IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 10th January 2010, 13:40
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Цитирай:
Първоначално написано от SweetShark
severinna, сакън, намери си друг специалист за 4Д, не Мазнейкова.
Ох, да... Аз никога не съм ходила при нея, но дори и за ФМ чувам, че много претупва нещата Другите, при които масово ходят бременните са Томова, Марков и МЦ Фемина (Димитрова). За тези тримата знам, че много обстойно преглеждат, а като има кажеш, че имаш и притеснения, още повече.
Аз не искам да казвам нищо лошо за Мазнейкова, даже понякога си мисля, че всичко за нея е преувеличено и добрият специалист си остава добър, но от четеното/чутото ще се притеснявам да и се доверя
ALEXIA, пак от доста четене, срещанах много случаи с леки отклонения в PAPP и навсякъде пише, че не е причина за притеснение В другата тема ще те питам как се чувстваш вече, минаха ли неразположенията

И правилно правиш според мен
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 10th January 2010, 15:10
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Ето координати и на Томова - http://www.docenttomova.bg/
Може би при нея е най-голяма вероятността да може по-скоро да те приеме. За Марков знам, че трябва дълго да се звъни на телефона и то следобяд. Телефонистката, както и тази на Фемина не са от най-любезните (ще речеш, че те са специалистите). С който успееш да се свържеш, сподели, че са ти на зор нещата и ако може по-скоро да те приемат Всъщнот в коя седмица си сега?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 10th January 2010, 16:38
severinna severinna не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 460
Изпратете съобщение чрез Yahoo до severinna
По подразбиране

Ето координати и на Томова - http://www.docenttomova.bg/
Може би при нея е най-голяма вероятността да може по-скоро да те приеме. За Марков знам, че трябва дълго да се звъни на телефона и то следобяд. Телефонистката, както и тази на Фемина не са от най-любезните (ще речеш, че те са специалистите). С който успееш да се свържеш, сподели, че са ти на зор нещата и ако може по-скоро да те приемат Всъщнот в коя седмица си сега?


22 g.s., мерси за координатите!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 10th January 2010, 16:44
severinna severinna не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 460
Изпратете съобщение чрез Yahoo до severinna
По подразбиране

Сори, исках да копирам писаното преди мен, за да отговоря, но не се получи. Ще трябва да видя как става.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 10th January 2010, 17:49
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Северина, стискам палци и съм напълно сигурна, че тревогите ти ще се окажат напразни Да, плашещо е да видиш такъв резултат от изследването, ама нали знаеш- той нищо не доказва, така че се успокой, отиди при някой от препоръчаните доктори и мисли положително.
А аз искам да попитам, понеже не съм съвсем наясно- всички тези изследвания само това ли целят- доказване на синдром на Даун преди раждането? В смисъл, хубу, доказват ми например че детето ми 100% ще е със синдром на Даун и какво? Да го лекуват не могат... значи просто остава ми едната възможност да се подготвя психически ли?... Щото ако е така, още повече се радвам, че не отидох на БХС. И друго- нали има диагнози, при които ти оставят избора на аборт дори и след третия месец. Синдрома на Даун от тях ли е или не?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 10th January 2010, 21:02
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Апо, по принцип тия изследвания се правят до 20 г.с., защото до тогава може да се направи аборт по медицински причини. След това се води "раждане". Ако решиш да не запазиш дете с аномалия след 20г.с., в България може. Ох, да не дава Господ някой да се изправя пред такъв избор
Изследванията са за няколко малформации, не само Даун.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 10th January 2010, 22:48
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
Ох, да не дава Господ някой да се изправя пред такъв избор
и аз това се моля... по време на моята бременност умишлено си забраних да се информирам по тези въпроси, но отдавна се канех да попитам.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 10th January 2010, 23:37
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

може да отидеш и при др. Марков. Аз ходих при него
Отговори с цитат
  #19  
Стар 11th January 2010, 10:41
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Аз, за Мазнейкова, не исках да влизам в подробности, но "непрепоръчването" от моя страна не е на база форуми или телевизия, а от плачевен непосредствен опит, и то именно свързан с УЗД правено от нея.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 11th January 2010, 10:49
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

те най-известните в тази област май са Мазнейкова и Марков. При него наистина записването върви с 1 месец напред, обаче аз съм много доволна от него. Наложи ми се 2 пъти да ходя. Прегледът е 80 лв, но такива хубави ехографи надали има много в София, а докторът е много симпатичен
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: СиндромнаДаун
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:59.