IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 16th April 2007, 15:13
Аватара на Eleonora_81
Eleonora_81 Eleonora_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: България, София
Мнения: 35
По подразбиране Помощ ! Лапароскопия!

Здравейте момичета,

Моля Ви дайте ми съвет, чувствам се ужасно нещастна и объркана. Преди една година, в следствие на появило се силно акне по бузите ми и ултразвък се установи че имам СПКЯ. Въпреки че съм на 25г. никогога преди това не бях чувала за тази болест и представа си нямах за лечение, последствия, усложнения и т.н. Гинеколожката ми предписа да пия ДИАНЕ, като ми обясни да ги пия 3 месеца и всичко ще е ОК. Естествено не стана така. Пих Диане в продължение на 9 месеца, като искам да отбележа че за тези 9 месеа лицето ми се поизчисти, но винаги си оставаха по 3-4 пъпки, както и хилядите белези. След спирането на Диане-то потърсих гинеколожката си за преглед и тъй като не беше в страната ми отложи часа, веднъж, после пак..и така минаха 2 месеца, но най - ужасното беше, че цикълът ми изобщо не дойде за тези 2 месеца. Винаги съм имала редовен цикъл ( говоря за времето преди да пия Диане) , но от спирането на хапчетата, веднага след това ми доиде навреме и после 2 месеца нищо.След нов преглед и нов ултразвук, становището на лекаря беше, че кистите не само не са изчезнали, те са по-големи от преди започване на лечението. На въпроса ми защо цикълт ми е спрял, тя ме "успокои че не съм била бременна, а просто заради кистите е щело рано или късно да ми спре". След това ме пита съгласна ли съм на операция лапароскопия ( отново за 1 път чувах). Явно не и се занимаваше да ми обяснява, вбесяваха я въпросите ми , затова ме прехвърли на друг лекар доц. Доганов от Майчин дом, който бил специалист по тези операции. Той ме прегледа и предписа Оргаметрил за да ми предизвика цикъл, за да се направи хормонален статус. Слава богу след 1 седмица- ми дойде. Получих резултат от хорм. изследвания. Нямах завишен тестостерон ( знам вече че той е голям проблем), беше си в норма, но два хормона FSH, LH са с една единица под нормата. Когато ги занесох на доц.Доганов той ми каза, че хормоните ми били наред важно било, че тестостерона е в норма. Взе пак снимката от ултразвука и ми каза, че въпреки това за него това си е чиста поликистоза и дали искам лапароскопи. За 2 дни ще ми я направят , била лека операция и т.н На въпроса ми ще приключи ли този ужас, след операцията- доцента каза "би трябвало"Аз съм ужасно объркана, незнам какво да правя, страх ме е, а и никой не ми дава гаранция че стази лапароскопия ще изчезнат тези кисти и после няма да се появят пак. От друга страна Доганов ми казва че сега когато ми е свършил цикъла е момента за операция. Семейството ми е объркано и незнае какво да прави, аз съм уплашена. А моя приятелка ми казва да не избързвам с операция, но пък другия вариант е да пия пак Диане, от което качих килограми, системно бях в депресия и още какво ли е. Незнам как да посъпя, МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ СЪВЕТ
Отговори с цитат
  #2  
Стар 16th April 2007, 15:25
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Не се притеснявай, миличка. Никак не си единствена с диагноза поликистоза на яйчниците. Аз също бях така. И си пиех точно диане и сега всичко е наред. Не виждам защо искат да те тормозят с това изследване, защото това което са ти казали е вид изследване. Моят съвет е да се обърнеш към трети гинеколог (колкото и да е неприятно само да се моташ по болници). И попитай твоят лекар защо иска да ти направи това изследване – какви са неговите очаквания…абе разпитвай надълго и нашироко! С теб сме!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th February 2008, 11:28
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Има ли още момичета, които са си правили лапароскопия? Понеже на мен ми предстои, ще ми е полезно някой да разкаже. Благодаря!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th February 2008, 17:28
Аватара на Eleonora_81
Eleonora_81 Eleonora_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: България, София
Мнения: 35
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Има ли още момичета, които са си правили лапароскопия? Понеже на мен ми предстои, ще ми е полезно някой да разкаже. Благодаря!
Здравей Петя,
аз пуснах тази тема преди повече от половин година. Лапароскопията ми беше направена началото на май месец 2007г. Голям страх брах тогава и много нерви хвърлих. Но сега вече от опит мога да ти кажа, че няма нищо страшно. При мен всичко мина успешно и много бързо. Лицето ми изцяло се изчисти и имам редовен цикъл. Самата операция е т.н. безкръвна - правят ти два съвсем малки разреза от двете страни на яйчниците и един много малък на пъпа. Аз умирах от притеснение за белези, а ето мина половин година и вече нищо не ми личи. Помня, че тогава ми беше ужасно объркано имах куп въпроси.Наистина не се страхувай от операцията, минава бързо и докато се усетиш след 2 дни те изписват. Възстановяването е много бързо. После ще си почиваш 1 седмица. И след още една седмица няма и да си спомняш за нея Стискам ти палци и ти пожелавам успех. Ще видиш че всичко ще бъде наред, найстина. Все пак ти го казва човек, който се панира от най-малкото нещо :P
Ако имаш някакви по-конкретни въпроси, питай. Ще се радвам ако мога да помогна.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st February 2008, 10:07
Аватара на Eleonora_81
Eleonora_81 Eleonora_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: България, София
Мнения: 35
По подразбиране

