IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #191  
Стар 12th January 2009, 17:56
ellenrives ellenrives не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 14
По подразбиране :)

Благодаря много на всички!!! Обещавам на вас и най-вече на себе си че ще се преборя с този проблем... Няма сама да се подтиквам към тази болест. Макар че в момента чувствам отвратително голям глад и само си мисля за огромни количества храна и съответно се успокоявам че от време на време мога да изхвърлям ненужните... Но знам че не е правилно. .. Ще забравяя за килограмите просто ще си тренирам аеробика и ще ходя на фитнес и ще се опитам да с ехраня здравословно а не убийствено. Още веднъж ви благодаря за отговорите... А да знаете форум в който се пише за хормонален дисбаланс хапчета и т.н. ? :0
Отговори с цитат
  #192  
Стар 13th January 2009, 12:54
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Прочети книгата. Трябва да си промениш начина на мислене, а това може да стане единствено, ако се информираш по въпроса. Ако не искаш да я купуваш, намери я от някой познат. Ще разбереш защо изпитваш нечовешки глад, защо пълнееш, въпреки че почти нищо не слагаш в устата си или повръщаш всичко, което хапнеш и много други полезни неща... (за отслабването)..

Знам как се чувстваш и какво си мислиш сега и знам, че предупрежденията, че повръщането е опасно за здравето ти, въобще няма да те спрат да го практикуваш.
Надявам се обаче да те спре това, че няма да отслабнеш трайно с повръщане или гладуване. Дълго е за обяснение, но и от личен опит ти казвам, че е вярно. (кратък пример: преди години направих за седмица японско чудо+повръщане на някои от порциите (които са достатъчно оскъдни така или иначе) и за седмица качих 2 кг..... , тогава реакцията ми беше, че кантарът се е повредил, няма как да кача кг. почти от въздуха, но сега знам, че е напълно възможно да съм качила тези 2 кг.)
Затова горещо ти препоръчвам да прочетеш тази книга, да разбереш какви глупости и безмислици си причиняваме и да се опиташ да намериш верния и здравословен път за себе си.

И това ти го казва доскорощният най-верен почитател на драстичните и бързоскоростни диети (+повръщане)!!!!
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #193  
Стар 13th January 2009, 18:43
ellenrives ellenrives не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 14
По подразбиране

Ами да. Ще потърся книгата и ще си я купя. Надявам се да ми помогне, защото имам нужда от помощ. Благодаря ви
Отговори с цитат
  #194  
Стар 14th January 2009, 09:24
ellenrives ellenrives не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 14
По подразбиране

Взех решението да спра... Чувствам как ставам зависима от храната, тъпча се с мисълта, че после ще го повърна... Да кажем,че ще отслабна. Сигурна в началото ще е много яко, но след това ще изпитвам същите неща които всички вие тук чувствате. Невероятно е как еедин форум и помощ от приятелка може да помогне. Снощи просто се замислих над въпроса... всички те са слаби, но са нещастни и какъв е смисъла тогава? Колко по хубаво би било да отслабна с мои собствени усилия, с тренировки и лек хранителен режим защото докторите не ми дават никакви диети. Задължително ще си купя книгата ще я вземам почти винаги в чантата си. Снощи направих една много важна крачка. Говорих с майка ми... Прие го много тежко, разплака се, каза, че аз и сестра ми сме животът им, каза ми, че си внушавам, че не съм дебела и т.н. утешения... но сякаш се опитваше себе си да утеши, защото видях колко тежко и беше, прегърна ме и не ме пусна и двете си поплакахме. И ето тогава за пореден път си казах " Коя съм аз че да наранявам тези хора... които дават всичко за мен, които живеят за мен и се борят в този живот за мен" ... Мечтата ми е да бъда слаба, но мисля че това не е толкова мечта колкото болния ми мозък. Незнам защо имам приятелки които са пълни но те не мислят като мен, да искат да бъдат слаби но не се захващат толкова сериозно по въпроса. Може би мен точно това че прекалено се престаравах и след всеки опит поредния провал ме накаара да си мисля, че животът ми ще е по хубав ако съм слаба, че всички ще ме харесват. Странно, може би сега няма да ми повярвате но не мисля така! Защото имам семейство, имам приятели които ме обичат толкова много! Лишена съм от убидите " Дебело!" Казват дори че съм много сладка... Ще се опитам да забравя за тези килограми, защото това е болест.... Ще се излекувам заради самата мен и околните... А на вас ви Благодаря!
Отговори с цитат
  #195  
Стар 14th January 2009, 10:06
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Браво, миличка ! Много хубави и силни думи си написала, надявам се искрено да вярваш в тях и да не се поддаваш на изкушения....
Пиши за резултати. Ако не в тази, има безброй други подходящи теми (дневник на отслабващите и т.н.), където ще намериш подкрепа, съвети и приятели !
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #196  
Стар 14th January 2009, 15:56
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ellenrives
прегърна ме и не ме пусна и двете си поплакахме. И ето тогава за пореден път си казах " Коя съм аз че да наранявам тези хора... които дават всичко за мен, които живеят за мен и се борят в този живот за мен" ...
Браво на мама и на тебе!
И на Изабо също, защото не е лесно да споделяш горчив личен опит във форума!
И сърдечни благодарности на go_crazy_!
Отговори с цитат
  #197  
Стар 14th January 2009, 16:06
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MariaVassileva
...защото не е лесно да споделяш горчив личен опит във форума! ....
За съжаление е много по-лесно да го трупаш...
Като прочета книгата, ще се включа и в нейната тема... (малко останаха необходените )
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #198  
Стар 23rd January 2009, 15:54
angel_s angel_s не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте!

