IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #11  
Стар 5th December 2008, 00:39
Аватара на Акупунктурист
Акупунктурист Акупунктурист не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 66
По подразбиране

Мисля че проблема ти не е пряко свързан с излъчването на монитора, освен ако не е от старите видове или е на прекалено близко разстояние. Според мене боклите и подуването на очите ти е от пренапрягането им (на очите и на вниманието ти) по време на работа, особено ако е съчетано с някаква недостатъчност във функциите на някои от органите на тялото. Последното се лекува добре с акупунктура и билки, но ти може да тръгнеш отначало по най-лесния път - със защитни очила, капки за очи, ...
__________________
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Отговори с цитат
  #12  
Стар 5th December 2008, 11:09
severinna severinna не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 460
Изпратете съобщение чрез Yahoo до severinna
По подразбиране

Благодаря на всички за съветите! От седмица съм с филтърни очила и болката значително намаля. Мониторът ми е на година и е добър. Малко се успокоих за сега, че нямам по-голям проблем с очите.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 5th December 2008, 11:29
Аватара на Elza
Elza Elza не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: Cosmos
Мнения: 15
Изпратете съобщение чрез MSN до Elza
По подразбиране Re: как да си защитя очите от работа с компютър?

Цитирай:
Първоначално написано от severinna
Професията в по-гол. част ми е свързана с работа пред компютър. От известно време насам, имам болки в очите, и усещане, че ми са подути. Не нося диоптри. Мисля си за очила за ПС или защитна преграда за монитора. Дали някой има инфо по въпроса, или опит с който би помогнал?
Приятеля ми работи като технически администратор. Работи на нощни смени дори, пред ПС. Той не ще да носи очила, няма диоптер. Ползва капки за очи - ВИЗИН. То се препоръчва и на шофиорите, които често пътуват на дълги разстояния. [/quote]
Отговори с цитат
  #14  
Стар 5th December 2008, 12:38
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Визинът е коментиран тук доста пъти и доста пъти е обяснено защо ползването му не води до нищо хубаво. Очите пред компютър се нуждаят само от допълнително овлажняване (ако са здрави), а това става с изкуствени сълзи.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 5th December 2008, 17:23
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Няма никакво значение дали си пред монитора, ако седнеш и гледаш в 1 точка 10 часа без да мигаш, резултатът няма да е по-различен.

LCD мониторите са много далеч от увреждащото действие на старите, дори честно казано такова определено липсва, вредата идва от прекалено дългото съсредоточаване в монитора, забравяме да мигаме, очите се замърсяват и изсушават.

Антирефлексните очила също не са нужни при LCD монитор - няма смисъл, при него refresh rate-a не е от голямо значение.
Аз имам такива очила и определено помагат при старите монитори, където дори с тях ме боляха очите, но при новите хем не нося очилата, хем не ме болят.
Очилата все пак е много препоръчително да се носят винаги, когато гледаме телевизия, ако не са ни нужни за компютъра.

Много хора не съобразяват и разстоянието на очите от монитора, съпоставено с големината му. То и малки лампички да гледаш от 30 см пак ще те заболят очите.

Толкова за митовете от вредата на мониторите с течен кристал
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #16  
Стар 7th December 2008, 07:25
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Аз съм на мнение, че монитора е от съществено значение. Прекарвам повече от 12 часа на компа, имам доста голям диоптър, нося очила с антирефлексни стъкла, но със стария монитор се зомбирах направо. А с новия се родих! А това с тия защитни прегради ми напомня за преди 10год когато мониторите бяха от тея изпъкналите и в ДСК им сложиха такива..и беше голям майтап, че си ги лепяха с тиксо за монитора...голям смях.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 9th December 2008, 16:44
severinna severinna не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 460
Изпратете съобщение чрез Yahoo до severinna
По подразбиране

Дали имате информация на кой производител антирефлексните стъкла за най-добри? В оптика ми предложиха на една френска марка. Не мога да цитирам името за съжаление. 20 лв./бр. за обикновенни, 35 лв. за стъкла със защита от надраскване, и 50 лв. със защита от надраскване и против отпечатъци от пръсти. Рамката и изработката е отделно. Благодария ви отново!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 10th December 2008, 21:16
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Моите са също френски, на Essilor- антирефлексни Crizal alize
http://www.essilor.com/
Струват 90 лв./стъкло.
Много съм доволна от Eurooptic, там ми ги препоръчаха, когато ми правиха новите очилца
Отговори с цитат
  #19  
Стар 10th February 2009, 13:24
severinna severinna не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 460
Изпратете съобщение чрез Yahoo до severinna
По подразбиране

Вече съм с очилца /Есилор/, без диоптър. А бях сигурна, че ще открият при прегледа проблем. Не мога да кажа, че ми спряха болката в очите. Плозвам и изк. сълзи. Може би трябва повече време на очите да свикнат със стъклата?! Как е при вас? Антирефл. очила спряха ли болката/ проблема?
Отговори с цитат
  #20  
Стар 10th February 2009, 15:02
maci_iva maci_iva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 41
По подразбиране

Здравейте, аз съм на мнение, че да предпазваме очите си от вредните влияния на компютри, телевизия, слънце и други, трябва да им "помагаме" и от вътре. Специално аз съм голям фен на хранителните добавки и от доста време освен, че си нося очилата, капя си от време на време изк. сълзи и взимам Лутеин Комплекс. Четох отдавна, че веществото лутеин си го имаме в нашето око, и че от тези влияния и от възрастта то се изчерпва и от там идват проблемите с очите. Затова трябвало да си го набявяме с храна или хранителни добавки. Аз лично го пия повече от година и поне офталмолог ми е установил, че проблема ми не се е развил. Имаха и съмнения за "синдрома уморени очи". В аптеките се продава и го купувам за 18 лева опаковка за 1 месец.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: какдасизащитяочитеотработакомпютър
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:18.