IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1691  
Стар 14th October 2011, 19:38
Mini-boxer Mini-boxer не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 19
По подразбиране :)

Водният ден мина изненадващо лесно. Мислех, че ще ми е необходима повече воля, но изобщо не се наложи През целия ден не усетих глад, пих си топла водичка (по-добре е от студена) и чак привечер ми поприскърца коремчето, но аз се заплеснах в любимата си игра и изпих един зелен чай с лотус. След това ми се приспа и денят приключи неусетно.
Най-добре се усещат резултатите на другия ден, сякаш докато спиш, неусетно изчезват кило и половина от теб. На сутринта се чувствах лека като перце и отново не бях гладна. Но трябва да се закусва задължително, затова към девет часа хапнах една чепка сладко грозде, което беше идеална добавка към горчивото кафенце и плавно си преминах към белтъчния ден с един задушен език на обяд
Изводът е: Не е страшно!
Отговори с цитат
  #1692  
Стар 17th October 2011, 09:25
solakova solakova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 18
По подразбиране

Браво, мини боксер , моят воден ден е след една седмица точно- понеделник 24-ти. Твърдо съм решила да устискам, пък каквото сабя покаже.... Преди години пазех т. нар "лунна диета" , та имам опит в пиенето на вода и чай .... Ще докладвам непременно как стоят нещата
Отговори с цитат
  #1693  
Стар 17th October 2011, 11:18
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

В края на лятото и аз много се бях запалила по тази диета, но, разбира се, и тя се провали. Диетите са за хора със страшно много воля, а и трябва да сте подготвени психически, че след края на диетата отново няма да можете да се тъпчете, защото старите кг ще се върнат. След като спрях 90-дневната, първоначално имах един период на ужасно тъпчене с какво ли не.
Сега просто се храня здравословно, около 1500-1600ккал, по 5-6 пъти на ден и усещам колко добре ми се отразява. Метаболизмът ми се засили и ям наистина много, просто от правилните храни. Поздравления за волята ви, момичета, но в един момент ще осъзнаете, че не са ви нужни тези диети.
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #1694  
Стар 18th October 2011, 09:54
Аватара на Tinkerbell
Tinkerbell Tinkerbell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 198
По подразбиране

Хайде да се присъединя и аз !
Цяло лято тренирам,но храненето ми до момента беше ужасно и резултатът ми е 6 свалени килограма + малко мускули тук-таме.
От вчера реших да започна 90-дневната диета и да я завърша успешно.Правила съм я преди и резултатите бяха поразителни (след това,разбира се,сама си причиних едни 20 кг отгоре за 12 месеца ,което ,заклевам се,никога повече няма да допусна,особено ако е от мързел и лакомия,както в случая).
Днес ми е ден за варива и смятам да обядвам с малко кафяв ориз,сварен - без мазнина и без сол,но после ще му добавя маслинки и може би малко кетчуп,купилa съм си едни много вкусни пълнозърнести сухари ( Finn Crisp ) ,от които ще си взема 2бр,ще хапна и зелева салата.
__________________
There's a skinny woman living deep inside of me,and she is crying to get out...But I can usually shut the bitch up with cookies
Отговори с цитат
  #1695  
Стар 18th October 2011, 12:01
solakova solakova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 18
По подразбиране

мдаааааа, на мен също ми е ден за варива и в момента си хапвам боб яхния -това предлагаха в бързата храна отсреща....
позволих си и една крем супа с картоф, грах и предполагам лук и карфиол, като изхвърлих крутоните
Отговори с цитат
  #1696  
Стар 18th October 2011, 12:07
solakova solakova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2011
Мнения: 18
По подразбиране

