимум в седмицата, а не всеки ден или по няколко пъти на ден, защото кожата отново ще реагира естествено на тази външна намеса и отново ще започне да се изсушава и даже загрубява.
Отговори с цитат
  #48  
Стар 18th November 2008, 15:13
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Или по-скоро кожата ще изтънее прекалено и ще стане още по-податлива на инфекции....
Четох някъде, че пилингът с груби частици въобще не е за препоръчване. Една приятелка ми хвали на Дарфен кремче с пилинг ефект, което успява да свали всякакви радости от лицето, но не съм пробвала лично...
За спирта също съм съгласна, въпреки че и аз ползвам, но доста рядко.
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #49  
Стар 28th January 2009, 17:16
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Allegra
Аз пък вече бях толкова отчаяна че почнах противозачатъчни...само и само да се оттърва от гадните пъпки! За сега (2ри месец ги пия) положението е по-зле от когато и да било... но нали знаете че надеждата умира последна...та и аз така все се надявам че един ден ще се събудя с чиста кожа...
Някой ако знае нещо по въпроса да каже!
Каква марка са тези хапчета? Аз също имах доста дълго проблем с пъпките и гинеколожка ми предписа да пия Марвелон и той ми изчисти лицето страхотно. След това обаче го бяха спряли за известно време и минах на логест, но се оказа, че той омазнява и пак се изпъпчих.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 28th January 2009, 21:07
Аватара на plu6ena
plu6ena plu6ena не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 37
По подразбиране

Пробвай с Далацин Т, на мен ми помага доста, не е скъп и не изисква кой знае какво освен да се мажеш сутрин и вечер.
__________________
В ЖИВОТА НЕ Е ВАЖНО ОТ КЪДЕ ИДВАШ НИТО НА КЪДЕ ОТИВАШ, ВАЖНОТО Е ДА СИ ЩАСТЛИВ ПО ПЪТЯ СИ!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кажетеефективенначинзапремахваненапъпките
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:33.