IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 12th May 2007, 17:54
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nezinka
Направо ме е срам, защото нито една от другите чужбински мацки из форума, не проявява такива признаци.
Да, да не проявява! Аз затова пиша във форума, да си пооправя малко българския. Защото като сравня моя български с този на другите потребители, лошо ми става. Особенно се възхищавам на milena127, толкова ме става срам като и чета постингите! чуствам се като петокласница. Ама за 7 години... Така е.
Отговори с цитат
  #42  
Стар 12th May 2007, 17:54
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не си само ти. На мен тоя немски така ми е влезнал в главата, въпреки че вече не сме в Германия, немския си остана официален език вкъщи. Навън говоря хърватски... една каша ми е в главата определено на моменти имам проблеми с българския- ако говоря бързо, много често ми се случва да мина на немски без да се усетя, много често ми се случва и да си измислям думи вече няколко пъти се случва да питам сестра ми за някоя дума дали я има на български или не
Общо взето писмено не съм толкова зле, ама говоримо определено звуча като някой ограничен тъпак, не мога да се понасям заради това
Отговори с цитат
  #43  
Стар 12th May 2007, 17:58
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Абе ей я се стегнете !
Изказвате се по-добре от повечето посетители от БГ
Аз почти не забелязвам грешки (чуждици) Но много ви се радвам, че знаете повече от един език че аз каквато съм смотана, вече трети път не мога да премина от първо към второ ниво английски
Отговори с цитат
  #44  
Стар 12th May 2007, 17:59
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

пфю, малко ми поолекна, на вас двечките определено не ви личи да имате някакви проблеми с изказа от мен шЪ знаИте. Аз като почна да говоря и от време на време мънкам и вкарвам някакви ингилизки думи...и то не защото се правя на интересна! Поне английския да кажеш, че ми е перфектен- не е Мда, точно имам чувството, че говоря като някое малко дете-накъсано и разбъркано
ама Ши Съ Упраим!
Тони, аз преподавах Инглиш в Британика по едно време в бг Спец съм на началните нива- дай да помагам
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #45  
Стар 12th May 2007, 18:05
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Бе определено не ми е българския като преди 8 години, ама аз по отношение на езиците съм голям перфекционист, поне като ги уча, уча ги качествено, само по акцента могат да ме разберат, че съм чужденка.
В унито В Германия си бях сдухала немските колеги- оправях им правописните грешки
Отговори с цитат
  #46  
Стар 12th May 2007, 18:07
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Споко, момичета, това мозъкът го прави, защото просто му идва в повече прещракването от един език на друг.
Макар да съм си живяла винаги тук, говоренето и писането на френски по 12 часа на ден така ми беше промило мозъка, че и на мен ми се губеха думи. Който казва, че е от надуване, не говори повече от един език
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 12th May 2007, 18:12
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от estrella
Споко, момичета, това мозъкът го прави, защото просто му идва в повече прещракването от един език на друг.
Макар да съм си живяла винаги тук, говоренето и писането на френски по 12 часа на ден така ми беше промило мозъка, че и на мен ми се губеха думи. Който казва, че е от надуване, не говори повече от един език
Ох, и аз много мразя да ми кажат че се надувам, като ми се изплъзват чуждици! А на мен толкова ми е трудно, тук говоря само немски и руски(майчиния ми език), понякога сръбски, български много рядко! И като се върна, и си говоря с някои приятел, и ми се изплъзне някоя дума, и чета в очите му - "еш, па таа отворената"!
Отговори с цитат
  #48  
Стар 12th May 2007, 18:21
Nezinka Nezinka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Голямата ябълка
Мнения: 2 380
По подразбиране

Кейти, не знаех, че има руска кръв в теб
Мен много ме е яд за руския, защото до 7клас учех в Пушкин (уж най-елитната руска гимназия в софето) и ми беше като роден език! После като влязох в английската и всичко забравих- такава загуба Сега попанимайвам почти всичко, но едвам обелвам дума-иначе хазяката ми е рускиня и пазарувам в руския магазин- само знам два паунда болгарское бринзо
__________________
www.mahalata.com

Can you trip like I do?
Отговори с цитат
  #49  
Стар 12th May 2007, 18:37
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nezinka
само знам два паунда болгарское бринзо
Милата... "болгарской брынзы" да и кажеш.
Руския е красив език, като малка, пък и сега най-обичах книги на руски. Много богат език, много дълбок. И сега съм много благодарна че майка ми с нас говореша само на руски. Е, ние и отговаряхме на български де... Но поне така езика ми се запази.
Отговори с цитат
  #50  
Стар 12th May 2007, 18:42
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
И сега съм много благодарна че майка ми с нас говореша само на руски. Е, ние и отговаряхме на български де... Но поне така езика ми се запази.
Ааааааа този и аз го владея по същите причини ама понеже ми е роден, все едно не владея чужд език
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЗапотребителитеничужбинатукаPlace
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:17.