не знам как да започна...имам притеснения, че се разболявам или вече съм болна от булемия години наред спазвам определен режим на хранене - без никакъв хляб, тестени изделия, газирано, сладко, каквото се сетите, което е по-калорично. Ето че напоследък вече не ми се яде нищо от нещата, които си "позволявам" да ям - най-лошото е, че съм започнала да повръщам - не толкова, защото го искам, а защото страшно много ми се гади след като се наям. Започнах да си позволявам да ям и по-калорична храна, мислейки си, че тя ми е липсвала - но и нея повръщам. Чувствам се гузна, когато ям такава храна. Слаба съм и винаги съм била - преди няколко години бях качила 7 кг по здравословни причини, свалих ги и оттогава е това... сега си мисля, че трябва да отслабна малко, знам, че съм слаба, но не се харесвам достатъчно. Ще се радвам да чуя мнението ви! Благодаря!
Отговори с цитат
  #199  
Стар 23rd January 2009, 20:24
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Странно, булимията започва с предизвикано повръщане...
На теб ти се гади от нещо обаче.... Как си с цикъла...?
От колко време си така? Да не е някакво стомашно разстройство, вирус? Не е булимия това..., по-скоро обаче загубата на апетит говори за анорексия . Ти хубаво не ядеш сладко, тестено и т.н., ама по колко ядеш от другите неща? А и сега казваш, че повръщаш...
Аз лично този проблем със "слаба съм, но не се харесвам" никога не съм го имала, но, след като осъзнаваш, че си слаба, не можеш ли да се възспреш от по-нататъшно отслабване и да се концентрираш върху харесването си. Предполагам, че осъзнаваш, че ще застрашиш здравето си, ако тръгнеш да отслабваш повече. Заеми се с психологическата настройка, което, разби се, е много по-трудно... При положение, че от години не ядеш вредни храни, няма как да не изглеждаш добре . Може би специалист би помогнал.
Не знам как трябва да се постъпи в случая...Говори със семейството си и с приятели..., повтаряй си, че си красива, току виж си повярвала на очевидната истина...
Хубаво е, че осъзнаваш проблема, така има реален шанс да се пребориш с него.
Ако ти помага, пиши по-често тук, а и във всеки друг форум. Само не се затваряй в себе си и не се отдавай на черни мисли и неразумнни действия... . Сигурна съм, че изглеждадш прекрасно, време и ти да го видиш!!!!
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #200  
Стар 23rd January 2009, 23:52
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

А какви храни хапваш, angel_s и горе-долу по колко.

Това с повръщането не е добре. Наистина може и да е на психическа основа. Имам познат здрав прав мъж, много надалеч от всякакви хранителните разстройства, точно при някакъв здравословен проблем спрял да яде и повръщал, каквото и да хапне (това вече като са отшумели физическите причини). Един лекар явно е успял да го стресне, че така си отива към умиране и той зор-незор взел да се мъчи да си хапва и да го задържа. Отшумяло това при него, но мисълта ми е, че никой не е застрахован да залитне в определен момент. Дано на време се закрепи, че после е по-трудно.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомощБулимия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:36.