[quote="petyaaaa"]Елеонора, благодаря ти за отговора! Ти къде се оперира?
И моята ще е безкръвна, ще я правя на пролет. Не се панирам чак толкова, по-скоро искам да знам след това какво се случва, има ли рецидив на кистичките, има ли усложнения, болки и т.н.[/quote

Мен ме оперираха в Майчин дом. Слава богу, досега всичко е наред. Нямах никакви усложнения след операцията. А що се отнася до болките - след като дойдеш в съзнание си под лекарско наблюдение. Ако почувстваш по-силна болка, веднага ти дават течен аналгин. При мен болката беше незначителна. След самата операция бях като зашеметена и почти през целия ден спях. Като се събудиш, ще са ти сложили дренаж и катетър. Махането им става на следващия ден, не боли , просто е леко неприятно докато ти ги махнат. На следващия ден ме изписаха от реанимация. Аз пожелах веднага да ме изпишат, но лекарите ме посъветваха да остана още един ден, ако случайно някой от шевовете се отвори или има друго усложнение. На втория ден ме изписаха. Като цяло отношението на сестрите, както и на лекарите към мен беше много добро. Много съм благодарна на доцент Доганов, който ме оперира.Отнесе се изключително внимателно към мен.
След като ме изписаха полежах в къщи 1 седмица докато се възстановя напълно. Отидох само да ми махнат шевовете и след още 1 седмица, бях забравила, че съм оперирана.
Пожелавам ти успех за операцията, мисли позитивно и всичко ще бъде наред
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st February 2008, 14:50
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Моля те, кажи ми само още нещо - по корема трябва ли да съм обезкосмена? Не искам там изобщо да ме пипат, затова се чудя. Мерси!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st February 2008, 15:27
stela-S stela-S не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: SHUMEN
Мнения: 6
По подразбиране

искам да се включа в темата, но с малко по-различен въпрос. интересува ме дали някой си е правил лапароскопия за отстраняване на сраствания около яйчници, тръби, въобще в малкия таз, което да подпомогне евентуално забременяване. много ме интересува това, защото аз се чудя дали да направя тази операция
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd February 2008, 15:16
Аватара на Eleonora_81
Eleonora_81 Eleonora_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: България, София
Мнения: 35
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Моля те, кажи ми само още нещо - по корема трябва ли да съм обезкосмена? Не искам там изобщо да ме пипат, затова се чудя. Мерси!
Трябва да си обезкосмена, да. Това забравих да го спомена. Лекарите ще ти го кажат няколко дне преди самата операция. Моя съвет е в никакъв случай да не се бръснеш, както ще ти кажат, защото после ще се видиш в чудо - 2 пъти по-тъмни косми и то по корема. Аз си ги махнах с епилатор 2 дни преди операцията.
Друго важно нещо е, че ще ти изпишат рецепта за очистително, мисля че се казваше X-Prep, което ще трябва да изпиеш 24 часа преди самата операция. След което пии много вода и няма да ядеш нищо до самата интервенция. Така че хубаво се наяж преди това, аз лично умрях от глад след това
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd February 2008, 15:22
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Ясно... А да те питам и за шевовете също - къде имаш такива? Мислех, че само през пъпа вкарват инструментите? Колко са големи белезите?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th February 2008, 11:59
Аватара на Eleonora_81
Eleonora_81 Eleonora_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: България, София
Мнения: 35
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Ясно... А да те питам и за шевовете също - къде имаш такива? Мислех, че само през пъпа вкарват инструментите? Колко са големи белезите?
Шевовете са съвсем малки и незначителни. Моите бяха по 2 малки шева от двете страни и още два на пъпа. Относно самата операция - през пъпа доколкото знам се вкарва миниатюрна камера, а инструментите се вкарват през тези две дупчици.
Изобщо не се притеснявай за белези. На мен ми казаха, че такива няма да останат, аз естествено не повярвах. Но ето сега вече 8 месеца от операцията ми и белези нямам. останаха ми две мноооого тънички линиики , които избледняха и изобщо не се виждат и не личат. Ако се притесняваш може след като ти махнат конците да се мажеш с нещо против белези - Контратубекс или подобно. Аз съм се мазала 5-6 пъти след което ми казаха че няма смисъл. Белези наистина не остават.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомощЛапароскопия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:38.