Тинкърбел, като гледам какво ядеш ти, чак срам ме хваща, за вечеря мисля да направя едни гъби с ориз...дано се удържа да хапна само една прилична порция....
Отговори с цитат
  #1697  
Стар 18th October 2011, 12:27
Аватара на Tinkerbell
Tinkerbell Tinkerbell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 198
По подразбиране

solakova , ot прахoобразните супи ли ?
Ама защо ми се струва,че много смесваш храните - уж трябва едно и също да е
Аз,като не искам да завтарям яденето от обяд,ям салата с нещо,примерно - във 2ри и 3ти ден - салата с препечен хляб или сухари (rye,whole grain) ,а протеиновия - салата и протеинов шейк
А точно заради мен никой не би трябвало да го хваща срам - представи си що чудо съм погълнала,за да кача 20кг за една година,при положение,че съм здрава,не съм забременявала и съм на 24 години
Но сега съм се зарекла,че веднъж завинаги ще преборя тая лакомия
Иначе кафевият ориз отпадна,че беше свършил и си варя една червена леща - ще си я направя като салата - с чесън,лук,някоя подправка ..
А на теб искрено ти завидях на бобената яхния !

P.S. Някой ще ме ориентира ли към емотиконките,защото не виждам ни една ?
__________________
There's a skinny woman living deep inside of me,and she is crying to get out...But I can usually shut the bitch up with cookies
Отговори с цитат
  #1698  
Стар 19th October 2011, 12:47
Аватара на Tinkerbell
Tinkerbell Tinkerbell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 198
По подразбиране

Никой не пише,но понеже е дневник,аз ще си го пълня :P
Днес ми е въглехидратен ден .Закусих само с чай + половин супена лъжица мед.

Сега си приготвям обяд , състоящ се от варени макарони (не много,може би една шепа в сварено състояние) с малко масло,маслини,чили сос или кетчуп,зелева салата. (прегреших с няколко бадема преди това)

Междинно,ако много закъсам ,ще хапна някоя друга солета.

За вечеря - зелева салата с пълнозърнест сухар ,чай с повечко мед.
__________________
There's a skinny woman living deep inside of me,and she is crying to get out...But I can usually shut the bitch up with cookies

Последно редактирано от Tinkerbell : 19th October 2011 на 13:03
Отговори с цитат
  #1699  
Стар 19th October 2011, 21:08
Mini-boxer Mini-boxer не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 19
Post

А аз днес съм на мръвки: сутринта хапнах една чепка грозде без семки и едно нес кафе, на обяд унищожих една свинска пържолка на скара с малко сурова туршия и печени червени чушки, а на вечеря се облажих с пилешко филе и кьопоолу. Но май изоставам с водата - не съм докарала 2 литра още и затова отивам да си налея една халба минерална водица
Не се ограничавам в количествата храна. Просто гледам да е еднотипна и да отговаря на съответния ден.
Считам, че ако се ограничавам по време на диетата, след това ще си "отям" и ефектът ще отиде на кино.
Организмът не трябва да чувства глад и дискомфорт. Правилното редуване на дните и равномерното поемане на храна ще допринесат да свикна с този начин на хранене и да го предпочитам пред предишния.
А нали това е целта в крайна сметка, да поддържам нормално тегло без да гладувам и вечно да ми къркори стомахчето
Отговори с цитат
  #1700  
Стар 19th October 2011, 21:58
Аватара на Tinkerbell
Tinkerbell Tinkerbell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Пловдив
Мнения: 198
По подразбиране

Mini-Boxer ,
според мен,ако се ограничаваш по време на диетата,ще свикнеш да се удържаш и по принцип - всичко се дисциплинира,научих от една приятелка,която се оказва много права.Такъв тип диета не е само за сваляне на тегло,а за промяна на начина на живот /сиреч,на мислене/,възпитават се навици,които после си остават и спират да тежат.
Лично аз съм едно абсолютно ментално прасенце ,но сега се уча да се въздържам и съм убедена,че след 3 месеца коремът ми вече няма да къркори вечер,а ще е доволен от достатъчното количество храна,което съм му подала през деня.
Естествено,далеч съм от идеята за "здравословен глад" ,което винаги ми е звучало като пълна простотия (може да обидя някой,но все пак,всеки има право на мнение).

Ох,къде са емотиконките ;(
__________________
There's a skinny woman living deep inside of me,and she is crying to get out...But I can usually shut the bitch up with cookies
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникдневнадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:26.