IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #961  
Стар 20th January 2011, 22:38
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
То няма да ти се ходи много, след като не си яла и пила цял ден преди операцията. Ама болката при ставане и лягане си е адска.
Напротив, докато тече операцията и спелдващите часове има венозни вливания, които са от порядъка на поне 2 литра, така че нуждата за ходене до тоалетната е неизбежно...нормалното време да се става е такова - 3-4 часа след операцията, колкото повече е залежаването , толкова по-трудно...ранното раздвижване винаги улеснява възстановяването...така или иначе и 12 часа да се лежи, първото ставане пак няма да е по-лесно...в следващите няколко дни колкото по-начесто се става, толкова е по-лесно, колкото повече часове си лежал, толкова е по-трудно... !
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
  #962  
Стар 21st January 2011, 09:09
SANTRA SANTRA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 15
По подразбиране

Благодаря за информацията. Малко се поуспокоих. Дано когато дойде момента и при мене да е така.
  #963  
Стар 21st January 2011, 12:46
Galina-kaka G Galina-kaka G не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Град: Varna
Мнения: 239
По подразбиране

Мен сестрата ме придружи до тоалетната. Включително стоя до мен, за да не ми прилошее и да падна. Голям срам беше.
__________________
Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам кучето си!
  #964  
Стар 21st January 2011, 14:11
Аватара на Rumenova
Rumenova Rumenova не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2010
Град: Варна
Мнения: 377
По подразбиране

аз пък искам да съм сама в клиниката, пък и не са ме предупредили че ми трябва някой, мислите ли , че ще се справя сама?
  #965  
Стар 21st January 2011, 14:24
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Няма да ти се наложи да се справяш сама. Сестрите си имат грижата да те наглеждат от момента, в който се събудиш, докато си тръгнеш от клиниката. Понякога са покрай теб просто за по-сигурно, не че не би могла и сама да се справиш. И ако имаш нужда от помощ, ще се погрижат за теб.
  #966  
Стар 21st January 2011, 16:11
kiarra_81 kiarra_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 80
По подразбиране

Моето мнение пък се различава от това на останалите, явно аз по-трудно се възстановявам от останалите момичета. Слава богу, че помолих майка ми да дойде с мен в болницата. Не искам и да си помисля как щях да се справя без нея. Нощувах две нощи там и се раздвижих едва на втория ден. Не си мислете, че съм се глезила, напротив, но дали заради повръщането цял ден или заради друго, но просто не можах да се изправя от леглото първия ден. Добре, че беше майка ми, за да ми подава подлога и легенчето. Съжалявам за директността, но мисля че човек трябва да е подготвен за всякаква ситуация. Защото ако на мен сега ми предстои операцията и прочета пост от сорта - "станах на десетата минута", определено щях да взема решение да отида сама. То всъщност и така бях решила в началото, но като се позамислих за евентуалните неприятни усещания след събуждането от упойката, реших да се застраховам и наистина добре, че взех такова решение. Сестрата, която се падна на смяна беше просто ужасна, дойде да ме види точно два пъти. Първият път я помолих да ми даде нещо против повръщането, а тя ми се фръцна и каза, че ще отиде да попита доктора, с който е на смяна. Когато се върна, сякаш беше много разочарована, че ще трябва да ми постави инжекция в абоката. Държа се много грубо с мен, изказа си мнението, че човек какво ли не си причинява от глезотия и прочие.... Добре, че съм възпитана и не й отговорих абсолютно нищо. Представям си ако трябваше да разчитам на нея за нещата, които вършеше майка ми по време на престоя ми там. Съжалавам за дългия пост, но мисля че може и да е полезен за някого.
  #967  
Стар 21st January 2011, 17:12
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Направо съм изумена,че не си получила добро обслужване! Аз съм оперирана в три различни клиники и в трите обслужването беше перфектно. Друг е въпроса, че резултата не беше навсякъде такъв, но това е друга тема на разговор. Иначе си права, че при всеки е различно възстановяването, така че трудно може да се прецени предварително дали да си водиш придружител или не.
  #968  
Стар 21st January 2011, 19:56
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от te_dda
Напротив, докато тече операцията и спелдващите часове има венозни вливания, които са от порядъка на поне 2 литра, така че нуждата за ходене до тоалетната е неизбежно...нормалното време да се става е такова - 3-4 часа след операцията, колкото повече е залежаването , толкова по-трудно...ранното раздвижване винаги улеснява възстановяването...така или иначе и 12 часа да се лежи, първото ставане пак няма да е по-лесно...в следващите няколко дни колкото по-начесто се става, толкова е по-лесно, колкото повече часове си лежал, толкова е по-трудно... !
На мен не ми вливаха нищо, което ме учуди, защото за първи път ми се случва на операция да нямам вливания!
Заради това не ми се ходеше до тоалетна след като се събудих, че и няколко часа след това!
Вероятно и заради това ми се спеше толкова и до другия ден бях като парцал - упойката съм я изчистила по-бавно!
Иначе за ставането нямах кой знае какъв проблем.
Големината на имплантите -> травмирането на тъканите е решаващо за това колко ще боли.
  #969  
Стар 21st January 2011, 20:25
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Nike как си,гърдите?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #970  
Стар 21st January 2011, 20:28
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Nike как си,гърдите?
Добре съм, само дето още съм в депресия!
Гърдите ми поомекнаха (на 24 дни съм), но десния мускул още ме понаболява, зависи как ползвам дясната ръка, явно при някои движения постановката на тялото ми е такава че ползвам гръдния мускул повече отколкото тези на ръката!....
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:18.