IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 24th February 2016, 23:35
Аватара на Fire
Fire Fire не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2015
Мнения: 31
По подразбиране Кърмене с импланти...

Пускам темата, защото не намерих нищо конкретно...
Моля мамчета кърмили с импланти да пишат... какво беше първото усещане при тръгването на кърмата, а тя оскъдна или обилна ви е била ,имахте ли болка?
Рисково ли е кърменето, ако разреза при операцията е била през ареолите? Цедяхте ли гърдите и с помпа или на ръка? А ако сте си спрели кърмата и не сте кърмили преди това цедили ли сте се?
Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th February 2016, 09:28
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Помня, че Аник беше кърмила с импланти без проблем. Лошото е, че тя отдавна не влиза тук. Можеш да пробваш все пак да й пишеш лично съобщение. Разрерът през ареолата не би трябвало да е проблем. Както и кърменето с импланти. Аз съм кърмила, но тогава бях без импланти. Ако ще се спира кърмата никакво изцеждане, защото това предизвиква отделянето на още кърма (както и сученето на бебето предизвиква после отделяне на още кърма).
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th April 2016, 19:02
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

При разрез през аеролата има нарушаване на каналите (независимо, че лекарите твърдят, че е минимално на практика това не е така). Ако е надмускулно поставянето има и притискане на жлезите. На практика двете неща означават намалено количество кърма.
Кърмих с импланти, поставени през аеролата, надмускулно. Усещането е като без импланти - чувстваш как "слиза" кърмата, пълнят се гърдите и всичко е както стандартно кърмене. Но количеството ми беше доста малко, сравнено със нормално кърмещите без импланти. На практика се наложи да дохранвам детето си с АМ от първия ден. Цедях гърдите с ел.помпа, за да извлека максимално много кърма за бебето. Уморително е - първо ВИНАГИ започваме с кърмене, за да получи ценната кърма, после дохранвам с бутилка. Ако няма достатъчно кърма ел,помпа е много желателна, стимулира и улеснява.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th April 2016, 14:32
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

Няма как да знаеш дали се дължи на имплантите това. Моите са подмускулно , разрез под гърдата, кърмих цяла година!!! Имало е проблеми- 9 пъти ми се запушва едната гърда, но не е заради имплантите, имало и други проблеми- скок в растежа на детето, обезводняване при мен... абе кърменето при доста жени е по-трудно от самото раждане. Аз като цяло мога да кажа , че имплантите изобщо не се отразиха на кърменето. Благодаря на доктора , че не е засегнал жлезата.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th April 2016, 15:41
Аватара на Fire
Fire Fire не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2015
Мнения: 31
По подразбиране

Признателна съм за отговорите,благодаря ви
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th April 2016, 19:16
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Напротив, от имплантите е, ходих на всевъзможни консултации (много държах да кърмя) и измервания при специалисти по кърмене - всичките с едно заключение.
Както съм написала факторите са два - разрязана аерола (откъдето минават каналите и на практика тече кърмата) и надмускулно притискане на жлезата.
При подмускулно поставяне и разрез под гърдата тези два рискови фактори са напълно избегнати и в темата имаше немалко кърмещи успешно с подобно поставяне.
Естествено това не ме спря и кърмих повече от година. В крайна сметка детето ми пак получаваше ценните съставки от кърмата.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Кърменеимпланти
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:33.